Премини към съдържанието
midway

Bluboo Picasso - 99% защита от ултравиолетови лъчи ?

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, попаднах на една статия със заглавие "Bluboo Picasso, смартфона които пази вашите очи",  (от испански сайт) мисля, че заглавието говори само по себе си.

В статията се говори най-вече за екрана на телефона: 

"За направата на дисплея е използвана технология "blue-light" и "once-cell technique", което намалява значително вредата върху нашите очи.

Когато седим много време облъчени от светлината на дисплея (blue light) се създава умора и други проблеми като безсънието и умората.

InsertPic_.jpg

Голяма част от електронните устройства използват LED дисплеи. Производителите търсят най-голяма яркост чрез увеличавана на синята светлина, което допринася за вредата на човешките очи. Основната цел на компанията или по-точно с този модел смартфони е да намали вредата от дисплеите на нашите устройства.

Характеристики:

- MTK6580A Quad Core 1.3GHz

- 2 GB RAM памет
- 16 GB вътрешна памет
- 5' дисплей - HD 1280х720 пиксела
- защита от ултравиолетовите лъчи - 99%
- полиетилен терефталат - увеличава подаването на светлина с 90%
- защита от вода, пръстови отпечатъци и мазнини.

K4A3207-1021x580.jpg

Редактирано от capnemo
реклама (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рекламен трик.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, midway написа:

Здравейте колеги, попаднах на една статия със заглавие "Bluboo Picasso, смартфона които пази вашите очи",  (от испански сайт) мисля, че заглавието говори само по себе си.

В статията се говори най-вече за екрана на телефона: 

"За направата на дисплея е използвана технология "blue-light" и "once-cell technique", което намалява значително вредата върху нашите очи.

Когато седим много време облъчени от светлината на дисплея (blue light) се създава умора и други проблеми като безсънието и умората.

InsertPic_.jpg

Голяма част от електронните устройства използват LED дисплеи. Производителите търсят най-голяма яркост чрез увеличавана на синята светлина, което допринася за вредата на човешките очи. Основната цел на компанията или по-точно с този модел смартфони е да намали вредата от дисплеите на нашите устройства.

Характеристики:

- MTK6580A Quad Core 1.3GHz

- 2 GB RAM памет
- 16 GB вътрешна памет
- 5' дисплей - HD 1280х720 пиксела
- защита от ултравиолетовите лъчи - 99%
- полиетилен терефталат - увеличава подаването на светлина с 90%
- защита от вода, пръстови отпечатъци и мазнини.

Вие за телефона ли говорите или правите реклама?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, capnemo написа:

Вие за телефона ли говорите или правите реклама?

Капитане, моите уважения, но да ви приличам на човек който рекламира евтини китайски смартфони ? Просто исках мнението на хората от форума. В сайта вече има статии относно тази марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, midway написа:

Капитане, моите уважения, но да ви приличам на човек който рекламира евтини китайски смартфони ? Просто исках мнението на хората от форума. В сайта вече има статии относно тази марка.

Тогава линковете отдолу бяха излишни. Иначе за телефона и ултравиолетовата реклама - Баси, аз вече ще гледам само червени и жълти неща....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, midway написа:

Капитане, моите уважения, но да ви приличам на човек който рекламира евтини китайски смартфони ?

Ами тогава малко проверка да беше направил. TFT дисплеите, особено с LED подсветка не излъчват ултравиолетови лъчи. А производителите не могат да увеличат/намалят синьото без да увеличат и останалите - ще се развалят цветовете. Не могат и много да му пипнат дължината на вълната, по същата причина. Остава яркостта. А нея може да си регулираш на всеки телефон.

С две думи: "рекламен трик"

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, flare написа:

Ами тогава малко проверка да беше направил. TFT дисплеите, особено с LED подсветка не излъчват ултравиолетови лъчи. А производителите не могат да увеличат/намалят синьото без да увеличат и останалите - ще се развалят цветовете. Не могат и много да му пипнат дължината на вълната, по същата причина. Остава яркостта. А нея може да си регулираш на всеки телефон.

