Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Аз, съм със видео карта Radeon r9 270x искам да си взема gtx 960 има ли смисъл от тази покупка gtx 960 мисля че е малко по- силна ?  Процесора ми е AMD FX 6300 3.5 six core Ram 8 GB 350 GB SSD hard disk ако  може да ви помогне тази информация. Примерно тази Благодаря !

Редактирано от if4o6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да по-добра е но няма смисъл. Смисъл има от по-добър процесор но това значи смяна на платформата понеже FX-8350 не си струва парите. 

Или събирай още пари или не купувай нищо просто ще са пари на вятъра.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Roujin Z написа:

Да по-добра е но няма смисъл. Смисъл има от по-добър процесор но това значи смяна на платформата понеже FX-8350 не си струва парите. 

Или събирай още пари или не купувай нищо просто ще са пари на вятъра.

И аз това се чудя да ли ще има смисъл .  То аз когато купих тази платформа нямах пари за intel сега ако тръгна да сменям всичко пак ще трябва да дам доста пари .. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам за това казвам че няма смисъл. Вече си имаш прилична видеокарта която си му е екстра на процесора.

Смяна на платформата за 400 лв. значи I3-6100 и евтино дъно със старата DDR3. Не че няма да е по-добре но също не си струва.

http://nikem-bg.net/cart/55140p1r54936p1rf.html

А за най-евтиния I5 отиваш на 500 лв. - http://nikem-bg.net/cart/55140p1r2240p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Roujin Z написа:

Знам за това казвам че няма смисъл. Вече си имаш прилична видеокарта която си му е екстра на процесора.

Смяна на платформата за 400 лв. значи I3-6100 и евтино дъно със старата DDR3. Не че няма да е по-добре но също не си струва.

http://nikem-bg.net/cart/55140p1r54936p1rf.html

А за най-евтиния I5 отиваш на 500 лв. - http://nikem-bg.net/cart/55140p1r2240p1rf.html

Аз, ако тръгна да сменявам дъното за интел ще си взима i5 иначе, но после и видео карта  и ще дам доста пари, защото това видео не знам нещо не ми харесва аз съм фен на intel  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще е по- добре да сменя само дъното и процесора и да остана с това видео или пак няма да се усети  разлика ? Аз играя cs go  когато ми е скучно и се опитвам да докарам повече FPS  мисля че с i5 ще е по- добре не знам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретно за CS;GO няма нужда от I5 та варианта с I3-6100 те устройва напълно както и сегашната видеокарта.

Виж DDR4 би дала още няколко кадъра ама това значи още 70 лв.

csgo.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Roujin Z написа:

Конкретно за CS;GO няма нужда от I5 та варианта с I3-6100 те устройва напълно както и сегашната видеокарта.

Виж DDR4 би дала още няколко кадъра ама това значи още 70 лв.

csgo.png

Мале моя процесор колко е надолу в класацията ха-ха. Бих си взел и i5 просто да не се налага да взимам по- силно видео иначе 500 550 лева бих дал .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоя процесор е на 4 години отделно е ниския клас та го сравнявай със Санди или Айви (тия които са под него).

Както виждаш за времето си конкретно в тая игра се е представял малко по-добре от съответния I3 но от тогава изтече много вода.

пс. Ако играеш и нови игри е силно препоръчително да вземеш I5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

Твоя процесор е на 4 години отделно е ниския клас та го сравнявай със Санди или Айви (тия които са под него).

Както виждаш за времето си конкретно в тая игра се е представял малко по-добре от съответния I3 но от тогава изтече много вода.

пс. Ако играеш и нови игри е силно препоръчително да вземеш I5.

Мисля значи да си взема i5 дано само видеото не ме прецака..  Вашето мнение за r9 270 не е кой знае колко силна, но ще върши работа нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

270Х реално по-висок фабричен клок е старата 7870 реално също не лоша карта която май също вече гони 4 години.

За CS; GO е препоръчително GTX950 така че сегашната ти си е екстра виж за нови игри на по-високи настройки при 1920x1080 идва слаба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

270Х реално по-висок фабричен клок е старата 7870 реално също не лоша карта която май също вече гони 4 години.

Май след последното преименуване я водят R7 265 та се справя и с новите игри на по-ниски настройки.

Благодаря ти !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност те излъгах. Картата ти е по-добра от R7 265 ама нещо не мога да се сетя на коя отговаряше. Във всеки случай си е алтернатива на 950.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• от Little Джигит
      Здравейте! Нов съм в сайта. Приятно ми е, Александър! Знам че има много изписани постове на тема "проблеми с видео карта" и т.н., но не намерих случай подобен на моя. Проблемът е следният - когато поставя видео картата в слота (видео картата е nvidia geforce 8500gt 256mb 128-bit) и сложа VGA кабелът, пускам компютъра всичко, тръгва, но почват да излизат цветни пикселчета, инсталирам драйверите, рестартирам компютъра и пак същият проблем. Надявам се разбрах те, какво имам предвид. Някви идеи защо става така?
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.