Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Избрах следната конфигурация за домашен компютър. Според Вас, как ви се струва? Ще се изплозва за филми, музика и две три игри (StarCraft 2; Diablo 3 и Overwatch-като излезе). Може и някоя по-нова игра ако ми хареса нещо, основно  да тествам видеото.

Дъното е с два слота за рам, т.к.  нямам нужда от повече. Кутията е със захранване т.к. имам определен бюджет (1 550 лв.-толкова ще ми стъпи с отстъпките).  Няма да се клоква и няма да се надгражда. Това май ще ми е последния десктоп компютър.
Ще се радвам да чуя повече мнения относно избора си.

Редактирано от sameone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Процесор i5-6500 е 40-50лв по-евтин, а има само 100MHz по-ниска честота

- Видеокартата е минаване на тая цена, или търси GTX 960 за 350-400лв, или ако държиш на нещо по-мощно има 290X с новата цена.

- SSDто е стар модел, погледни SanDisk X300 или A-Data SX930, вторият е доста по-бърз, а за малко повече пари получаваш двоен обем примерно A-Data SP550 240GB, не е най-производителното SSD, но пак за ежедневна домашна употреба е в пъти по-бързо от нормално HDD и няма да усетиш голяма разлика с топ моделите

- Вземи отделно кутия и захранване, примерно XFX TS 430W и кутия от сорта на Zalman Z1 или ако искаш нещо по-просторно Cooler Master K280 или добре изработената Fractal Design Core 2300.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че тази конфигурация ми я дават за около 1500 лв +/- ..малко беше!

@antigravity, Можеш ли да ми предложиш нещо в тоиз ценови диапазон? Благодаря предварително.

ПС: Държа на АМД чипсет карта, както и на ГБ дъно!

Ако има значение, монитора ми е този .

Мишка и клавиатура нямам! (Старите са на ПС 2 слот).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното има PS/2 слотове за клавиатура и мишка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да е от Никем изцяло и държиш на AMD графична карта и Gigabyte дъно ето така:

Предложение

На дъното може да си вържеш PS/2 мишка и клавиатура, но ако желаеш нови си ги избери. Ако не мислиш да ъпгрейдваш с 2x8GB памет ще си актуален повече време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е от Никем. Просто използвам конфигуратора им.

1x8 памет ще ми е достатъчно.

Асус картата освен цената друг минус има ли? XFS--а на @antigravity виждам, че малко лакома я пишат (550w).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, sameone написа:

Няма да е от Никем. Просто използвам конфигуратора им.

1x8 памет ще ми е достатъчно.

Асус картата освен цената друг минус има ли? XFS--а на @antigravity виждам, че малко лакома я пишат (550w).

Двете карти са еднакви като модел и имат еднаква консумация. Цялата система няма да минава 300W под товар, тези препоръчителни мощности ги дават, за да са презастраховани и да купвуат хората излишно мощни захранвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.