Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

8660531v.jpg

Това е шот от десктопа ми и проблема е следния. Ако обърнете внимание според каталиста в дясно е монитор 1920х1200 и той е като първи но според новата глупост на AMD е втори. 

За момента реално проблема е когато РСто се пали и телевизора закачен на HDMI като втори дисплей е запален. Тогава монитора не светва само показва екран с нужната резолюция за 2 секунди чезне и те така циклаж. Ако телевизора не е запален при пускането всичко си е ок. Та леко е тъпо всеки път като паля РСто да внимавам телевизора да не е включен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

In Display -> Screen Resolution-> Select the VGA and select “Make this my main display”

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и при мен е същата работа, пък не съм с ATI, а с вградена интелска. Явно HDMI кабелът е с по-висок приоритет. 

Толкова голям зор ли ти е, преди да пуснеш компа, да си погледнеш телевизора?...

ПП. Ако пък мислиш, че нещо може да се прочете на скрийншотовете ти, в този размер ... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен монитора според драйвера е втори но освен 3-4 секундно замисляне и премигване няма друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spoiler

Hi! friends i've been lately facing the same problem but i found a solution.

As i upgraded from hd 6670 which is with legacy bios, i remembered bios is shown on both screen hdmi and dvi but as i upgraded to gtx 960 than r9 380 bios only goes to hdmi may be uefi tells gpu that hdmi is first priority.
Then i went to bios setup of motherboard and selected csm compatibility module and enabled it, then many sub option shows up like boot drive, pci-e etc on each single option chose uefi only or uefi first and save setting. Voila bios on both screen.
If any one still has the problem just enable csm and leave other option unaltered.
I think dvi is not supported in uefi system.

Пробвай UltraMon

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не съм се изразил добре

От настройките на Windows-а е избран за първи монитора.

От оня белия джам пак е така.

Но оназ новата глупост от тъмния прозорец няма опция за промяна и там телевизора е първи и става мазалото.

За това съм ви дал шот с инициализация от двата софтуера за да видите мазалото. 

Откакто излезе кримсъна се появи и ако го махна и си остана със стар драйвер проблем няма.

Ясно е, че HDMI е с по-висок приоритет но за това са настройките на драйвера.

Единственото решение което съм открил е стар драйвер и да отказвам актуализациите но не ме кефи нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, pconline написа:

За момента реално проблема е когато РСто се пали и телевизора закачен на HDMI като втори дисплей е запален. Тогава монитора не светва само показва екран с нужната резолюция за 2 секунди чезне и те така циклаж. Ако телевизора не е запален при пускането всичко си е ок. Та леко е тъпо всеки път като паля РСто да внимавам телевизора да не е включен. 

Позицията на мониторите се променя опционално не от драйвера на видео картата а от настройки на дисплея. Опитай с дясно копче на работен плод и влез в насройки на дисплея или в настройка на разделителната способност. Там ще видиш двата монитора. Избираш да е номер едно или номер 2 и така по подразбиране ще пали само на телевизора или само на монитора. Няма да оказва влияние дали другия монитор или телевизор е включен или изключен. След рестарт ще видиш, че и в каталиста би трябвало да са си сменили местата.

http://prikachi.com/images.php?images/567/8660567M.png

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nikolela написа:

Позицията на мониторите се променя опционално не от драйвера на видео картата а от настройки на дисплея. Опитай с дясно копче на работен плод и влез в насройки на дисплея или в настройка на разделителната способност. Там ще видиш двата монитора. Избираш да е номер едно или номер 2 и така по подразбиране ще пали само на телевизора или само на монитора. Няма да оказва влияние дали другия монитор или телевизор е включен или изключен. След рестарт ще видиш, че и в каталиста би трябвало да са си сменили местата.

ми и там и в каталиста нещата са както трябва, както си го описал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, pconline написа:

ми и там и в каталиста нещата са както трябва, както си го описал.

