Премини към съдържанието
metallica_333

Гейминг слушалки за 130-160 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте! Понеже скоро ще имам рожден ден, реших да си направя и аз един подарък. Ясно ми е, че за тези пари няма как да очаквам нещо кой знае какво, но искам максимума за тях. До сега съм давал най-много 60 лв. за слушалки, които обаче се счупиха, защото явно материала, където минаваха кабелите, беше от много крехка пластмаса, който се счупи....и вече слушалките не стават за нищо.

Много видове съм разглеждал и пробвал, но най-вече се спрях на Sennheiser PC 320/151. Понеже разбрах, че тази марка произвежда най-добрите слушалки във високия клас, а тези са от средния, бихте ли ми казали дали може да се намери по-добър вариант за този бюджет? Ако има някакво значение ще се играят ETS 2, CS 1.6/GO, LoL.

Редактирано от metallica_333 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията. Ако може обаче малко по-обосновани коментари, като например с какво горепосочените са по-добри от тези, които аз си харесах..и т.н. Отворен съм за още предложения. Не бързам с покупката. Забравих да кажа, че обичам да слушам и доста музика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не държиш на вградения микрофон, погледни Sennheiser HD-555 - старичък модел, но би трябвало да се намира за горе-долу такива пари (еквивалентният модел от последната серия струва около 300 лева, заради което не го препоръчвам). Бягай от етикета "геймърски слушалки". Ако едни слушалки звучат достатъчно точно и имат добра презентация на пространството, ще звучат добре и с музика, и с филми, и с игри, а етикетът "геймърски" обикновено значи или удвоена, утроена и учетворена цена спрямо това, което би била иначе, или това, че плащаш за светодиодчета и подобни абсурди.

На каквото и да се спреш, отиди в някой магазин за техника и поискай да пробваш дадените слушалки, за да придобиеш представа и за звук, и за това как ти пасват откъм удобство и така нататък.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, killchain написа:

Ако не държиш на вградения микрофон, погледни Sennheiser HD-555 - старичък модел, но би трябвало да се намира за горе-долу такива пари (еквивалентният модел от последната серия струва около 300 лева, заради което не го препоръчвам). Бягай от етикета "геймърски слушалки". Ако едни слушалки звучат достатъчно точно и имат добра презентация на пространството, ще звучат добре и с музика, и с филми, и с игри, а етикетът "геймърски" обикновено значи или удвоена, утроена и учетворена цена спрямо това, което би била иначе, или това, че плащаш за светодиодчета и подобни абсурди.

На каквото и да се спреш, отиди в някой магазин за техника и поискай да пробваш дадените слушалки, за да придобиеш представа и за звук, и за това как ти пасват откъм удобство и така нататък.

Аз съм със Sennheiser HD215  от 7 години. Не са геймърски, но се водеха за DJ-ски  заради едното подвижно рамо на говорителя. Определено за такива слушалки трябва и добра звукова карта. Някои от предлаганите слушалки имат и собствена звукова карта. Ползвал съм и такива от Технополис, които имаха дори вибрация. Бяха супер за игра като GRID,  където вибрацията бе важна за отчитане на дрифта и точките.  Отделната звукова карта променя коренно представянето на слушалките. Ако човека разполага с някакъв вграден Realtek, никаква разлика няма да усето с тоя Sennheiser. За тия слушалки му трябва поне вградено аудио като VIA VT2021,  каквито са много рядко срещани. Ако има такова, нека взема Sennheiser. Иначе с Realtek няма да усети нищо или по-точно ще има голяма липса на ниски честоти и писклив звук. Затова големи надежди да не влага в скъпите слушалки. За хубав звук трябва или слушалки с отделна аудиокарта или да ъпгрейдва своята, ако няма такава.  Лично аз сега съм с Realtek ALC1150  и съм много разочарован от звука на Sennheiser HD215,  а предполагам и всякакъв друг Sennheiser, защото просто ALC1150 предлага доста посредствен звук, да не кажа и по-силна дума. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип аз черпя звук от монитора ми (LG M228WA), понеже буксите за звука на кутията нещо са се прецакали. Иначе мисля скоро да ги оправя, или просто да си взема нова кутия...Обаче не знам от къде да разбера каква ми е звуковата карта? Ако има някакво значение дъното ми е ASRock FM2A55M-VG3 (CPUSocket). Освен това кои от моделите, които са ми предложени имат собствена аудио карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш името му в Гугъл. Отваряш сайта на Асрок от директния линк с резултатите. Гледаш спецификациите на дъното. В раздела Аудио. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  1. 5.1 CH HD Audio (Realtek ALC662 Audio Codec) ..... В такъв случай да разбирам, че ми трябва отделна звукова карта или да си купя слушалки с такава? А кои от моделите притежават собствена? А звукът на монитора достатъчно добър ли е, що се отнася до моделите, които са предложени в темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, metallica_333 написа:
  1. 5.1 CH HD Audio (Realtek ALC662 Audio Codec) ..... В такъв случай да разбирам, че ми трябва отделна звукова карта или да си купя слушалки с такава? А кои от моделите притежават собствена? А звукът на монитора достатъчно добър ли е, що се отнася до моделите, които са предложени в темата?

