Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги! Реших да споделя с вас с какво се занимавам и да попитам някои неща. Мислех си, че настолната ми машина (двуядрено АМД 2.6ghz,3gb Ram,Nvidia geforce8600gts pci-e) за сега ми е достатъчна, че няма да давам пари за друга, че ми върши страхотна работа и т.н и т.н, НО хардуерът си е голяма краста ей... Днес случайно попаднах на една страхотна оферта, един приятел внася разни неща от Италия и донесъл преди време и някакво дъно и понеже не му трябвало и щял да го хвърли  ми го даде дооста изгодно. Взех го без да обърна внимание какво е, видях само, че има процесор на него и охладител с  медни тръбички. Прибрах се и зачоплих по частите да видя какво съм взел. Та въпросното дъно се  оказа  GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H а процесорът AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2GHZ (Уау!). Проблемът, обаче е че не се знае, дали работят частите, защото той не ги е  слагал на компютър и тъй като нямам ddr3 Ram реших да го пробвам преди да купя и памет. От тук започват и въпросите ми.

1. Намерих 460W захранване не го знам каква марка е пише Jar computers. Мога ли да го ползвам ? Според мен ще стане.

2.Захранването  е с 4 и 6 пинова букса за дъното, а тази на дъното е с 8.  С 4 пиновата си тръгва - има ли проблем или да си карам така.Според мен може.

3.Пробвах без процесор и без захранване на дъното. Вентилаторите се въртят, но не се случва нищо- нормално. Когато поставя всичко и го пусна се чува да цъкне дъното, след което изпищи за Рам и угасне. Това сигурен признак ли е, че ми липсва само Рам-та. Според мен щом всичко върти и пищи значи да, но кажете вие,Защото пък от друга страна не знам, дали е нормално да пищи само  веднъж и да гасне.Старите дъна си пищят повече.

4.Дъното има някакво вградено видео,което не е лошо радеон HD 4xxxx,но не знам то по-добро ли е от моето  все пак е вградено или да си сложа моята видео карта- Geforce 8600gts pci-e 256mb

5. Освен, че трябва да гледам паметта да е  DDR3 има ли друга нейна важна характеристика например волтове или мегахерци, които да гледам. Да не стане да дам пари, пък тя да не се хареса с дъното.

Общо взето това са ми въпросите. Благодаря ви на всички предварително. Утре ще рискувам да купя РАМ, пък каквото стане,но все пак ще е хубаво да знам предварително, дали има шанс да сработи всичко и да стане компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всички тези въпроси (без първия) отговор ще намериш в google. За третия потърси за beep codes или подобно - според дъното, BIOS и т.н. Четвъртия - търсиш сравнение (пак в google) на видеокартите - вградената и другата. За петия - за дъното ти пише какви памети поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ncl написа:

460W+Jar обикновено е равно на JNC.

т.e, колега ще стане ли за моя случай-вижда ми се хубаво- имам предвид като го гледам визуално,пък и не е много леко.

Колеги аз в интернет съм чел и разглеждал много. Не мислете, че ме мързи да прочета или, че искам наготово нещата.Просто хората, които пишете тук сте много по-наясно с нещата от google и някак си имам повече доверие на вас. За това и ви питам, да кажете практически как стоят нещата.А и малко с по-новите неща не съм достатъчно запознат.Например не бях виждал 8 пиново захранване за дъното.

Та да обобщим по въпроси 1 и 2 да разбирам, че захранването ще стане и ще може да захрани дъното ми с 4 пиновия конектор - така ли ?

По третия въпрос няма да гадая повече. Днес ще купя 2 или 4гб памет и ще се разбере.

За видео картата не съм достатъчно наясно, защото говорим за вградено видео и тестовете не ми помагат  много. Според мен при всички случаи Ati radeon Hd4 серия e  над 8 серия Nvidia,но това важи ли когато е вградено Ати-то ? Когато го сглобя и инсталирам ще знам, но в момента не съм сигурен.

А за паметта знам, че е DDR3 на 1666мхз и 1.5v. Въпросът е има ли начин самата памет, въпреки че е с такива характеристики да не е съвместима с дъното или това важи само, когато са повече от една плочка т.е с една плочка да няма проблеми

Редактирано от slavi91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих го препоръчал за нова машина, но така или иначе нищо не ти пречи да пробваш. За памет вземи 4ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще карам с него за сега.

Памет си уредих 2x2гб 1333мхз

След обяд ще ги купя и като събера всичко ще пиша пак.

Дано да тръгне, както си го представям.

Всъщност забравих да кажа имам и друго захранване.

Fortron-че 430W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За предпочитане е. Не случайно струва повече от колкото JNC + кутията.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, колега! Значи слагам другото захранване.

