Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Настана време за Upgrade ... приготвил съм едни 1300 лева и се чудя как да ги използвам най-оптимално. Конфигурацията е за игри :wink12: като целта е да мога да подкарам новите неща на 60 fps на 1080p.

В момента разполагам с :

CPU:          DualCore Intel Core i3-2100, 3100 MHz (31 x 100)
Motherboard   Gigabyte GA-P67-DS3-B3  (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Video         NVIDIA GeForce GTX 550 Ti 2GB
Memory        Vengeance® Pro Series — 8GB (2 x 4GB) DDR3 DRAM 2133MHz C9 Memory Kit (CMY8GX3M2B2133C9)
Audio         Asus Xonar DG Sound Card
SSD           Intel SSD 330 Series 180GB
Storage       Hitachi HDT721010SLA360 ATA Device  (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II) + PHD 3.0 Silicon-Power USB Device  (1863 GB, USB)
Power Supply  FSP Epsilon 80Plus 700

Ами това е, имам си периферия ( монитор, колони ... ) мога да отида и малко по нагоре от 1300, но предпочиам да не го правя, че ще трябва да се живее на кисело мляко :D

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Botary написа:

Настана време за Upgrade ... приготвил съм едни 1300 лева и се чудя как да ги използвам най-оптимално. Конфигурацията е за игри :wink12: като целта е да мога да подкарам новите неща на 60 fps на 1080p.

В момента разполагам с :

CPU:          DualCore Intel Core i3-2100, 3100 MHz (31 x 100)
Motherboard   Gigabyte GA-P67-DS3-B3  (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Video         NVIDIA GeForce GTX 550 Ti 2GB
Memory        Vengeance® Pro Series — 8GB (2 x 4GB) DDR3 DRAM 2133MHz C9 Memory Kit (CMY8GX3M2B2133C9)
Audio         Asus Xonar DG Sound Card
SSD           Intel SSD 330 Series 180GB
Storage       Hitachi HDT721010SLA360 ATA Device  (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II) + PHD 3.0 Silicon-Power USB Device  (1863 GB, USB)
Power Supply  FSP Epsilon 80Plus 700

Ами това е, имам си периферия ( монитор, колони ... ) мога да отида и малко по нагоре от 1300, но предпочиам да не го правя, че ще трябва да се живее на кисело мляко :D

Най-добре е да се опиташ да продадеш твоите процесор, дънна платка, оперативна памет и видеокарта. Не мога да ти кажа точна сума, но някъде към 300лв трябва да можеш да им вземеш. С останалите 1300лв ще имаш около 1600. За тази сума имаш 2 варианта:

Вариант 1 

Вариант 2 (алтернатива видеокарта R9 390)

Във втория случай имаш възможност за овърклок на процесора за игрите, които са по-взискателни към тази част, но все пак говорим за 4 ядра, на местата където един i7 с 8 нишки би имал предимство дори и с клок няма да видиш оптимална производителност. В първия вариант ако орежеш дъното до нещо с H110 може да вкараш GTX 980 при крайна цена около 1650лв.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пфу с това антично захранване не бих вързал R9 390X никога.

Всъщност не бих ползвал какъвто и да е хардуер за които съм дал 1 300 лв.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Пфу с това антично захранване не бих вързал R9 390X никога.

Всъщност не бих ползвал какъвто и да е хардуер за които съм дал 1 300 лв.

Какво му е на захранването, не е никак антично, да се мине на осцилоскоп, ако трябва преглед, иначе кое те притеснява. Да не си мислиш за класическия Epsilon (който не е 80 Plus и е доста по-стар).

Сетих се и за още един вариант може да се вземе на старо процесор i7-3770K с 4 ядра / 8 нишки, който да се клокне с подходящ охладител, дъното дава такава възможност. Така на първо време може да се вземе само видеокарта GTX 980 или дори GTX 980 Ti и евентуално още оперативна памет. По-нататък ще се смени платформата, като има раздвижване на пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и друг ли имало? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дъното от първия вариант в последствие може ли да се сложи i7(след няколко заплати :)   ) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Botary написа:

На дъното от първия вариант в последствие може ли да се сложи i7(след няколко заплати :)   ) ?