Това е възможно най-лошото audio. Няма да усетиш никаква разлика или поне няма да усетиш потенцилана на слушалките. A Sennheiser  наистина са много добри, макар и скъпи. За следващия празник се замисли за една отделна звукова карта и ще усетиш наистина разлика. Просто не се надявай, че сега като вземеш слушалки за 150, ще си решил проблемите със звука. Пробвал съм това ALC662  на това дъно. Много зле се представи със Sennheiser  спрямо VIA VT2021. Разликата е все едно слушаш радиоточка и уредба с над 100 вата мощност. А имай предвид, че и VIA VT2021  е евтино вградено аудио в дъното и че и то не е добро за Senheiser. Но при него имам плътен бас, докато при ALC662  няма никакъв бас и звука почва да гъгне при усилване. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, metallica_333 написа:
преди 1 час, Кико написа:

Това е възможно най-лошото audio. Няма да усетиш никаква разлика или поне няма да усетиш потенцилана на слушалките. A Sennheiser  наистина са много добри, макар и скъпи. За следващия празник се замисли за една отделна звукова карта и ще усетиш наистина разлика. Просто не се надявай, че сега като вземеш слушалки за 150, ще си решил проблемите със звука. Пробвал съм това ALC662  на това дъно. Много зле се представи със Sennheiser  спрямо VIA VT2021. Разликата е все едно слушаш радиоточка и уредба с над 100 вата мощност. А имай предвид, че и VIA VT2021  е евтино вградено аудио в дъното и че и то не е добро за Senheiser. Но при него имам плътен бас, докато при ALC662  няма никакъв бас и звука почва да гъгне при усилване. 

В такъв случай може ли да ми предложиш качествена аудио карта за възможно най-ниска цена? А звукът на монитора няма ли да е достатъчен? И на няколко пъти в темата става въпрос за слушалки с вградена аудио карта...Кои от споменатите притежават такава и тогава защо ми трябва отделна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз казах как е положението с подобни слушалки от опит. За препоръки не мога да дам, но коя да е външна аудиокарта би се представила по-добре от вградената ALC662  на дъното. Дори може да комбинираш слушалките с такава. За жалост гледам, че цените последните няколко години са скочили много, особено на качествените слушалки. Но замисли се за допълнителна аудиокарта. Сигурен съм, че тук има хора, които биха ти предложили нещо евтино, което ще е доста по-добро от ALC662.  Ето например една аудиокарта, която е най-евтина в NIKEM. Мисля дъното ти разполага с PCI  слот, но пак погледни. Остават ти 120 лева за слушалки и ще си много по-добре, отколкото да дадеш 160 лева само за слушалки.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно мисля да се спра на Sennheiser PC 320/151. Обаче кой от двата е по-добър? И къде в Русе мога да изпробвам моделите, тъй като в техн*маркет и техн*полис не предлагат тази марка. От посочените май имат само Plantronics RIG FLEX, които ще ги изпробвам в най-скоро време. Обаче Sennheiser са къде по-известна и доказана марка. От друга страна пък ако си ги закупя без да ги имам възможността да ги изпробвам и после да съжалявам...знам ли. Парите не са малко, като сложим и една звукова карта за 50 лв. + слушалки за около 150 лв., бюджетът става по-голям от този, който бях предвидил.

