Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблемите са ми два, 
Първия който видях е че харда почти постоянно е натоварен, първоначално реших че е от utorrent но после забелязах че и без него пак харда е на 100% натоварен без да ползвам нищо натоварващо, даже след рестарт без да пускам нищо пак стоеше 1-2 минути на 100% .

Проблема с харда дали е софтуерен или хардуер.

Лаптопа е с исталиран оригинален Windows 8.1 64бит home, така се продава.

Моделът е  ASUS N551ZU-DM022H

процесор       AMD FX-7600P (4-ядрен, 2.70 - 3.60 Mhz, 4MB кеш)
рам              4GB (1x 4096MB) - DDR3, 1600MHz
видео               AMD Radeon R9 M280X (2GB GDDR5)
ПАМЕТ 1TB HDD (5400 оборотa/минута)
ЕКРАН 15.6-инчов (39.62 см.) - 1920x1080 (Full HD), матов

Редактирано от Stanimir Velev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем и се оказа, че е от антивирусната - бях с Avast. Проверете - стартирайте компютъра без антивирусна и вижте дали диска пак е натоварен на 100%. Други възможности - да не би самият Windows да инсталира на заден план някакви ъпдейти, т.е. да ви качва десетката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай със този рег файл, дали ще има промяна!

Services Спира AU.reg

Пуска се със двоен клик върху него. И следва два пъти да натиснеш ОК.

Ако не помогне със нищо, върни се на началните настройки със този:

Services Пуска AU.reg

ПП: За втората ти карта, погледни във Диспечера на устройствата, под Display adapters какво пише!

Редактирано от Digimon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с рег файловете няма промяна, изтрих utorrent и nod 32 която бях исталирал тестово за 30 дни, подобри се в нормално ползване.

Помъчих се да го натовара пуснах Fry cry 4  при зареждане резултата е същия, след рестарт като зареди 1-2 минути стой на 100% харда без да пипам нищо.

Пускам линк с снимки    http://s1168.photobucket.com/user/Stanimir_Velev/media/SD_zpsuglfjiqp.jpg.html?sort=2&o=1

Видеотокарта в  Amd radeom Settings  ми излизат двете видеокарти, едната е вградената, също търсех в захранването как е зададено да се ползват не ми стана ясно.

Понеже имам 15 дневен срок в който мога да го върна, смятам утре да го занеса на сервиз и да видят за харда диска, дали е софтуерен или хардуерен проблема.

То след рестарт 1-2 минути да стой на 100% или ос го товари или харда се задъхва....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж кой процес ти товари хард диска и ще разбереш откъде е проблема. А ако си с Windows 10 то е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнови драйвъра на ахчи контролера:min05:Това ще подобри комуникацията между операционната система и твърдия диск:rolleyes:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Windows 8.1 съм уж оригинален, с него го купих, в процесите ми дава антивирусната, смених я с друга, системата и каквото съм отворил, първите програми черпят по около 3 мб сек. , харда дава че е на 100% натоварен, по скоро се претоварва от всичко по тежко от игра до рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Gregory House написа:

Обнови драйвъра на ахчи контролера:min05:Това ще подобри комуникацията между операционната система и твърдия диск:rolleyes:

Не мога да намеря информация в нета, ще обесниш ли от къде да го обновя, че си нямам понятие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Snappy driver installer  пълната и актуална версия около 12 гб :wink12:Тя ще актуализира всички остарели драйвъри включително на ахчи контролера :min05:Програмата е безплатна и надеждна:wink12:Има случаи при които бързодействието и стабилността  се увеличават многократно:whist:Или  напрраво от този линк без нужда от снапи драйвър инсталер просто кликни и свали на компютъра http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows 8.1 - 64

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да правиш каквито и да било обновяване на драйвери виж кой процес ти товари най-много. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако драйвърите или откриването на товарещия бекграунд процес не помогне съществуват 5 лично тествани от мен регистри хака подобряващи  disk input/ output  and  effective usage of virtual memory за файлови операции ката четене и записване на диска:wink12:Тествани са във виртуална машина със вмваре плеър но разбира се вашия хардуер може и да не е съвместим:ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не издържах занесох го лаптопа на сервиз, тестваха харда и има лош сектор на твърд диск. Лаптопа беше на 4 дни директно го върнах.