С две думи: "рекламен трик"

Благодаря за отговора, а тази тема не ти ли прилича на проверка ? Нали точно заради това питам :-) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, midway написа:

Благодаря за отговора, а тази тема не ти ли прилича на проверка ? Нали точно заради това питам :-) 

Ми аз си отговарям по темата, ;) нали?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, flare написа:

Ми аз си отговарям по темата, ;) нали?

Дамм, на истина благодаря за което (на капитана също) ! 

Истината е, че си търся си нов смартфон, искам нещо с голяма батерия, спрял съм се на Lenovo Vibe P1, 5000mah и дисплей 5.5'' IPS LCD 1920 x 1080p, 401 пиксела на инч (повече информация ТУК), ще съм ви благодарен ако дадете мнение за въпросния модел. Благодаря :-) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vladimir96
      Здравейте,търся програма за Андроид която да ми каже колко е реалния капацитет на външната ми батерия. Благодаря ви за отговорите предварително
    • от rezpect
      Здравейте!!!
      Решил съм да заменя стария Huawei с нещо ново... Заделил към 800 лева за целта... Харесал съм няколко телефона, ако може мнение за тях и/или предложения за други... Въпросните телефони са http://www.gsmarena.com/lg_g4-6901.php, http://www.gsmarena.com/huawei_p8-7006.php, http://www.gsmarena.com/lg_g_flex2-6916.php.
      За момента клоня към LG G4
    • от Cyberforce
      Здравейте.
      Реших да си купя телефон и разполагам с около 300 максимум 350 лева. Разгледах няколко теми тук и телефоните които ми привлякоха вниманието бяха LG G3S и Sony Xperia Z. Моделите се разминават с цената която съм посочил но мисля да закупя телефона 2ра ръка защото много често човек може да попадне на кадърен телефон 2ра ръка. Лошото е че няма много оферти за използван lg g3s и за това искам да ви попитам за някаква алтернатива. Реших да го закупя 2ра ръка защото за по малко пари ще мога да си позволя по висок клас телефон и съответно за същите пари мога да закупя доста по слаб нов телефон. До сега не съм ползвал телефони и от 2  те марки. Ползвал съм известно време и Samsung Galaxy s3 но не знам дали да си избера пак нещо такова..

Едит: Виждам че в тази цена при втора ръка попадат и Samsung Galaxy S4 и Xperia Z1 Compact. Ако се сещате за някои други модели можете да препоръчате. Държа главно на визията. телефона ще се ползва за разговори и сърфиране в интернет.. тук таме някоя игрица но няма да го товаря с игри и приложения.

Едит2: (Аман вече само ви карам да четете глупости ) http://olx.bg/asus-zenfone-5-intel-cpu-1-6ghz-dual-sim-bezplatna-dostavka-i73314682 Извинявам се ако нарушавам някое правило като линквам обявата така но мернах на няколко пъти потребители които препоръчваха телефони на асус.. та някой ползвал ли е нещо такова? Стават ли.. и да не е конкретно този модел .. като цяло телефоните им.
    • от Петър Събев
      Здравейте , закупих си външна батерия и искам чрез "smart"phonе-чето ми да разбера колко mah е?  
    • от rpang3lov
      Та... реших да отворя нова тема за Firefox OS (b2g). Преди около месец се сдобих с телефон с firefox os и съм доста впечатлен от проекта. Макар и да има все още неща за оправяне, аз съм безкрайно учуден как за такъв кратък период от време Mozilla успя да създаде напълно функционална операционна система от нов тип! Макар и много от вас да не виждат смисъл в този проект... аз вярвам че той ще надживее конкурентите си защото:
      1. Това е opensource - дори и Mozilla да прекрати проекта, communityто ще продължи да го развива!
      2. Всеки телефон е уникален - всеки потребител може да промени всеки един аспект на системата както той сам реши!
      3. Създаването на апликации е елементарно... всички апликации са (HTML5,CSS,JAVASCRIPT) - демек всяка апликация е просто още една уеб страниця!
      4. Именно поради простата структура и механизъм, системата няма високи системни изисквания! - за това не ви е нужен джобен компютър с 8ядрен процесор и 4ГБ рам надхвърлящ "скромната" сума от 500лева!

Ако има желаещи и заинтересовани, бих написал един туториал и бих споделил няколко конфигурационни фаилове, които могат да ви помогнат ако искате да помогнете в развитието на този проект!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.