Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

При опит да си сваля bsplayer  през мозилата ми дава, че  е

докладвана страница с нежелан софтуер. Що за чудо е така?

С ИЕ си се отваря без проблеми, а и все пак това си е официалната страница

на един от доста популярните плеъри. Какво и защо се случва реално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплатната версия на плеъра поне от 10-тина години има вграден адуер в инсталатора си. Отделно Mozilla използва списъците на Google за предпазване от нежелан софтуер и сигурно това е причината. Ако бъде игнорирано съобщението страницата си се отваря без проблеми след това и плеъра може да се изтегли. Проверих и файла на Virustotal и само 6 от 55 го намират за опасен, но повечето го засичат с евристичен анализ, а не с твърда дефиниция и може да бъде игнорирано засичането. Само Baidu го засича с наличието на Conduit. Според мен няма проблеми просто по време на инсталацията внимавайте с отметките, които ви се предлагат или използвайте Unchecky за да ги махне вместо вас. :)

Поздрави!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В самия бс плеър фрии има адуерни компоненти но причината за докладване са  малуертайзинг атаки при кликане върху рекламите на тази страница но може и конкурентите  на  бс плеъра некоректно и грубо да са докладвали страницата като опасна :)Страницата се отваря с мозилла:ohmy:В долния десен ъгъл има игнорирай предупреждението:whist:

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк за сваляне на пълния инсталатор http://www.majorgeeks.com/files/details/bs_player.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
What does Ad-Supported means on MajorGeeks? It can mean one of two things:
1: The program or app runs advertisements (ads) in some way.
2: The program or app may include PUP’s (potentially unwanted programs)
Read more at: https://tr.im/rQLAd
Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето актуални Антивирусни програми блокират това поведение на БС плеър :whist:Няма нищо опасно в този инсталатор:wink12:Но не сваляйте уеб инсталатора от официалния уеб сайт а от надеждни места като Калдата и Майоргиик:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как може калдата да е по-надеждно от официалният сайт?

Не се ли обръщат и те към официалният сайт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gregory House написа:

Повечето актуални Антивирусни програми блокират това поведение на БС плеър :whist:Няма нищо опасно в този инсталатор:wink12:Но не сваляйте уеб инсталатора от официалния уеб сайт а от надеждни места като Калдата и Майоргиик:)

Това са глупости. Majorgeeks използва официалния сайт + няколко мирора качени на техни сървъри. Файловете са едни и същи. Може да се провери по MD5. От официалния сайт идва и пълния инсталатор, който е 10 MB. Разбира се, че не е опасен. Както съм писал във втория си пост и вие само повтаряте същото след него, просто трябва да се внимава с отметките по време на инсталацията. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се че упрекнах официалния сайт на БС плеър:(Преди и аз свалях от официалния сайт след което по едно време БС  замениха офлайн инсталатора с уеб инсталатор:whist:В момента официалният сайт предлага пълен офлайн инсталатор:emoji_smiley-17:Повечето Антивирусни продукти имат по подразбиране активен модула  за защита срещу потенциално нежелан софтуер т.е. още в зародиш неутрализират заплахата да се инсталира на системата:whist:

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.