Премини към съдържанието
Yup

Избор между nexus 5x,lg g3 32gb,a5(2016),huawei p8/g8,

Препоръчан отговор

Здравейте,

Немога да реша кой телефон да взема - nexus 5x 16gb, lg g3 32gb, galaxy A5 (2016), huawei p8 16gb, huawei g8 32gb/3gb. И 5те телефона са по 550-600 лева . Смартфона ще се ползва за браузване, youtube, facebook, правене на снимки, малко gaming .  

Надявам се че ще ми помогнете с избора :)

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за LG G3, макар да се замислих и за P8, но не съм го ползвал и нямам идея как се държи като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли Nexus 5x ? Защото четох в чуждестранни сайтове и форуми че Nexus 5x има по добра камера от lg g3, но няма OIS и заради това lg-to прави по добри клипове, а nexus-a по-добри снимки . Също така телефона ще се ползва в следващите поне 2 години . Nexus-a ще получава актуализации, а на lg-to това сигурно му беше последната актуализация (marshmallow) .

Избора е вече само между lg g3 32 gb и nexus 5x 

Просто не мога да избера кой от двата да бъде ...... 

В българските форуми всеки ми препоръчва lg-to, а в чуждестранните препоръчват nexus 5x, дори " ъпгрейдват"  от lg g3 на nexus-a и всички са доволни и хвалят колко по-подър е nexus-a .   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ги четеш тези глупости? Ъпгрейдвали били от LG-то на нексус :) 

Lg-то е : 

1. С по-голям дисплей, който освен това е и с по-добра резолюция

2. Много по-добра батерия

3. По-добър процесор 

4. Повече рам 

5. По-добра камера ( и за снимки и за видео) И двата имат оптична стабилизация, просто камерата на LG-то е по-добра

6. Lg-то ще ти пусне 4к видео а нексуса ще се тормози доста с този формат ако изобщо го възпроизведе. Не че много ще разбереш от 4к на такъв размер на дисплея, но пак си е функция.

Какво му е на 5.1 андроида? (който е lollipop всъщност. marshmallow е новият 6.0) Това с актуализациите е трик на гугъл да си пробутват телефоните. Щом е тяхна марка телефона значи най-бързите ъпдейти ще са за него понеже и операционната система е тяхна. Може и да е вярно понякога,  но е е причина да се пренебрегват хардуерните показатели!!

Ето ти и директно сравнение на телефоните тук , което и сам можеше лесно да извадиш от нета.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, eminem_vr написа:

Къде ги четеш тези глупости? Ъпгрейдвали били от LG-то на нексус :) 

https://www.reddit.com/r/nexus5x/comments/44scjw/has_anyone_come_from_the_lg_g3_which_one_do_you/

един от много такива коментари :  I picked up my G3 after using 5x for a while and couldn't believe what a brick it is. I love the 5x!

Първо се бях спрял на lg-то, дори не си бях  помислял за нексус ..... но като започнах да чета в чуждестранните сайтове ....

За първото си прав, но батерията на нексус навсякъде пише че държи повече време от лг г3 дори и от лг г4.

Процесора на нексус не е ли по - добър или се бъркам(снапдрагон 808 срещу 801). Дори казват колко по-плавно върви без лагове и сривове на приложения

RAM-та на нексуса е напълно достатъчна тъй като използва сток андроид

Камера на нексус няма OIS, а снимките ги дават че са по добри на нексуса навсякъде . Повече мегапиксели не означава по-добра камера

За клиповете лг-то има предимство заради OIS, но камерата ще се използва главно за снимки

Десетки сравнения и ревюта съм прочел и изгледал

LG-то ми харесва много повече на външен вид, но като се има на предвид че е стар модел и повече актуалиции най-вероятно няма да получава, а телефона не мисля да го сменям в следващите 2 години поне ..... а и всички тези проблеми изписани за лг-то 

А и забравих да спомена че нексуса има fingerprint, който е един от най-добрите в момента на пазара, а lg-то няма

Редактирано от Yup (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм и в момента на моя телефон съм с custom rom, но честно казано не ми се занимава много с къстъм ромове веднага след покупката на телефона, а и къстъм ромовете не са много стабилни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G4 беше на промоция за 600лв. Изчакай и вземи него. Пуснат ли официално Г5 ще падне до твоята граница. Тея които си изброил не струват, честно казано. А нексуса е най-зле. Твърде скъп за това което предлага. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кое е скъп ? За това, че 2 години напред разработчиците ще правят стабилни актуализаций специално за него ли ? Все пак, ти не плащаш единствено за хардуер. То трябва и смислен софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, MisterDimchev написа:

G4 беше на промоция за 600лв. Изчакай и вземи него. Пуснат ли официално Г5 ще падне до твоята граница. Тея които си изброил не струват, честно казано. А нексуса е най-зле. Твърде скъп за това което предлага. 

В кой магазин е бил на промоция ? ако го намеря за 600 чисто нов, го грабвам веднага, ако не спадне тези дни взимам нексус-а 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, niki292002 написа:

Защо ни пита тогава ? Ти от началото си си наумил да си вземеш нексуса...