Не ми изглежда да е както трябва, защото в първия ти коментар има снимка на два монитора и са на две различни резолюции. Това ме навежда на мисълта, че картата подава сигнал едновременно на телевизора и монитора. При този вариант, картата има по ниска производителност и при първоначално палене на системата се подава сигнал към само едно устройство а другото бездейства. Ти и с точно това се бориш. На мен ми се струва, че от windows си задал дублиране или разшири този дисплей. При преинсталация на видео драйвера по подразбиране е на разширен или дублиран дисплея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора е нагласен като разширение на десктопа(така искам да е). Телевизора е в ляво от монитора и за това са настроено по начина който виждате иначе е леко странно за да си стигна до левия дисплей да местя на дясно. 

Пак да кажа проблема е, че в тъмния прозорец само и единственно там не откривам опция за промяна кой дисплей да е първи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега те разбрах. На мен не ми е удобна тази опция на разширен дисплей, но съм им разменял местата. Левия трябва да го изместиш от дясно. Става от драйвера, но не помня от де точно беше. Мисля, че трябва да ги групираш и след това ще имаш опция да ги завъртиш прави и да им размениш местата, като левия го изместиш от дясно. Ще потърся някой видео урок, че аз минах на инвидиа карта а там е различно. Пак от там можеше и да ги разшириш един върху друг или един до друг да са.

Групирането става през AMD Eyefinity

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бе човек това съм го направил с местенето и ако не съм с новата кримсън лайнарщина всичко си е ок. 

Като се прибера после ше снимам по-голямо, къде изобщо липсва опция и което ме бърка .

8660647s.jpg

Ми не ми даде достъп до  Eyefinity изобщо.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора работят с два и три монитора. никак не ми се вярва да са махнали опцията в кримсън. Просто е по различен начин.

Това с влаченето опитвал ли си го? https://www.youtube.com/watch?v=-xTVDbWM-z4

Може и да размени позицията на ляв и десен монитор, но едва ли ще ти реши проблема от първия пост, че при първото палене на компютъра картата не може да подава сигнал на двата дисплея и трябва да гасиш телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да така ги разместих в настройките на дисплея в Win. 

Ми не е точно че не може да подава  сигнал към двата дисплея. Може и си работи перфектно точно така както искам докато не се обнови драйвера и софтуера на ATI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, pconline написа:

Да, да така ги разместих в настройките на дисплея в Win. 

Ми не е точно че не може да подава  сигнал към двата дисплея. Може и си работи перфектно точно така както искам докато не се обнови драйвера и софтуера на ATI.

Сега опитах. При инвидиата също се размениха местата по същия начин както и в клипчето. Сега като изместя мишката в дясно минавам в левия монитор, което е лош вариант, особенно ако гледаш филм или играеш на игра. Явно с влачене е правилния вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе човек така съм го направил :) 

И ако не обновявам драйвера всичко е на 6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не ме разбирате много добре за това ето още малко шотове.

При палене на РСто без да е включен телевизора картинката е следната

8661062e.jpg

След като включа телевизора дони и да не е в режим като дисплей нещата стават така. 

8661064f.jpg

И в двата варианта когато влезна в Eyefinity е така. 

8661066l.jpg

Та след като телевизора измести монитора от позиция 1 не намирам начин как да ги разменя тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ,което аз не разбирам е, в какво точно се състои проблема, освен че ти ги показва наопаки. Трудно мога да си представя че изобщо няма да ти запали монитор или телевизор заради това.

При мен е същата работа - в стария контрол панел показва правилно кое е първо и кое второ а в Кримсон обратното. Това не пречи обаче всичко да си функционира перфектно. Независимо дали телевизора е включен или не ,или дали е в момента на телевизия или на външния вход. Докато зарежда биос,Уиндоус и прочие върви еднаква картина на двете ,после телевизора остава без иконите само с картинката на десктопа и лентата долу. По-скоро бух търсил причината другаде ако нещо не пали - Кримсон е на светлинни години от стария каталист като удобство и скорост. Само още не са довкарали всички опции вътре и затова има нужда от истинското недоразумение CCC.

Единственото логично обясненние което ми идва е ако двете устройства нативно не поддържат една и съща резолюция.Тогава драйвъра да иска да си пусне настроената резолюция а да среща първо "грешното" устройство. В този случай бих сложил отметките и на двете устройства на Virtual Super Resolution.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Tommygun написа:

Единственото логично обясненние което ми идва е ако двете устройства нативно не поддържат една и съща резолюция.Тогава драйвъра да иска да си пусне настроената резолюция а да среща първо "грешното" устройство. В този случай бих сложил отметките и на двете устройства на Virtual Super Resolution.