Все пак очаквам и още мнения. Разчитам на вас, че ще ми помогнете с най-добрия избор. Забравих да кажа, че очаквам предложения за звукова карта, подходяща за слушалки от този клас.

преди 6 минути, metallica_333 написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде в Русе мога да изпробвам моделите

http://www.pro-technica.com/read.php?cCat=102

Тук има адрес на магазин в Русе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, killchain написа:

http://www.pro-technica.com/read.php?cCat=102

Тук има адрес на магазин в Русе.

Да не мислиш пък че имат нещо? Веднъж търсих микрофон там. Имаха 1-2 стари модела за мостра, а това дето исках да пробвам, нямаше. Искаха да предплащам, за да поръчат. Просто положението е зле, Продажбите са малко и никой не купува мостри, само за да има. И от магазин да поръчаш, те ще поръчат от друго място, ама ти трябва да си платиш, за да поръчат. Та в Русе едва ли има място, където да се намери точно определен модел слушалки, още повече маркови. Поръчваш на сляпо и това е. Аз ти казах, че с тая звукова карта Realtek ALC662  нищо няма да разбереш, затова е добре едновременно със слушалките да си поръчаш и звукова карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакво мнение относно двата модела на които се спрях? Каква е разликата? И звуковата карта, която ми предложи, достатъчно добра ли ще е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля до седмица най-много да поръчвам слушалките заедно със звуковата карта, защото вече не издържам с тия от телефона.. В крайна сметка все още се двоумя между Sennheiser PC 151/320. Почти на еднаква цена са, само на външен вид май се различават? За мен е важно да не стават мокри наушниците, че на старите ми слушалки се запарваха след 30 мин. играене и бяха от адски некачествена пластмаса...Искам като си ги взема да изкарам поне 3-4 години, щото ми писна да давам по 60 лв. всяка година за нови..Споменах на какви игри ще наблегна, така че очаквам последни мнения. Разчитам на вашата компетентност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.03.2016 г. at 21:01, metallica_333 написа:

Мисля до седмица най-много да поръчвам слушалките заедно със звуковата карта, защото вече не издържам с тия от телефона.. В крайна сметка все още се двоумя между Sennheiser PC 151/320. Почти на еднаква цена са, само на външен вид май се различават? За мен е важно да не стават мокри наушниците, че на старите ми слушалки се запарваха след 30 мин. играене и бяха от адски некачествена пластмаса...Искам като си ги взема да изкарам поне 3-4 години, щото ми писна да давам по 60 лв. всяка година за нови..Споменах на какви игри ще наблегна, така че очаквам последни мнения. Разчитам на вашата компетентност. 

Вариант за звукова карта е евтино моделче с PCI интерфейс(дъното ти има само един такъв разширителен слот). Друг вариант е външна през USB, но еквивалентите като качество са с по-висока парична стойност. Щом си от Русе отскочи до Технополис и виж дали имат AKG K99 Pro. За картата не знам от къде ще поръчваш, но хвърли едно око на бюджетната ASUS Xonar D-KARA.

Успех!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На AKG имат само AKG K930 и в диапазона 130-160 лв. Phillips SHB3185. Ама от старите ми филипс за 60 лв., както казах бях много разочарован. Що се отнася за звуковата карта ставаше дума за тази, предложена от Кико, ама аз като хабер си нямам от звукови карти специално и доста се колебая. 

Не че от слушалки разбирам много, но съм по в час...Очаквам още предложения!!!

ПС. Имали и LOGITECH G430 и Phillips SHG 8000/10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много по темата и се извинявам ,но...това със звуковите карти явно е задължителна покупка.От 2 години съм с такива слушалки.http://media.get.bg/media/extendware/ewimageopt/media/inline/e1/5/beats-by-dre-solo-hd-on-ear-iphone-ipod-ipad-868.jpg Преди седмица им скъсах кабела и си поръчах нов.Поради липса на резервни взех тези от телефона и се оказа,че звукът е два пъти по-силен.По това време metallica_333 пусна темата ,зачетох се и ми стана интересно.Поръчания кабел дойде и слушалките са си пак така,тихички сравнено с другите-"телефонските".

