Премини към съдържанието
julienalexandrov

проблем с дисплея

Препоръчан отговор

Не е точно в дисплея, но не знам как да го опиша.

Проблема се съсътои в това че:  
през HDMI конектора има картина на външен екран.

но на лаптопския екран излиза сивa картина с едно по-тъмно сиво правоъгълно петно със заоблени ръбове.

разглобих лаптопа оставих му само зареждачка, клавятура (и тъч пада) за контрол, смених целия екран (барабар с инвертора) със екран от идентичен модел лаптоп .... същата работа......не може и двата екрана да са изгорели
гледах по платката за белези физически от повреди нагар... няма
гледах и буксите (40 пиноватa за сигнала и 5 пиновата за напежението ) за изкривени или липсващи пинове...всичко е наред

някакви идеи

IMG_7463.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, макар и вероятността да е много малка. Може ли да дадеш точно снимка да видим какво излиза на тези екрани?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 15 часа, Емил Костов написа:

Може, макар и вероятността да е много малка. Може ли да дадеш точно снимка да видим какво излиза на тези екрани?

на снимките не се вижда толкова ясно овалния правоъгълник  и чертите които образуват мали правоъгълници

като го включа примигва от време на време и накрая се чува звука от зареждането на Уиндоуса, след това не примигва повече

IMG_7495.JPG

IMG_7496.JPG

IMG_7497.JPG

и при двата екрана ситуацията се повтаря с малка разлика в нюансите

тук може би телевизионните техници имат думата но къде са?
викаш има вероятност и двата екрана да са повредени
проблема е че няма откъде да взема трети екран за проба

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятността двата екрана да са повредени е малка, но да са повредени по един и същ начин е почти никаква.

Аз бих заложил на повредено видео на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и двата екрана да са изгорели, ако преди да сложиш екрана от другия лаптоп не си го тествал дали е здрав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, oavramov написа:

Аз бих заложил на повредено видео на дъното.

На външен екран ( през VGA конектора ) имам картина и то качествена , без смущения.. и т.н.
Значи остава от проца до конекторите на дъното да се търси повредата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де... не става ли да пробвам със аналогичен размер дисплей от друга марка лаптоп .... примерно Acer понеже имам такъв с изгорялo дъно...дисплея предполагам е здрав
има ли значение че е от друга марка, ако размера и резолюцията са едни и същи ...за куплунгите отзад на дисплея не знам дали са еднакви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се гледа само големината на матрицата. Има различни начини на свързване и т.н. И пак ще кажа, че не си сигурен другата матрица дали е здрава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.