Премини към съдържанието
Jay01

Администраторска парола на win 7

Препоръчан отговор

Ако някой знае как да открия паролата на администраторски акаунт моля да пише. :D;)

Моят акаунт е ограничен от администраторския.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами освен да питате администратора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е читав администратора, забрави. Да не говорим ако е в АД.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има да си мечтаят за пароли.

И отделно в сървъра се трупат логове, някои хора дори си губят работата за това че си пъхат носа там и подлагат сигурността под заплаха. Клиентски машини не бива да имат админски права..

А за Активна Директория да не говорим в домейн с политиките за сигурност и така нататъка. 

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Tanner Foost Foust написа:

Да има да си мечтаят за пароли.

И отделно в сървъра се трупат логове, някои хора дори си губят работата за това че си пъхат носа там и подлагат сигурността под заплаха. Клиентски машини не бива да имат админски права..

Зависи. До сега в две корпрации (гороим за над 50 хиляди служители) съм имал в първата root достъпа (официално) и само аз знаех паролата на машината, на която работя. В настоящата мога във всеки момент да си поискам локален административен достъп и ако се аргументирам ще ми бъде даден

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но ти трябва служебно достъпа а не за фън стаф. Чисто психологично погледнато и анализ на стила на писане на темата спрямо създателя е под критика. Не сериозно. Не аргументирано. И със смях придружено. Много показателно че въпроса е зададен във форум.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах бутъбъл флашка.. Да ви сложа една паролка за достъп до бут менюто. Ще бутнете но само у дома.

В случая ако администратора е качествен ще е ограничил този секюрити бридж с бутване на съмнителни тулове.

Не се заяждам, призовавам за спазване на ограниченията и правилата на работно място. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази флашка е на Майкрософт и изисква администраторски привилегии т.е. е в полза на Администраторите за бързо решаване на основни проблеми:min05:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истинският администратор си решава проблемите дистанционно, без да ходи физически до клиентската машина освен ако проблема не е на лейър едно на физическият слой тоест хардуерен проблем. Относно флашката интересно и пак не виждам смисъл как ще я използвате ако имате ограничение за достъп до бутване. В случая въпросът тук не е зададен в качеството на администратор и не е в полза на администратор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Хайрен няма ограничения:whist:Работи и при лимитиран акаунт и може да заобикаля юзър акаунт контрол виртуализацията на Уиндоус:min05:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не познавам софтуерен метод за ббутване при биос ограничения. За да стигнете до акаунти на микрософт трябва да минете през парола въведена в биос за контрол на достъпа до зареждане на носители през бут меню. Знам само за някои чипове че са податливи за дъмпване на паролата и то физически с допълнителен хардуер и физически достъп до паметта на чипа където се съхранява паролата и това е възможно само в някои стари чипове на някои производители и по конкретно някои модели.

Актуалните съмнява ме да имат шанс освен ако не се използва някой метод използван от някоя агенция за сигурност в сътрудничество със производителя. Съмнява ме един обикновен юзър да има подобни познания. Вашата теза не издържа на посочените обстоятелства в които може да се попадне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната програма Хайрен може да бъде стартирана и след вписване на потребителя в системата .Въпросния потребител има такива права:min05:Интерфейсът е доста интуитивен но все пак са нужни знания по английски:rolleyes:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Tanner Foost Foust написа:

Не познавам софтуерен метод за ббутване при биос ограничения.

Глупости. Сите PC се нулира BIOS паметта, вкл. паролата с вадене на батерийката за 10 минути. За лаптопите положението е малко по-сложно и пак лично аз имам налични генератори, с които мога благодарение на сервизните кодове или четене на други детайли да генерирам служебна парола за достъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая сте прав за биоса но само при изключения и ако имате късмет. Знам за тези методи които споменахте. Така е но се пробвайте с посочените от вас методи да пробиете военен клас устройство с темпест стандарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Tanner Foost Foust написа:

В случая сте прав за биоса но само при изключения и ако имате късмет. Знам за тези методи които споменахте. Така е но се пробвайте с посочените от вас методи да пробиете военен клас устройство с темпест стандарт.

Преди да ти отговоря на следващ въпрос, искам да ми отговориш ти на 2 въпроса:
1. Какво образование имаш ти и смяташ, че имам аз?
2. Колко потребители или фирми ползват военен клас устройства и въобще такова виждаш ли си през живота си на служба на случаен потребител?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не споря с вас и не противореча на вашият експериънс.

За всяко действие има противодействие сигурен съм че ще се съгласите.

Но в случая въпросът от потребителят е не сериозен в поста. Отделно за вашият посочен пример със вадене на биос батерия в този случай едвали юзъра от поста ще разглобява панели на десктоп машини или лаптоп за да стигне до биоса. Вие сам казахте че в лаптопите е по сложно и е така. Повечето фирми купуват и експлоатират лаптопи от висок клас държащи на сигурността.

За фирмите не споря, за образованието ви не споря, всеки от нас може да се досети кой на какво ниво е и с какво е. Поздрави и хубава вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Tanner Foost Foust написа:

Не споря с вас и не противореча на вашият експериънс.

Мисля, че попитах нещо. Друго, освен да ме разгневите, поради грозно ползване на чуждици, на тоя етап не правите. Такива "експириънс" думички не обичам. Казвам, че най-вероятно това е потребител на десктоп или някакъв лаптоп, също както е и вероятно да няма сложени никакви други пароли, освен на OS. Ако няма криптирани файлове чрез алгоритмите на OS - няма никакви ядове да се извърши това, което казах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с какво ви разгневявам освен с чуждици, в ИТ се използват често термини и прочие, въпреки че в случая не използвах термин наистина.Мисля че нямате основание да бъдете толкова дребнав имайки предвид ранга ви, като потребител и активност? Мисля че отношението ми е супер официално и дипломатично, и призоваващо да не се толерират неоторизирани съмнителни дейности, каквато е и политиката на форума.

Относно образованието мисля че въпросът ви е личен и не виждам какъв ви е мотивът и защо ви интересува?

Гимназия, бакалавър, магистър удволетворяват ли ви като отговор?

Относно вашето образование не съм ви и питал.

Относно фирмите ви отговорих.

Никъде не съм казал че фирми ползват военен клас устройства, просто дадох пример в други обстоятелства. Това че в България ако не се използват системи с много високо ниво на сигурност в който и да е сектор в цивилен или военен не означава че не съществуват и не се използват. Просто разиграх произволни възможни ситуации макар че приемам че беше излишно.

Форумите са за да си помагаме и да показваме правилният път в очтива форма а не да се заяждаме и разгневяваме. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става дума за работно място съветвам автора да не се занимава - главоболията ще са само за него.

Значи ако е директория и тя е изградена както трябва - шанса е нулев за административен достъп. Ако са самостоятелни машини и администратора си разбира от работата , ще разбере веднага щом добиете по-високи права. Ако е домашна машина и с учебна цел - е друго. Но за това описания в мрежата има бол.

Съвета ми е ако е в работна среда - не си навличайте неприятности - имате права толкова, колкото да си вършите работата. 

Редактирано от kaliobg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.