на 1.03.2016 г. at 23:19, Кико написа:

Аз ти казах, че с тая звукова карта Realtek ALC662  нищо няма да разбереш, затова е добре едновременно със слушалките да си поръчаш и звукова карта.

Напълно е прав Кико,от опит го разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те хората казаха и аз само ще затвърдя...с това аудио, които и да вземеш,  разлика няма да усетиш. Перво помисли за отделна аудио карта и тогава давай пари за слушалки.

По темата...от двата Sennheiser-а, 320 е по-добрия. 15Hz срещу 18Hz( pc 151 ) на ниските честоти, което води до по-добър бас, но не е нещо уникално. 23000Hz срещу 22000Hz( pc 151 )- високите са по-ясни и отчетливи. Микрофона също е по-добър.Минус(за мен) е, че са полу отворени, което значи, че около теб ще се чува това, което слушаш. За отворени/затворени има много спорове и се приема, че при отворените има по-реалистичен звук...според мен, е до лични възприятия. 

За тези пари, аз ти препоръчвам Kingston HyperX Cloud. Kingston не се занимават с аудио и вместо да откриват топлата вода, постъпиха много хитро, като купиха лиценз за студийните слушалки Takstar Pro 80. На практика са еднакви с изключение на микрофона и модула за контрол(сила на звука, заглушаване на микрофона и бутон за отговор/затваряне, при позвъняване на телефона(да, могат да се ползват за hands free, но не го препоръчвам...големички са:D) Микрофона може да се отдели, а кабела се състои от няколко части за всякакви ситуации(ще пробвам да добавя снимки). Идват с два чифта наушници, като едните са кожени. Конструкцията е солидна и здрава, обаче за хора с големи глави, са малко стегнати. Звук...хмм...не "кърти мивки" - просто е страхотен! Басът е богат, звучен и ясен, а високите не са пискливи и не пръскат ушите.Средите...те са си в средата:D Дали ще слушаш музика, или ще играеш игри с вклчен TS -няма значение, слушалките се справят отлично. Пробвах ги и на телефона...нямам забележки.  В момента слушам unplugged-The Man Who Sold The World на flac (не на телефона)....

Spoiler

'баси кефа

Ето и снимки: ....

едит: снимките малко по-късно

edit 2 : https://mega.nz/#F!8kNlwShJ!3fn9sEx6mf2D_t3db5hrqQ

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето добър модел - http://www.musicworld.bg/bg/m_4440000/i_48901/Audio_Technica_mics_headphones_ATH_M40X.html

Също тъй и http://www.musicworld.bg/bg/m_4440000/i_48900/Audio_Technica_mics_headphones_ATH_M30X.html

Разлика в звука ще се усети и без външни звукови карти. Карта винаги може да се вземе.

P.S. - Без микрофон са .

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

M40X  са страхотни слушалки! Тях щях да копувам, но направих компромис заради микрофона. Обмислях вариант с отделен микрофон на клипс за кабела на слушалките примерно, ама понеже ползвам voice activation на TS, не е толкова функционално като микрофон до устата...излиза и по-скъпичко ако искаш приличен такъв. Но иначе, си заслужават парите на 100%

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно имам отделен микрофон, като ще се взема и звукова карта. В такъв случай мисля да увелича бюджетът на 180-200лв., който да включва звукова карта и слушалки. Пак казвам, че и да нямат микрофон не е болка за умиране, но пък е препоръчително. Иначе претенции за него нямам. Искам най-накрая да си взема читави слушалки за 3-4 години напред, а не всяка да давам по 60лв. и да се чупят, заради калпава изработка. Ясно е, че има много читави модели за тия пари, ама в Русе като има 1-2 модела от тези, които ми предложихте, а все пак е добре първо да се пробват...И аз вече не знам...все пак парите не са малко.

Що се отнася до кингстъна, които струват около 170-190 лв. и като сложим звукова карта за около 50 лв. и надвишавам доста бюджета, а 180-200 лв. наистина е максималното, което мога да отделя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kingston-a са 134лв. с безплатна доставка. Не го обичам тоя магазин, ама в момента там са най-евтините. А  180-200 говорим за Audio-Technica, които са друг клас просто. Слагал съм и двата вида на ушите си и реших,че мога да направя компромиса с Kingston-a, без да губя много от качество на звука и останах доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.