Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!smile.gif

Имаше много дилеми покрай лаптопа, общо взето вече втори месец се оглеждам за нещо с високоволтажен процесор и без външна видео карта, Full HD матов екран и до около 1500лв. Тъй като обаче не намерих подобно нещо (освен последна бройка на Fujitsu e554, който обаче имаше изгорял пиксел..) почнах да се чудя дали да не потърся нещо с външна видео карта и хубав дисплей. Тук там мернах, че ROG сериите покривали по - голямата част от RGB гамата и почнах да се оглеждам в техните модели. За момента гледам това , но се чудя все още дали ми се дават толкова пари.
Главното, поради което исках да е без външна видео карта, е че ще държи по - ниски температури и вероятността да дефектира, заради прегряване е по - малка (доколкото разбирам). Игри няма да се играят, ще се ползва предимно за фотошоп и сърфиране.
Странях от нисковолтажни процесори, тъй като зная, че преди време запоените дефектираха, са по - мудни, няма възможност за ъпгрейд и тн. Реално аз няма да го ъпгрейдвам, целта ми е да взема нещо, което да ми свърши работа за подобните дейности 4-5 години. Ако нисковолтажните процесори вече не са такъв проблем съм отворен и за предложения за лаптопи с такива.
Това, на което държа е да е FULL HD и да има добро охлаждане/ниски температури при натоварването, което ще получава от изброените горе дейности. Photoshop няма да се ползва за 3D анимации и подобни, по - скоро редакция на снимки и psd файлове с до 150-200 layer-a.

Ще съм благодарен за съвети и предложения. Ако тепърва ще излизат skylake с високоволтажни или каквито и да е модели и е хубаво да се изчака, възможно е и да изчакам месец два, въпреки че предпочитам да е възможно най - бързо. Търси се обаче нещо, за което знам, че съм инвестирал парите си добре и ще ми върши работа.

Edit: Избрах 17ка ROG, тъй като някъде бях мернал, че са с по - добро охлаждане. Лаптопът може и да е 15 инчов.

Поздрави!smile.gif

Редактирано от amadeusbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда звяр. Обаче се търси нов лаптоп (по възможност без инсталирана ОС, тъй като имам закупен оригинален FPP 8.1 PRO) и е необходима и фактура за лаптопа.

Благодаря за предложението все пак!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, все още не съм се спрял на Асус-а, но е супер, че има алтернативни сайтове, особено с по - ниска цена. Благодаря за линка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.