Премини към съдържанието
mal1

Може ли да се се използва "андроид" ката ОС в наст. РС

Препоръчан отговор

Извинете за елементарния въпрос-имам Уиндоус10,но се дразня много, че системата ме ЗАДЪЛЖАВА да правя неща, които не са ми симппатични.Има ли възможност, как и къде бих могъл да кача на настолния си компютър Андроид ОС за основна система.Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, mal1 написа:

Извинете за елементарния въпрос-имам Уиндоус10,но се дразня много, че системата ме ЗАДЪЛЖАВА да правя неща, които не са ми симппатични.Има ли възможност, как и къде бих могъл да кача на настолния си компютър Андроид ОС за основна система.Благодаря предварително

Аз бих ти препоръчал някое убунту-дистро.

Например mint или xubuntu.

Редактирано от Ultimate Computers (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, mal1 написа:

Въпросът е защо. И в Андроид ще срешнете много повече ограничения. Като например много от приложенията просто няма да са удобни за работа на по-голям екран. Или ще имат по-малко функционалност от десктоп версиите си

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7  или 8 са ти достатъчни за работа 10 е още много бъгава ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, adersa написа:

7  или 8 са ти достатъчни за работа 10 е още много бъгава ...

Не знаех, че има излезли 7-ма и 8-ма версии на Андроид.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ExaFlop написа:

то и 10-та има, ама виж че е бъгава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, jhoro написа:
преди 4 часа, ExaFlop написа:

то и 10-та има, ама виж че е бъгава

кво пък толкова - те и половината релийзи на юзъри са бъгави, ама ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ExaFlop написа:

назад си с материала ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те и половината юзъри са назад с материала но ...

Препоръчвам автора на темата да прочете за видовете компютърни архитектури използвани днес в различните сегменти и ще се стигне до един много важен извод защо андроид не е съвместима с десктоп машини. Не случайно някои съфорумници по горе предложиха линукс дистрибуции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Tanner Foost Foust написа:

Те и половината юзъри са назад с материала но ...

Препоръчвам автора на темата да прочете за видовете компютърни архитектури използвани днес в различните сегменти и ще се стигне до един много важен извод защо андроид не е съвместима с десктоп машини. Не случайно някои съфорумници по горе предложиха линукс дистрибуции.

Не, че не е съвместим, а няма смисъл, тъй като е с ограничени възможности.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

тия дни пробвах бета версията на RemixOS (The Next Evolution of Android PC - както я маркетират) на лаптоп с флашка. 

Инсталатора е супер интуитивен, бутна, зареди си се в persistent mode, свърза се с интернет, после забравих какво направих да се инсталира Google Play (но беше лесно), логнах се в един мой гугъл акаунт и 

си инсталирах няколко програмки от Play Store. Всичко си работи, посетих калдата с Хром, пуснах една игра - работи. На този лаптоп нямаше проблеми. 

Заредих флашката после на десктоп - проблемът е че нe тръгва нета на него - снимките са на 23 инчов монитор. 

(Пробвал съм с ръчни настройки на мрежовата карта, не успявам, но не ми се и занимава - все пак е бета, а и не ми се купува отделна wifi карта)

Въпросът е друг. Какъв е смисъла?

Първо, ще се радвам някой да сподели как върви на други PC-та.

Смисъла го виждам за стари лаптопи, който не стават вече за друго и се търси развлекателен елемент чрез андроид програмите

Пример: 

на един приятел му се налага да смени стария си лаптоп ( на 8 г. вече - Celeron M, 512 Ram)  с който работи и иска да го даде на детето си 3ти клас. Но с тая Vista, освен детето да го трясне в земята друго не очаквам. Ще му предложа варианта с Remix. Дали ще тръгне - след време ще разбера. Ако тръгне се надявам да има положителни емоции с Play Store.

Снимките са от десктопа, без интернет връзка.

IMG_20160410_075406941.jpg

IMG_20160410_075510329.jpg

IMG_20160410_080403933_HDR.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.