Премини към съдържанието
player_s

windows 10 enterprise 100% CPU при бездействие

Препоръчан отговор

здравейте

инсталирах този windows 10 на компа и забелязах,че процесора работи на 100% без да е включено нещо,а преди бях с Pro и работеше на много по-ниска мощност.

На какво се дължи и може ли да се оправи,а и забелязах че мисли постоянно и товари процесора на 100%.

Другото което забелязах - когато е 100 % работи на 3,80 ghz,а той работи на турбо режим 3,95 ghz постоянно.

благодаря

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пуснете си таск мениджъра, разгледайте услугите и процесите си, вижте кои процеси и услуги изразходват толкова ресурси. Опитайте се да ги приключите. Проверете перформънса на хардиска ви.

Каква антивирусна програма използвате?

И какви програми имате инсталирани след операционната система?

Отново ще изразя мнение, не слагайте 10, не и сега. Особено обикновен потребител .. 8 или 7 и повече държа на 7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, player_s написа:

здравейте

инсталирах този windows 10 на компа и забелязах,че процесора работи на 100% без да е включено нещо,а преди бях с Pro и работеше на много по-ниска мощност.

На какво се дължи и може ли да се оправи,а и забелязах че мисли постоянно и товари процесора на 100%.

Другото което забелязах - когато е 100 % работи на 3,80 ghz,а той работи на турбо режим 3,95 ghz постоянно.

благодаря

Казваш - инсталирах, това чиста инсталация ли беше или надграждане? Скоро ли го направихте? Възможно е системата да търси и инсталира ъпзейти.

Отвори Task manager  - 8362d1416160706-task-manager-open-window   направи снимка и а качи тук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да,чиста инсталация е.Вероятно вирус или не съм обърнал внимание като съм го качвал,че сигурно е заразен win-а.Качих pro и сега е друго.сваля до 5-6 % работата и по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи ни снимка на диспечер на задачите със сортировка по CPU% (т.е. щракваш на CPU, % и снимаш)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е вирус. В момента Windows 10 си инсталира новите updates, някой от които са по 3 гигабайта. Докато не ги инсталира харда ти ще стои на 100%. Честито, после ми говорете, че Windows 10 била перфектна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

някой от които са по 3 гигабайта. .... Честито, после ми говорете, че Windows 10 била перфектна.

И как според теб трябва да се прехвърли 3GB имидж за обновяване до ново издание? Файл по файл?

Забраняваме му да ползва P2P технологията...и после искаме туй-онуй от системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето снимка,но е на Pro,смисъл вчера като бях с Enterprise работеше така 3,95 ghz  или на турбо,режим рестартирах чаках и нищо,бях изключил торентите и всичко.А за процентите варираха 50-60-70,но стоеше на 3,95 ghz постоянно

благодаря

Untitled1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво, ама тази снимка не върши работа - щракни на раздел Processes и после щракни горе в колона CPU, %

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам и друг въпрос,как да опрява това нещо,след  зареждане на win-а?

Untitled.jpg

Редактирано от player_s (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

И как според теб трябва да се прехвърли 3GB имидж за обновяване до ново издание? Файл по файл?

Забраняваме му да ползва P2P технологията...и после искаме туй-онуй от системата.

Не са го измислили и каква е тази ОС дето си прави кръпки от по 3 гигабайта. Срам и позор. Да не говорим за гнусната политика на MS умишлено да спрат всички по стари версии на ОС Windows, за да ПРИНУДЯТ хората да има използват боклука Windows 10.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Хубаво, ама тази снимка не върши работа - щракни на раздел Processes и после щракни горе в колона CPU, %

мога да пратя на сегашната инсталация която качих (Pro),другата Entereprise я махнах,да не би да стане нещо с процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Която и версия на 10 или 8.1 да сложиш винаги ще има момент, в който си теглят updates и ще трябва да ги изчакаш, защото хард диска скача на 100%. При осмицата това време е малко, но при десетката е просто страшно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ExaFlop написа:

Добре де -  аз разбрах, че M$ много залагат на p2p модела за подобни изтегляния ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи международни фирми ползват до край 7 до като не спрат окончателно съпорта от MS a ние обикновенните юзъри защо имаме този манталитет да слагаме всеки новоизлязъл боклук? За да подпомогнем разработките на MS и техните ресърчи...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Която и версия на 10 или 8.1 да сложиш винаги ще има момент, в който си теглят updates и ще трябва да ги изчакаш, защото хард диска скача на 100%. При осмицата това време е малко, но при десетката е просто страшно. 

Ти уверен ли си във всичко това? При мен не се наблюдават такива проблеми - Windows Version 1511 (Build 14257.1000)

преди 1 минута, Tanner Foost Foust написа:

Големи международни фирми ползват до край 7 до като не спрат окончателно съпорта от MS a ние обикновенните юзъри защо имаме този манталитет да слагаме всеки новоизлязъл боклук? За да подпомогнем разработките на MS и техните ресърчи...

За големите е критично важно отказоустойчивостта и стаблиността. Още има компании използващи Windows XP (с поддръжка от M$)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го обясниш това на хиледите юзъри коити после пишат по форуми какво ли не.

След 2 години 10 може и да стане годна за ползване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам скоростта на надграждане на ОС - едва ли ще има 2год живот Win 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

Ти уверен ли си във всичко това? При мен не се наблюдават такива проблеми - Windows Version 1511 (Build 14257.1000)

За големите е критично важно отказоустойчивостта и стаблиността. Още има компании използващи Windows XP (с поддръжка от M$)

Не, само уверен! Лично тествано и наблюдавано и не само от мен. Ако си с SSD или Хибриден хард диск по рядко се усеща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, player_s написа:

имам и друг въпрос,как да опрява това нещо,след зареждане на win-а?

Untitled.jpg

само да попитам,това как мога да го оправя,дава ми го като зареди win-a

Редактирано от player_s (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Tanner Foost Foust написа:

Как да го обясниш това на хиледите юзъри коити после пишат по форуми какво ли не.

След 2 години 10 може и да стане годна за ползване.

Може, стига да не почнат да правят Windows 11 или 12 или каквото решат. А сега понеже ги е срам да кажат, че и Windows 10 както и предишните версии има нужда от Service packs слагат upgrades, които са доста големи и това товари компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.