Може, но няма да е К, който да може да овърклокваш, тази възможност е само със Z170 дъно. Гледай ако е B150 да е на Gigabyte B150M-D3H, понеже има PCI слот за звуковата ти карта. Съответно за Z170 пак GB Z170-D3H.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 60  fps, разбирай поне 65 за по-сигурно, забрави за i7 3770K  с тая бавна DDR 3  памет. Kато видеокарта може да минеш с всичко над GTX960  и дори с нея, ако не търсиш винаги максимални детайли с голяма АА.  Понеже и аз като теб търся 60  fps  при 1080p.  Поне, то ти казвам - i76700K  с 16GB DDR4  в двуканален режим. Що се отнася до видеокарта, то r9 390  с оглед появяващите се игри за DX12. Това може би излиза 1900-2000 лева. Ако приспаднеш цената на старите части, вероятно 1600 лева. Друг вариант е един от компонентите да ъпгрейднеш след време - процесор или видеокарта. Засега караш с татвоето видео, събираш пари и вземаш по-добро. Хем ще изчакаш да видиш как ще се развият нещата с DX12,  та да знаеш към кой производител и видеокарта да се насочиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що бе Кико, той 3770K се клоква колкото 6700K и не отстъпва много по производителност, а в двуканален режим на паметта от DDR3 до DDR4 разлика няма. Може да се изцеди още малко от наличните компоненти, затова го предложих, ако изпадне изгоден процесор на старо няма по добър вариант за 4C/8T.

cpuram.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, ако реша да задържа видеото за няколко месеца и сега взема процесор, рам и дъно какво ще ми препоръчате ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Botary написа:

Ок, ако реша да задържа видеото за няколко месеца и сега взема процесор, рам и дъно какво ще ми препоръчате ?

Gigabyte Z170-D3H

intel Core i7-6700K + be quiet! Pure Rock

2x8GB Kingston DDR4-2400 HyperX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, antigravity написа:

Gigabyte Z170-D3H

intel Core i7-6700K + be quiet! Pure Rock

2x8GB Kingston DDR4-2400 HyperX

Ако взема това и в последствие взема  GTX 980 или  GTX 98Ti ще се наложи ли да взема ново захранване? С тези волтажи съм супер зле и си нямам на идея колко ще трябва... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, antigravity написа:

Що бе Кико, той 3770K се клоква колкото 6700K и не отстъпва много по производителност, а в двуканален режим на паметта от DDR3 до DDR4 разлика няма. Може да се изцеди още малко от наличните компоненти, затова го предложих, ако изпадне изгоден процесор на старо няма по добър вариант за 4C/8T.

cpuram.jpg

Стига де! Пак ли искаш да ти давам тестове? Отдавна съм ги качил в You Tube, за да се види, че Ivy Bridge  е доста по-зле с DDR3  на една и съща честота спрямо Skylake. Скоро не ги ли давах тия клипчета тук или помните колкото... Е и като даде тия снимки, къде видя 60  fps? Давай да говорим по същество, а не за вашите 40  fps! След малко ти качвам клипчетата или по-добре да дам линк към темата, където съм ги качил. Мисля бе в темата, дето се хвалят с конфигурациите си, сякаш са за хвалене тия боклуци.

Направо тук ще ги дам, че там съм ги разделил в два поста:

i7 6700K@3.63GHz:

Xeon E3-1230V2 @3.65GHz:

i7 6700K без клок, памет също:

При Project Cars  е същата пръдня. 25% разлика в кадрите. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Кико написа:

Стига де! пак лиискаш да ти давам тестове? Отдавна съм ги качил в You Tube, за да се види, че Ivy Bridge  е доста по-зле с DDR3  на една и съща честота спрямо Skylake. Скоро не ги ли давах тия клипчета тук или помните колкото... Е и като даде тия снимки, къде видя 60  fps? давай да говорим по същяство, а не за вашите 40  fps! След малко ти качвам клипчетата или по-добре да дам линк към темата, където съм ги качил. Мисля бе в темата, дето се хвалят с конфигурациите си, сякаш са за хвалене тия боклуци.

Добре де, да не се почват пак писаници в темата на човека, така или иначе той реши друго. Пускай линкове в темата, където тествахме, тука няма смисъл вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, antigravity написа:

Добре де, да не се почват пак писаници в темата на човека, така или иначе той реши друго. Пускай линкове в темата, където тествахме, тука няма смисъл вече.

Ами аз не вися по цял ден във форума, а се занимавам с по-полезни работи, като игри :P Естествено, докато играя и гледам как върви. Просто давате грешните съвети. Ако ставаше въпрос за някакъв ъпгрейд, да. Дори и аз отначало, преди да почне никой да пише в темата, бях почнал да му изреждам какви процесори да търси за дъното си, но като се замислих реших, че просто ще го набутам. Щото един i7 3770K  струва сигурно 400 лева на старо. Човека иска 60  fps,  а според мен ще има проблеми поне в две игри с тоя процесор - Crysis 3 и Project Cars. Може да има и други. Иначе да, това е най-лесния път - търсене на i7 3770K и дори i7 2600К. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.