Премини към съдържанието
Blue_Hulk

(SSD) Samsung 850 EVO, 2.5", 250GB, SATA III Няколко въпроса

Препоръчан отговор

Здравейте! Поръчах си от емаг http://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-samsung-850-evo-2-5-250gb-sata-iii-mz-75e250b-eu/pd/DCJ9BMBBM/ днес пристига доставката и за моя изненада виждам, че е в размер за лаптопи, но след като изгледах няколко клипове, явно такъв трябва да е размерът. Получих опаковката със SSD-то, но не получих нито един кабел и нещото което се използва за се закрепи на компютъра. Тези неща отделно ли се купуват ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната стойка откъде може да се вземе ? Какво да напиша в търсачката ?

Редактирано от Blue_Hulk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабели намерих! Нямам стойката да закрепя ССД-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро и аз имах подобно затруднение. Постоя една седмица в чекмеджето, по някое време минах да взема едно кабелче за 2 лв. Мързеше ме да търся от магазини стойка и като ми дойде музата взех от DvD-то кабела, че по хубав, видях една подръчна стара ламаринка, поогънах я да пасва някак и криво ляво EVO-то увисна малко накриво, но здраво на нея (понеже лекичко). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го хвърлиш нейде в кутията, пак ще си работи.  Даже и без стойка. При мен е така. 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Turbo-X SSD Bracket 2.5" to 3.5"

Това е най-удачният вариант от всички посочени досега - има възможност да се закачат две устройства с него. На служебният ползвам такъв адаптор с въпросното SSD и един WD Scorpio Black.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам го същият. Доволен съм от него, но се чудя на политиката на Самсунг - направили един добър продукт, всичко точно, а един адаптер не сложили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Agentpat™ написа:

Имам го същият. Доволен съм от него, но се чудя на политиката на Самсунг - направили един добър продукт, всичко точно, а един адаптер не сложили.

Къде да го сложат? в комплекта ли ? Щото после ще питаш - тая ламарина, за къв са ми я турнали.

Аз си купих ssd за лаптопа и махнах харда, и ползвам един и същ адаптер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си взех такъв тази година от eMag , няма стойка няма нищо виси оплетен в кабелите от захранването , те са понеже едни дебелички като кебапчета , но се чудя дали не му пречат така , дали няма някакви магнитни излъчвания че да го прецакат по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Azhen написа:

И аз си взех такъв тази година от eMag , няма стойка няма нищо виси оплетен в кабелите от захранването , те са понеже едни дебелички като кебапчета , но се чудя дали не му пречат така , дали няма някакви магнитни излъчвания че да го прецакат по-бързо.

От функционална гледна точка - въпросните адаптери са за hdd-тата, защото това е механика. Служат да неутрализират външни механични влияния. За ssd нява никакво значение - го си е просто една платка.

Иначе - не е хубаво (или по-точно - не е красиво) да виси на кабелите.

На единия ми десктоп имаше сектор за харддискове и над него - за оптични устройства (CD и DVD плеъри). Между двата имаше ламаринка. Ако бях сложил ssd - можеше просто да лежи на тази ламаринка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа, се че Cooler Master кутията ми, разполага със 3 такива стойки, те са за HDD, както и за SSD. Това не го знаех, но след обстоен преглед видях, че може и SSD да стане. Благодаря на всички!

Untitled.png

Редактирано от Blue_Hulk (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, jhoro написа:

Къде да го сложат? в комплекта ли ? Щото после ще питаш - тая ламарина, за къв са ми я турнали.

Аз си купих ssd за лаптопа и махнах харда, и ползвам един и същ адаптер.

Интересно, авторът на темата, какъв ли въпрос си задава в момента?  Сигурен съм, че е нещо от сорта: защо по дяволите не са сложили?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Agentpat™ написа:

Интересно, авторът на темата, какъв ли въпрос си задава в момента?  Сигурен съм, че е нещо от сорта: защо по дяволите не са сложили?

За такива - в Amazon - отгоре е само продукта (в случая Samsung 2.5 inch 250 GB 850 EVO Solid State Drive), а по надолу - с аксесоари

56d085986d7b0_Screenshot-26.02.2016-1703                                Я, те били тУрнали !!!!

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобни адаптери предлагаха в САЩ за 3 долара и50 цента.Винаги е по-добре да имаш адаптер в комплекта,отколкото тепърва да купуваш при условие,че ти е нужен.Не случайно преди години част от производителите ги поставяха в кутиите.През последните месеци само някои фирми като Kingston,Adata,Corsair,Toshiba са окомплектовани с тези джаджи,които съгласете се струват стотинки на производителите.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислили са го от Самсунг. Всякакви допълнителни финтифлюшки и аксесоари развалят импресията от продукта, а и възпрепятстват хората да си задават въпроси. Аз например си зададох въпроса - само за това ли дадох тия пари. После се запознаваш с Magician и ти поолеква малко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, onogondur написа:

Ако го хвърлиш нейде в кутията, пак ще си работи.  Даже и без стойка. При мен е така. 

И аз съм така. Мушнал съм го в един джоб, който е за обиране на вибрациите от другите дискове и си е екстра така. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то го взех за  188,99 лв. Според мен и кабели трябваше да ми дадът, но пък има 60 месеца гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, никога не дават без значение за колко си го взел и от къде. Кабелите и релсите за прикрепяне се купуват отделно. Аз също си имах кабели, но релси не ми трябват. Пуснал съм го в джоба и си е ок. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Не, никога не дават без значение за колко си го взел и от къде. Кабелите и релсите за прикрепяне се купуват отделно. Аз също си имах кабели, но релси не ми трябват. Пуснал съм го в джоба и си е ок. :)

Хайде да спрете с изявите си в сфери, които не са ви ясни! За пореден път ще уточня - 

g8HzXT2.png

Познайте автора на темата какво е закупил.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, XECUTIONER написа:

Хайде да спрете с изявите си в сфери, които не са ви ясни! За пореден път ще уточня -

Не ми давайте наклон къде да пиша. Аз пиша за неща само в които имат личен опит. Мразя да говоря празни приказки. Моя не беше от Emag, а от Plesio - 850 Pro и отново освен кутията с диска нямаше кабели вътре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

... в Amazon ...

Гуляму фалене на тос Амазон... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.