От началото бях си наумил да взема лг-то, дори нексус не беше в списъка. Но накрая си промених мнението от другите форуми. И като завършек на избора ми реших да се допитам и до вас, да видя и вашето мнение. Както и да е .... незнам изобщо защо се обяснявам, нали телефона ще го ползвам аз . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше го в Теленор първо, после в Техномаркет, сега в Емаг е 760лв кожен гръб, другия беше 630 май пластмасовия гръб. Разгледай. Нексуса не струва. 2ГБ рам 16Гб не си струва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, MisterDimchev написа:

Имаше го в Теленор първо, после в Техномаркет, сега в Емаг е 760лв кожен гръб, другия беше 630 май пластмасовия гръб. Разгледай. Нексуса не струва. 2ГБ рам 16Гб не си струва. 

Стига подвеждали човека...

В Теленор и 500 може да стане, но с план.
В Техномаркет под 720 не е падал, а за Емаг да не говорим - там е най-дървена цената.

Yup, не падат цените толкова главоломно, колкото ти ги представят тук.
В момента G4 се намира за около 670-680 и трябва да се има предвид как ще се държи G5 и според това не само може да н епадне цената на G4, а напротив - да се вдигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен G5 изглежда в пъти по-дървено от G4. Но пък ме кефи как се маха батерията му... Аз лично бих избрал Nexus-а или LG-то, но според мен приложението на Google за камерата е едно от най-дървените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че предложението ми няма да представлява интерес но все пак.

Шаоми Ми4С покрива изискванията като дори е по евтин от изброените апатати.

https://www.xiaomiforsale.com/en/phones/244-mi-4c-16gb.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и Шаомо редми 3 е много добър. 300 лв. 

Виж Olx за Г4 може и чисто нов не разопакован да има на супер цена. 

Никой, никого не подважда. Ти си неинформиран. Имаше 20% отстъпка уикенда в техното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, MisterDimchev написа:

Никой, никого не подважда. Ти си неинформиран. Имаше 20% отстъпка уикенда в техното.

algor е прав за цените . В техномаркет дори ходих през уикенда да ги разгледам и много добре знаех за отстъпките. Цените в онлайн магазините са по-добри. А за емаг не ми се говори ... топ оферта дават на някъв телефон или -50%, а в онлайн магазините са дори с по 20-50 лева по евтини от 50% намаления продукт :D

Намерих g4 с черен кожен гръб в olx, с 20 месеца оставаща гаранция към виваком за 580 лева, добра ли е офертата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не взимам 2-ра ръка. Ти ако нямаш против цената е добра. И гаранция има. LG G Flex 2 също е добър - 520 лв.  До колкото знам с ъпдейти са решили първоначалния проблем с ЛАГ и греене. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G Flex 2- 470 го гледах или нещо такова, Nexus 5X, коментара с актуализациите на гугъл, че били глупости, да прочете всичко написано за 5.1 и 6.0.1 и после пак да пише ;)

Аз имам nexus 5, той е малко по-бавен от 5X, но те уверявам, че с новия андроид няма да имаш никакви ядове, батерията на 5X е напълно достатъчна, дисплея му е добър. 5.1 е бъгав и тежък според мен, а 6.0.1 е доста добре оптимизиран и е много красиво и удобно направен ( тия дни се занимавах с iPhone 5S, който взимах за приятел) и мога да кажа, че софтуера на Google е доста по-прост. Колкото до G3, някъде четох, че Chipset-а му не се справя добре с 2K резолюцията. От друга страна Full HD на 5X и бързия процесор са доста добро предложение, 2 гб рам са достатъчни за добре оптимизиран андроид, какъвто е стоковия. А и спрете да викате LG-то еди какво си, и двата телефона са производство на LG :D

Ето линк към 5Х за 570 лева. (белия 560, а черния 570)

Скенера за пръстови отпечатъци е много бърз и удобен. За отделни снимки телефона прави доста добри снимки, цената му е доста добра, аз мисля че не отстъпва на флагманите от 2015, поне следващата една година с оптимизирания софтуер няма да си помислиш дори, че ти трябва друг телефон.

Ето линк към G Flex 2

Перфектно бюджетно решение, имай предвид, че поддръжката му ще е доста постна, ще получи Android M, но за следващия, който ще е излезе, няма никаква гаранция, за разлика от Nexus-а. Той излезе с M.

Редактирано от Монката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр отново

Решението е взето :)

Много исках да си взема нов телефон nexus 5x или lg g3. g3-ката не ми стоеше добре в ръката, a нексуса ми изглеждаше много обикновен, пластмасов и лек. 

Както и е да е, телефона колкото и да не исках да е втора ръка, ще е, тъй като намерих доста запазен s6 с остатъчна гаранция към един от операторите за 600 . ако нексуса имаше изработката на с6-цата, нямаше и да се замисля. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора употреба ? Гледай да е в пълен комплект и задължително с остатъчна гаранция поне 1 година и фактура. S6 има дефект с порозовяващ дисплей, за това е по-добре да има остатъчна гаранция. (тъй като дисплея изобщо не е евтин)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.