Премини към съдържанието
Cvetanov Posveteniat

Проблем с преинсталацията на лаптоп Асер.

Препоръчан отговор

Имам лаптоп Acer aspire E1-531-C75L.  Нов, няма и 3 месеца. Страх ме е да го дам в някой сервиз, щото тука в града всички са некоректни. Искам да го преинсталирам, в момента е с 8-ца, а искам да мина на win 7. Имам усб записвачка и диск, но не разбирам нищо. То ест не знам от къде се вядят менютата, настройките, не знам как да го подкарам за преинсталация. Моля ви за помощ, какво да правя? Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесният начин:

Правиш си буутващ диск, слагаш го в устройството, рестартираш, натискаш произволен клавиш като ти излезе надписа "Press any key to ...", и следваш инструкциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Имам лаптоп Acer aspire E1-531-C75L.  Нов, няма и 3 месеца. Страх ме е да го дам в някой сервиз, щото тука в града всички са некоректни. Искам да го преинсталирам, в момента е с 8-ца, а искам да мина на win 7. Имам усб записвачка и диск, но не разбирам нищо. То ест не знам от къде се вядят менютата, настройките, не знам как да го подкарам за преинсталация. Моля ви за помощ, какво да правя? Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Kiril Sanquez написа:

За кой град става на въпрос ?

За град Лом. Да се страхува човек да остави нещо. Не се знае дали ще го види повече или в какво състояние.

преди 25 минути, RudeBoy написа:

Най-лесният начин:

Правиш си буутващ диск, слагаш го в устройството, рестартираш, натискаш произволен клавиш като ти излезе надписа "Press any key to ...", и следваш инструкциите.

Да де, ама нали първо трябва да оправя биос настройките. Да е на уин 7 и да настроя да буутва първо диска да зарежда. Там е въпросът, не знам от къде се вади това меню.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Да де, ама нали първо трябва да оправя биос настройките. Да е на уин 7 и да настроя да буутва първо диска да зарежда. Там е въпросът, не знам от къде се вади това меню.

Би трябвало при стартиране да натиснеш/натискаш F2.

Обикновенно при стартиране излиза съобщение кой клавиш да се натисне за BIOS menu и кой - за Boot manager. Лошото е, че колкото по-бързо зарежда системата - по-малко време стои надписа.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Blue_Hulk написа:

Нали си посветеният?

Защо тогава питаш елементарни въпроси?

Хълк, посветен съм в други нща. Шеф съм на една секта, искаш ли да се присъединиш? Да знаеш, приемаме само обрязани!

Сега сериозно. Благодаря ще опитам с ф12 и ще пиша пак.

П.П. тия новите машини имат нови неща. Аз стария си комп си го преинсталирах без проблем, на новите лаптопи не става-сменят интерфейса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп с UEFI  ли е? Ще трябва и други настройки в BIOS да се направят, за да тръгне Win 7 setup

Инсталиране може и без флашка или DVD. и без нужда от пипане на BIOS настройките.

Вариант с BIOS и MBR:

https://www.kaldata.com/forums/topic/250653-инсталиране-на-windows-без-външен-инсталационен-носител-на-bios-машини/

Вариант с UEFI:

https://www.kaldata.com/forums/topic/250661-инсталиране-на-windows-от-твърдия-диск-на-компютър-с-uefi-bios/

И за двата варианта - прави се подготовката, рестартира се и се избира от Boot менюто инсталатора.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Blue_Hulk написа:

Стари, нови - преинсталация на компютър е стандартна процедура.

Бла бла. Хълк, уважавам те като герой. Филмът ти преди време много ми харесваше, не говори глупости мой човек.

Да ти дам едно леново г50-30 да видя как ще го преинсталираш със опит само от тия стари машини с хп и и 7, пък той е на 8, да минеш на 7. Обзалагам се, че няма да знаеш от къде да му извадиш биоса (едно мъничко копче отстрани-не е на клавятурата хихи ).. Аз съм обикновен потребител-не  хакер.