Как мислите това възможно ли е, като дефект в чисто нов лаптоп, купил съм го от лаптоп бг (не искам да правя реклама).

Сега се чудя дали да поръчам друг модел(по висок клас) или да си взимам парите. Един приятел беше си купил от тях няма проблеми за сега. Дали пък аз не съм изтеглил късата клечка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Stanimir Velev написа:

Не издържах занесох го лаптопа на сервиз, тестваха харда и има лош сектор на твърд диск. Лаптопа беше на 4 дни директно го върнах.

Как мислите това възможно ли е, като дефект в чисто нов лаптоп, купил съм го от лаптоп бг (не искам да правя реклама).

Сега се чудя дали да поръчам друг модел(по висок клас) или да си взимам парите. Един приятел беше си купил от тях няма проблеми за сега. Дали пък аз не съм изтеглил късата клечка.

Случва се нови модели да имат дефекти. Аз си бях взел едно нитро v15 от тях и на втория ден имах заспал пиксел, замених го за тощибата от подписа. Тя имаше само един дребен проблем.

Spoiler

Появи се след около месец използване. Когато отворя екрана след 90 градуса (не температура), камерата и микрофона спират да работят. Звъннах в сервиза и веднага дойде куриер и взе лаптопа. Гаранционните ремонти са с предимство, замениха кабела за 2 дни и ми го върнаха. Беше леко изцапан, но 9 месеца по-късно все още не съм го счупил. 

Оправиха го и си го ползвам сега. Трети лаптоп купувам от тях. Първия ни го откраднаха thinkpad e530, втория е един acer май на две или 3 години и още работи като нов.
Аз лично бих избягвал лаптопи с амд процесор. Това амд "фен" да ти го каже си е рядкост. Сложи поне 8 рам, екрана хубав си го избрал. И моля ви, не си купувайте геймърски лаптопи. Жулите ги здраво и ги стапяте. Или поне ако ще играете, сложете на енергоспестяващ режим видеокартите (от драйверите им) и махнете турбото на процесорите. И играйте леки игри(LoL, cs:s) Тези машини не са разчетени на такива библейски натоварвания. Ако ви се играе, вземете си настолен компютър. Така или иначе в даскало или на пейката в парка няма да си пуснете някоя игричка. 
И имайте едно на ум, тези машини често изкарват по 2-3 години и умират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Stanimir Velev написа:

Те не ги произвеждат лаптопите. Можеш да попаднеш на дефекна бройка от където и да го вземеш. Всичко се произвежда в Китай и според мен не се тестват след сглобяването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, oavramov написа:

Те не ги произвеждат лаптопите. Можеш да попаднеш на дефекна бройка от където и да го вземеш. Всичко се произвежда в Китай и според мен не се тестват след сглобяването.

Те и да го тестват - не е пълен тест. Един Мемори тест (примерно) отнема сума си и време.

А харда какво да тестват - кога ще се скапе ли? И да пишат после - тази бройка издържа до XX TB, ама за следващата не е сигурно.

Spoiler

Полкът на Чапаев завзел някакво село и Чапаев нарежда:
- Доведете ми една девственица!
Водят му една красавица, след десет минути Чапаев я изхвърля и вика:
- Негодници, нали ви казах девственица! Тая не е!
Водят му друга. Пак същата история. Трета - пак я гони... Чапай разярен вика Петка при себе си:
- Абе, говедо такова, майтап ли си правиш с мен?
- Ама Чапай, - рекъл Петка, - никой не се будалка с теб. Всички ги проверихме и бяха девстветни ...

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да чуя дали са коректни, но явно това се случва с новите лаптопи да има дефекти, ще си го сменя с друг с Intel процер  ще дам някой лев отгоре, уж за нещо по добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.