Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) 
вече 2 седмици, нищо му няма да новия ми компютър ! Както видях в миналата тема мненията на другите, поведението на стоковото ми охлаждане е било нормално :) Мислех че е проблем , но явно не  е :) Благодаря ви :) Но имам и един друг проблем , който може би ще е малко трудно решението му (може би докато свърши гаранцията на всички части). Та значи този компютър е с гарация на отделни части от конфигурацията и няма стикери отзад, а има гаранционна карта, която трябва да се пази. Изтеглих си HDTUNE и след като я инсталирах, видях че температурата на харддиска е малко височка (53градуса),
Та въпросът ми е дали мога да сложа допълнителни вентилатори на конфигурация с гаранция , или да изчакам 2 години за да си ги сложа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Димитър90112 написа:

Здравейте :) 
вече 2 седмици, нищо му няма да новия ми компютър ! Както видях в миналата тема мненията на другите, поведението на стоковото ми охлаждане е било нормално :) Мислех че е проблем , но явно не  е :) Благодаря ви :) Но имам и един друг проблем , който може би ще е малко трудно решението му (може би докато свърши гаранцията на всички части). Та значи този компютър е с гарация на отделни части от конфигурацията и няма стикери отзад, а има гаранционна карта, която трябва да се пази. Изтеглих си HDTUNE и след като я инсталирах, видях че температурата на харддиска е малко височка (53градуса),
Та въпросът ми е дали мога да сложа допълнителни вентилатори на конфигурация с гаранция , или да изчакам 2 години за да си ги сложа ?

Ако нямаш стикерчета на кутията,които са за гаранцията и можеш да отвориш капака,слагай без проблем,ама ако имаш и ги скъсаш ти пада гаранцията

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш без проблем да правиш подобна промяна по охлаждането. Гаранцията е за самите компоненти, а не за цялата конфигурация общо. Хардуерни промени могат да се правят всякакви, стига това да не променя устройството или функцията на самите компоненти, както и да е в противоречие с някоя от точките по условията на гаранционните им карти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е кутията? Дори най-калпавите обикновено имат възможност за поне един вентилатор отпред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, killchain написа:

Каква е кутията? Дори най-калпавите обикновено имат възможност за поне един вентилатор отпред.

Тц, ''front = 0''(dlc-mv875).:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, XECUTIONER написа:

Тц, ''front = 0''(dlc-mv875).:)

Добре, значи Delux следва да са една категория под "най-калпавите"...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То с тази кутия, е разбираемо да са такива температурите. Най-оптимален вариант е да се смени кутията и да се добави някой друг вентилатор. Има достатъчно приемливи на цени около 40 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, XECUTIONER написа:

Тц, ''front = 0''(dlc-mv875).

Това означава, че няма в окомплектовката. Все пак отворете и погледнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли споделил кои са тези приемливи кутии за 40 лева?Според мен не са много качествените изпълнения,които се предлагат на нашия пазар.Например няколко пъти съм писал,че тук се предлагат части от хора,които не са докосвали въпросния хардуер.Един пише за даден компонент,че е страхотен и останалите започват да повтарят написаното.Масово се предлагаше FD Define R5,като се твърди колко уникална е като възможности и т.н...Но аз не бих се съгласил,защото я притежавам от близо година и определено има какво да се желае.Изработката не е от най-високо качество,ламарината е сравнително тънка,огъва се повече от необходимото.Клетките за дисковете можеше да бъдат по-добре проектирани,долния филтър не впечатлява с изработката си.При поставяне на дълга графична карта се налага премахване на едната клетка за дискове.Бих могъл да изреждам още минуси,но е излишно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тази например : http://www.emag.bg/kutija-game-daemon-7001-atx-mid-tower-case-bez-zahranvasch-blok-cherna-gd-7001/pd/D9DJ4YBBM/ . Лично притежавам въпросната кутия. Естествено е бюджетна, предназначена за бюджетна конфигурация, на компютъра, на който я използвам, няма никакъв проблем с температурите. Има два вентилатора по 120 мм. (включени), три пинови. Има пълна възможност за извеждане на кабелите през отвори, за добър въздушен поток. Вярно е, че пластмасовите елементи, които се използват за монтажа на твърдите дискове, не са кой знае как изработени, особено най-долния се огъва, но не е чак толкова голям проблем. Останалото е наред. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pconline написа:

Това означава, че няма в окомплектовката. Все пак отворете и погледнете.

Погледнете Вие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от salerick
      Здравейте!
      Имам HTC One M7 от декември 2013 година.Все още е в гаранция.Не ми е давал никакви проблеми (освен розовата камера разбира се и загряването ) до вчера. Изведнъж, при едно отворено приложение, екрана полудя, все едно бяха изгорели пикселите но не точно, просветкаха и пак се оправяха, сменяха си цветовете, и после се оправи всичко от само себе си, и така от време на време се появява проблема вече 2 дни.
      Въпросът ми е дали някой е връщал телефон в гаранция и как стоят нещата с тази гаранция ?
      Има 2 снимки на проблема, но са от друг телефон и не се вижда много ясно, за което се извинявам.
      Благодаря предварително !

• от Petar Georgiev
      Здравейте,
      както си играех на лаптопа си изведнъж угасна. Преди време имах проблем с зарядното и го занесох на ремонт в близкия сервиз защо нямах възможност и да го занеса в магазина от който съм го закупел. Поправиха ми го срещу 10лв. Нямах проблем месец го ползвах, и така до онзи ден които си играех и слушах музика угасна помислих, че е от зарядното и поръчах ново. След ден пристигна  и го пробвах, но лаптопа ми не реагира. От какво ли е? Дали ще ми признаят гаранцията защото старото ми зарядно се ядосах и викам да видя какъв ремонт са правели и така само разлепих една лепенка само запоена жичка но не тръгва и ако го занеса с новото което не е оригинално дали ще я признаят, малко ме съмнява , но дали да опитам ако не да си платя сам ремонта и да не ходя до големия град за нищо.

Лаптопа е Dell inspiron15 3521
    • от monster951
      Колеги имам едно въпросче имам лаптоп Леново G500 чисто нов и в гаранция.Но от скоро време забелязвам че без да пускам програми или игри рам паметта ми стои на 70-80%.Та затова мисля да го преинсталирам с надеждата че ще се оправи.Въпроса ми е дали ще ми се прецака гаранцията ако го преинстална?
    • от martini_bianco6619
      Внимание!Некоректен търговец -
      vtora-upotrebapc.com 
      Не купувайте от тях!!!Банда мошеници!Изпратиха ми развален компютър уж с 6 месеца гаранция.След като върнах за ремонт ми казаха ,че съм изпуснал някакъв имагинерен 3 дневен срок-не споменат НИКЪДЕ  и отказаха ремонта или връщане на парите.
      Компа не става за нищо,само дето платих и допълнително за разкарването му до Пазарджик.
      Имайте готовност да пиете една студена вода ако се излъжете да пазарувате от ТИЯ БАНДИТИ
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.