Колеги, оправих се. Явно не съм обърнав внимание, но знаех, че ще имам проблем с преинсталацията (6-то чувство). Вярно, намерих биоса-Ф2, но излезе друг проблем. Радоста ми не беше за дълго. Пускам снимка с проблема + допълнително ще пусна тема с друго заглавие. Ако знаете помагайте, че здравата загазих...

12782499_934351193339264_1052700276_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Требе да ровнеш BIOS и ще стане:

watch?v=Bknq6pSoZro

https://www.youtube.com/watch?v=Bknq6pSoZro

Само паролите няма да пипаш.

А ако липсва някоя опция, може да се наложи ъпдейт на BIOS

BIOS_Acer_1.13_A_A.zip

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да попитам от къде е свалена операционната система? И точно как се води. Торент? Чисто МS копие?

Име релийз? Това с не засичането на твърдият диск е заради сата драйверите.

В мрежата можете да намерите няколко решения.

Аз съм си свалял операционна система с вградени сата драйвери и съм трабълшутвал подобен проблем по този начин.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.02.2016 г. at 3:43, Tanner Foost Foust написа:

Аз да попитам от къде е свалена операционната система? И точно как се води. Торент? Чисто МS копие?

Име релийз? Това с не засичането на твърдият диск е заради сата драйверите.

В мрежата можете да намерите няколко решения.

Аз съм си свалял операционна система с вградени сата драйвери и съм трабълшутвал подобен проблем по този начин.

Честно не разбрах много какво ми говорите. ;д Какво е релийз? Дано не нарушавам правилата на форума- от торент е уина. Как да намеря уин със сата драйвери?

ИМА РАЗВИТИЕ по въпроса. Моля, вижте това клипче и ще разберете всичко.. Благодаря

http://vbox7.com/play:4b6622365b

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не призовавам ползване на торенти но за вашият случай свалете си windows 7 от замунда . В повечето е бърникано и са интегрирани драйверите. Можете да откриете и по стар торент 48 in 1 за лаптопи и то ще ви свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.02.2016 г. at 21:42, Cvetanov Posveteniat написа:

12782499_934351193339264_1052700276_n.jpg

Това съобщение обикновено излиза, ако се инсталира от USB, а флашката е бодната на USB-3 порт.

преди 2 часа, Tanner Foost Foust написа:

Не призовавам ползване на торенти но за вашият случай свалете си windows 7 от замунда . В повечето е бърникано и са интегрирани драйверите. Можете да откриете и по стар торент 48 in 1 за лаптопи и то ще ви свърши работа.

И заедно с интегрираните драйвери още колко други работи могат да бъдат интегрирани, а?:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, mir4a написа:

Това съобщение обикновено излиза, ако се инсталира от USB, а флашката е бодната на USB-3 порт.

И заедно с интегрираните драйвери още колко други работи могат да бъдат интегрирани, а?:no-no:

Абсолютно но за простият потребител е от без значение .

Цитат

на 28.02.2016 г. at 15:54, ivan1975 написа:

Ебати пича поне да беше записвал от виртуална машина :D:D:D
Много обичам геймъри специалисти много са забавни в обясненията си..

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно ли си настроил настройките в биоса . Да прав си в повечето градове пишмян майсторите гледат да ти вземат парите . Пробвай в някой читав сервиз на центъра в Лом .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, adersa написа:

Правилно ли си настроил настройките в биоса . Да прав си в повечето градове пишмян майсторите гледат да ти вземат парите . Пробвай в някой читав сервиз на центъра в Лом .

Мисля, че да. Ето виж това клипче. http://vbox7.com/play:4b6622365b

преди 3 часа, Tanner Foost Foust написа:

Намерих, изтеглих, записах на диск иии ... поблема си остава. :(    Да направя ли снимка да видите? Какаво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

По принцип-да,но е по-добре 64 бит и ако има повече от 3 гб рам няма да се вижда.......

... повече ог 4 GB (без да включвам тази за видеото) ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Само да попитам-защо слагаш 32битов уйндоус?

преди 1 час, jhoro написа:

... повече ог 4 GB (без да включвам тази за видеото) ...

Имам 2 гб. рам  :(:( ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Cvetanov Posveteniat написа:

Имам 2 гб. рам  ;(

Недей плака - при мен са три, на лаптопа де - аз съм ... с по-малко.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.