Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,търся програма за създаване на игри за андроид( не фрий)но да не изисква писане на кодове и умения за програмен език, поне да е за начинаещии със възможност за разпространение в гоогъл плей,плейстор и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пфф, от нищо нещо искаш да правиш, а ? То не става така приятел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл от нищо нещо?Аз питам за програма която да си купя само че по опростена има ли хиляди безплатни програма в който вместо да пишеш кодове има готови картинки звуци и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да направиш игри за андроид като нямаш никакви умения в програмирането, но щом искаш може да пробваш AppMoment и Stencyl.

Редактирано от Aycan Ahmedov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах че ми е нужно за начинаещи не че нямам никво понятие,мерси за програмите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има сайтове за това нещо. Докато правиш играта, учиш и програмиране. 

Както е казал колегата. От нищо искаш да правиш нещо. 

За да я качиш ти трябва и девелъпърски акаунт и се плаща годишна такса за ползване. 

С една дума, няма как да стане без кодиране. Особено ако цялта ти е да изкараш някой лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез последната версия на Game Maker може да се правят и за Андроид, но там вече не знам как стават нещата, защото преди години, когато поддържахме сайта Game Maker Community Bulgaria всички щракахме на Game Maker 6.1, която нямаше тази опция.

След това версия 7 беше тотално развалена от YoYo Games и компания, които я разработваха. А когато излезе версия 8 и малко след това форума вече замря и вече е само архив. В него не можеш да се регистрираш, но можеш да четеш доста за това как се прави игра.

Game Maker е доста известна програма за правене на сполучливи 2D и 3D игри (второто не е точно така), за които не се изисква да си професионалист, нито програмист. Към програмата си имаш и помощни файлове, където може да научиш Game Maker Language - езика за писане на игри на платформата. Има и много drag and drop функции, чрез които задаваш на геройте (картинките) да се движат и да изпълняват определени неща, като например движения и тн. Виж, пиши във Вбокс Game Maker Уроци и има доста на български, в тубата пък още повече и на английски. Като цяло платформата доста замря и много малко я използват последните 2 години, но през далечната 2009г, когато се занимавахме беше много забавно и си помагахме. Пиши на лично или тук, ако имаш интерес и ще ти споделя някои неща. 

Мога да ти постна и скриинове на игрички, които аз съм правел. И някой доста добри, които пичовете тогава правеха :).

Редактирано от _Uzunov_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.