Аз се спрях на това на jar, защото имаше два конектора за дъното а фортрон-ът само един 4 пинов и мислех, че е някакво по-ново, но щом работи само  с един конектор   ще кара така,Предполагам, че не  е проблем, че в 8 пинова букса на дъното слагам една 4 пинова от захранването.Гледах схема на буксата и са описани пиновете. На 4 от тях си пише стандартните означения а на другите 4 в скоби пише в случай, че са 2х 4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лошо вграденото видео но гт8600 е по-добро.

П.С. и честито за ъпгрейда.

Редактирано от NICHIRENSHU (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, колега!

Относно видеото и аз съм много доволен от него.Пипал съм го тук там и е  малко по-мощно от фабрично. Win7 дава оценка 6,5 и на двете графики.Иначе на дъното гледам пише hybrid graphics -това какво ще рече, че може да работят повече карти ли  ?

Да ви кажа какви ги свърших с рам-та Намерих за 35лв 4гб, обаче се  оказа, че е ддр2. Обиколих насам натам  и накрая си купих  чисто нова от магазин за 50лв с гаранция.

Относно бипкането и изключването разбрах какви съм ги свършил. След като сложих рам и тествах пак стана същото- тръгна и спря

Оказа се, че жичките, с които симулирах power бутон (тъй като всичко тествах насипно на пода) са били допряни постоянно... и сами се сещате какъв е ефектът..

Разделих ги и всичко тръгна!

Сега почистване, паста, събиране в кутията и уиндоус.Като свърша всички тея неща  ще се включа пак,надявам се с отзиви от работещата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честита нова машина :) И дълго и безаварийно ползване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията, колега!

Вече сглобих всичко  и работи на 100%.

Видеокартата, която имам се оказа наистина по-добра, както коментирахме по-нагоре.

С ати оценката е 4.2, а с Nvidia-ta 6.4 и другото, което е с нвидия картата, се променя и оценката на рам паметта от 5.9 на 7.4.

В крайна сметка това са цифрите:

cpu:7.3

ram:7.4

graphic:6.4

game graphic:6.4

HDD:5.9.

Честно казано още съм на кантар, дали ще го събирам  в кутията или ще го продавам.. но съм впечатлен от машината- всичо върви перфектно и страшно бързо.

Сега ще го тествам и  с Wind 8.1, пък ще видим какво ще го правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, някои,ако си хареса нещо от компонентите, които написах да пише л.с да се разберем  най-късно до утре, защото утре ще реша, дали да го разпродавам и да си карам със стария или да го оставя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги,решението е взето.Phenom-чето остава за мен.Извинявам се на колегите,които писаха ЛС.Парите ще се похарчат за нула време и нищо,а така ще имам нова машинка, която ще ме слуша и радва много време и която има потенциал за в бъдеще (до 16gb ram и phenom x6  cpu).И така.. както се казва кеф цена няма.Сега го събирам в моята кутия и да ми е честит!:happy-minion:

Между другото реших да му направя още едно подаръче-да сменя  Nvidiata с ATI HD5550 1гб.заслужава ли си инвестицията от 50лв или предложете нещо добро около тая цена.В момента нвидиата ми дава 6.5 оценка в windows-искам 7+,както на другите компоненти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не картата би била по-слаба и от сегашната. Ако беше взел актуален процесор щеше да имаш не само по-добър процесор но и вградената графика е по-добра от тия карти.

Иначе ако държиш на нещо по-добро от вградена няма да намериш за 50 лв. Може би HD7770 би се намерила за около 80 лв. и захранването ще я издеяни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобих го, оправих всичко и някак си ми стана носталгично да продам или хвърля на тавана настоящия компютър от който съм безкрайно доволен. И в крайна сметка от любов към старата ми машинка си я върнах обратно нея и качих новия компютър на тавана.. Да знам, че съм луд да си оставя двуядрена машина с 3гб Рам и да продам четириядрената, но това е положението .Ако някой го иска цял и работещ или на части да пише Л.С

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук май само на иди си -ела си се играе . Извинете за офтопика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така се получи, колега знам,но в крайна сметка това е последното решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе я ги смени за 2-3 дена машините и ще получиш привързаност към тази :)

П.С. иначе и аз си пазя стари части, някои от които даже не работят ...

Редактирано от NICHIRENSHU (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, пиша отново, за да ви разкажа какво се случи. В крайна сметка компютърът,който сглобих отдавна е разпродаден на части и си карам със стария. Останаха ми дъното GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H  и рам-та 4GB DDR3 1660mhz , които продавам на доста добра цена. Ако някой има интерес нека пише ЛС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.