Старата ми видео карта, не потдържаше Virtual Super Resolution, то пък работеше на 2 и 3 монитора, като единия беше с по ниска резолюция. windows изчисляваше една обща максимална резолюция и на такава тръгваха мониторите. В момента се чудя, защо на последната му снимка Eyefinity не открива втори монитор? Вероятно проблема е в драйвера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eyefinity работи и с два монитора. Изглежда не намира втория. Защо не се открива? https://www.youtube.com/watch?v=WFaIAuM9DAI

На тази снимка, не може ли със влачене да им размениш местата? http://prikachi.com/images.php?images/215/8661215U.png

Ако не може кримсън да оправи номерата към windows ти остава варианта windows да оправи номерата спрямо кримсън.

Размени местата им чрез влачене от тук. http://prikachi.com/images.php?images/232/8661232D.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Tommygun написа:

Трудно мога да си представя че изобщо няма да ти запали монитор или телевизор заради това.

Ето 

https://www.youtube.com/watch?v=CfJmQTuvJcA&feature=youtu.be

Единственото логично обясненние което ми идва е ако двете устройства нативно не поддържат една и съща резолюция.

Монитора е 1200 телевизора 1080

преди 6 часа, nikolela написа:

В момента се чудя, защо на последната му снимка Eyefinity не открива втори монитор?

От въпросните три снимки дори когато ситуацията е като на втората демек вижда се телевизора като първи и монитора като втори Eyefiny пак е недостъпно. 

На тази снимка, не може ли със влачене да им размениш местата? http://prikachi.com/images.php?images/215/8661215U.png

Влаченето не е възможно. 

Размени местата им чрез влачене от тук. http://prikachi.com/images.php?images/232/8661232D.png

И тука не може да се влачил Възможно е само в дисплей сетингс на ОС.

И групирането в Eyefinity не стана защото неясно защо като рекомендет на телевизора хваща 1366 и става голямо мазало. 

Но в крайна сметка имаме решение благодарени е на Tommygun а то е :

В този случай бих сложил отметките и на двете устройства на Virtual Super Resolution.

За което благодарности. 

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, pconline написа:

Телевизора е в ляво от монитора и за това са настроено по начина който виждате иначе е леко странно за да си стигна до левия дисплей да местя на дясно. 

Това се оправя лесно. Даже и с телефона ти направих клипче. https://www.youtube.com/watch?v=Z3jkfpGe4OY

Ще потърся и опцията за приоритет на dvi и HDMI

Имам и два въпроса. Когато не ти запали монитора, на телевизора има ли картина от компютъра? Питам, защото го обърна на телевизия и не разбрах дали подава целия сигнал към телевизора.

Втори въпрос. Какво се получава, ако телевизора го свържеш към картата с dvi а монитора с HDMI?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, nikolela написа:

Това се оправя лесно. Даже и с телефона ти направих клипче. https://www.youtube.com/watch?v=Z3jkfpGe4OY

Точно така съм го направил:)

преди 5 минути, nikolela написа:

Когато не ти запали монитора, на телевизора има ли картина от компютъра?

Честно не знам в случая но и преди този проблем е имало случаи телевизора да е останал на РС и при паленето на компа там да не се появи сигнал налагало ми се е смяна на тв и връщане и се намества.

преди 6 минути, nikolela написа:

Какво се получава, ако телевизора го свържеш към картата с dvi а монитора с HDMI?

Нито телевизора има DVi нито монитора HDMI има няма на десетина години е, а пък не разполагам с подходящи преходници за подобна гимнастика, а и е хубаво и звук да ходи към телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е точния модел на картата?

Извъртях всички възможни опции, но като твоя проблем не срещнах. Не е приемлива опцията да се зададе приоритет на dvi защото иконките се прехвърлят на телевизора а монитора става като разширение. За сега ти остава вариант да чакаш следващ ъпдейт на драйвера или да си караш със стар, понеже пишеш, че няма проблем със тях.

EDIT: Не видях че си редактирал поста и си се оправил с виртуалната резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.