Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро забелязах че монитора ми (ktc 26T11) има не само vga port, но и hdmi. Та реших да пробвам да сложа такъф кабел, че качеството на дигиталния пренос било "ИИИгаси якото" в сравнение с аналога. Но първия проблем беше, че след хот плъга ми изписа само "nno sync" и ни звук - ни картина. Светнаха ме, че "таке не се правило", затова изключих машинките ръгнах кабела и включих наново, но уви същата работа. След мин зяпане като теле натиснах "source" копа на монитора/тв-то/абе щайгата и от падащото меню което имаше: tv; av; svideo; ypbpr; pc; d - hd; - избрах d-hd (демек hdmi излаза) и бам картина и звук. Само че качеството на картината беше противоположното на това което очаквах, размазан нечетлив образ. Поразрових се из интерне съветите и опитах различни комбинации от настройки за резолюция и честота на видеото, без резултат, опитах да намаля sharpness-a на монитора както и преинстал на драйвърите на gpu-to (amd R9 200 серията) - отново без резултат. Та въпросите ми са:

1 - нормално ли е да вади картина през d-hd ?

2 - ако отговора на №1 е "да бе кретен", какво мога още да опитам да оправя образа ?

3 - за какво служат тея "svideo" и "ypbpr" ?

4 - откъде мога да си изкъртя магнитче по мощно от тея в тонколоните (не ми се захабява hdd)

5 - и вас ли ви кефят шотланските клепоухи котета, но смятате че са прекалено скъпи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, whitegambit написа:

1 - нормално ли е да вади картина през d-hd ?

2 - ако отговора на №1 е "да бе кретен", какво мога още да опитам да оправя образа ?

Щом си свързал устройствата с кабел HDMI и излиза картина и звук е нормално да вади картина.Това което наричаш монитор,всъщност е телевизор с резолюция: 1366x768.При това положение качеството е много близко до това като на VGA свързване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Щом си свързал устройствата с кабел HDMI и излиза картина и звук е нормално да вади картина.Това което наричаш монитор,всъщност е телевизор с резолюция: 1366x768.При това положение качеството е много близко до това като на VGA свързване.

Еми при мен проблема е че качеството на картината се губи, всичко е размазано и кофти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес пробвах с чисто нов от магазина (10лв за 1.8метра с позлатени ташачета), все същия резултат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно толкова си може телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, whitegambit написа:

Еми при мен проблема е че качеството на картината се губи, всичко е размазано и кофти.

Качеството се губи,в сравнение с предишното от VGA свързването ли?Не е от HDMI кабела,защото сигнала през него е цифров.От него или има картина или няма.Този телевизор е старичък,дали не е направил някакъв гаф?Пробвай на друг монитор,който е full HD ,за да провериш,а освен това за да си сигурен,че не си объркал настройките на видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, ще изровя друг монитор за тест и ще ви пиша отново след ден, два :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега не съм пробвал с друг монитор, но опитах същия този с другото ми пц, с по стара карта на амд и ефекта е същия - топ качество с vga кабела, но hdmi-а показва размазано. Ще пиша отново като пробвам друго мониторче/тв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.