Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, искам да се извиня предварително ако тук не е мястото за тази тема. Може ли да ми предложите сравнително добра конфигурация за игри, която да е предварително сглобена и да е на достъпна цена до 500 лв, тъй като съм студент и не разполагам с много средства. Мониторът, който ще ползвам е по-стар, с нормална разделителна способност (1024х768 - 1366х768). Не изисквам да мога да играя Crysis на макс настройки докато в бекграунда управлявам ракетите на NASA, но поне да мога да играя на средни настройки нови игри. Нямам предпочитания за магазин, просто машината да е добра. Втора ръка в добро състояние също е приемливо. Благодаря предварително.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 500 лева трудно се събира офис машина а за нови игри как се събира ми е трудно да си представя.Кутия,захранване и процесор са толкова пари и за  другите части не останаха кинти,и това ще са най евтините компоненти за които може да се сетиш.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пфу в бакалията веднага ще му продадат на промоция някой "геймърски" компютър със Селерон и GT620.  :D

Snake Wrathchild щом искаш да се мъчиш с комикси вградената графика на I3-6100 ще ти подкарва всичко.

Около 10% по-добра е от GT730 и естествено процесора е по-добър от всеки Селерон или Пентиум та си прави сметка.

Тук трябва да се уточни че старите процесори са по-слаби и като графика та гледай за 6100 също така с 1 плочка рам ще е по-зле от колкото с 2.

Нямам предвид количество а двуканалния режим при които графиката се представя доста по-добре.

Но и при този вариант отиват над 600 лв. - http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55147p1r48235p1r55867p1r2248p1r55275p1rf.html

Дори да вземеш 4ГБ което значи по-слаба графика а и някой игри просто няма да тръгват пак не става

трябва и процесора да се реже за да се събереш в 500 лв. та накрая ще имаш офис машина. 

Ако имаш стар хард може да го използваш така ще спестиш 95 лв. и почти ще се вържеш в бюджета (530 лв.).

Връзването му не е сложно иначе самото сглобяване е безплатно със или без хард.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясноо...ако искам нещо по-така - трябва да дам кинти. и то доста. А на каква цена приблизително е сравнително добра машина, било то от вече съществуващите конфигурации или такава, която трябва да се сглоби (за което също си нямам представа :D)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

900 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минимума е I3-6100 + 8GB като това което съм ти дал демек 625 лв. при най-ниската цена от Никем с безплатно сглобяване и +/- 20 лв. за доставка. 

Нисък клас видеокарта (разбирай по-добра от вграденото) та да вървят що-годе нормално по-тежките игри е над 200 лв. та отиват около 900 лв. с доставката.

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55147p1r48235p1r55867p1r2248p1r55275p1r50876p1rf.html

пс. Ето един тест на макс. ниски настройки с вградената графика при 720p. Имаш актуален I3 с пълноценната графика и по-слабия Пентиум със скопена графика.

Резултата ще е по-зле ако си с 1 плочка рам. Клипчето нещо не успях да го намеря да видиш разликата в двуканален и едноканален режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! А нещо от вече съществуващите конфигурации, да кажем от Jar Computers което да ми препоръчате? До 1000 лв например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога готова. Цената е по-скъпа - гаранцията е по-малко и най-вече не е оптимизирана за нуждите ти.

Дал съм ти вариант за 867 лв. като ще дойде напълно сглобен.

Остави по-малката гаранция и че ще е с някое JNC просто ми посочи готова сглобка с I3-6100 + GTX750TI + 8GB рам където и да е?  

пс. За 1 000 лв. може да се сложи и GTX960 - http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55147p1r48235p1r55867p1r2248p1r55275p1r53135p1rf.html

Edit; С Жар не се занимавай скъпо е. Ако идеята е да го вземеш на изплащане и от Никем става. Другият вариант е Скай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, а с предложената от AlkatrazBG карта става 1111 лв. Еми...благодаря много за мненията, ще си запазя конфигурациите и ще гледам тъжно докато не намеря пари отнякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто сега ако извадиш 600 лева  ще е се едно си ги метнал в печката. Нито ще играеш като хората нито ще имаш читави  части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С предложената от AlkatrazBG ще се нуждаеш от по-сериозно захранване и кутия защото е лакома и гореща та парите ще са още повече.

Отделно въпреки че е под 500 лв. за разлика от нормалните 380Х пак не бих ти я препоръчал. 

При цена 400 лв. е вариант (не и при 470 лв.) понеже може да и смениш охлаждането без да ти стъпи на цената на GTX970.

пс. То не е казано всичко да се купува на куп. Предложението ми несъмнено е по-добро от старата ти машина. 

А видеокарта си купи когато имаш пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е, съгласен съм. А ако добавя картата която ти предложи, трябва ли да променям по някакъв начин конфигурацията, която даде Roujin Z?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти с по-добро захранване и кутия щом искаш да пъхаш 380Х - http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55147p1r48235p1r55867p1r55763p1r55002p1rf.html

А ако ще се купува видеокартата веднага взимаш единичен модул рам - http://nikem-bg.net/cart/54936p1r48235p1r55867p1r55763p1r55002p1r52363p1rf.html

Ефекта с двете плочки е само при вграденото видео та няма смисъл при наличието на видеокарта да се дават 15 лв. отгоре и да се задръстват всички слотове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се много за въпроса мога ли да ти продам цяла конфигурация за 149 лв с периферия и монитор? Кънтър страйк, дота, star craft, age of empires, world of tanks предварително инсталирани и работещи без потребителските имена и паролите? Взимаш го компютъра с твой си акаунт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За толкова пари се съмнявам че конфигурацията е толкова добра, колкото бих искал аз, пък и нямам в момента парите. Каква е конфигурацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AlkatrazBG написа:

Всичко под производителността на тая карта е компромис XFX R9 380X DD XXX OC R9-380X-4DF5

Все пак гледай и изискванията - поне на средни детайли и резолюция до 1366х768. А за тая резолюция при почти максимални детайли или направо максимални при доста игри, е достатъчна и фабрично клокната( или ръчно) GTX750Ti. 

преди 4 часа, Snake Wrathchild написа:

Ясноо...ако искам нещо по-така - трябва да дам кинти. и то доста. А на каква цена приблизително е сравнително добра машина, било то от вече съществуващите конфигурации или такава, която трябва да се сглоби (за което също си нямам представа :D)?

Те кинтите се дават на етапи. Нима разполагаш само с 500 лева за месеци напред? 

А и с Пентиум да минеш, не е болка за умиране. Просто ще ти трябват още два етапа на покупка - външна видеокарта и смяна на тоя процесор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

пс. То не е казано всичко да се купува на куп. Предложението ми несъмнено е по-добро от старата ти машина. 

А видеокарта си купи когато имаш пари.

То аз в момента съм с лаптоп HP250 G2, със сигурност предложението ще е по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Snake Wrathchild написа:

То аз в момента съм с лаптоп HP250 G2, със сигурност предложението ще е по-добро.

След някой друг месец трябва се появят нови видеокарти които хм.. на първо време може да не са ти по джоба, но е силно вероятно да разбутат цените, така че от това само ще спечелиш. С конфигурацията от последния пост на roujin на първо време ще можеш да подкарваш на ниски и средни настройки доста игрички, особено на тази ниска резолюция, а по-нататък ще добавиш отделна видеокарта. По-добре така, отколкото сега да сложиш някой Pentium.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че ще имам възможност да направя бартер за следната система :
Процесор :2x3.2 Сървърен-E8400
Хард-1500мб
+2ри хард директен 3.5 слот - Toshiba 2TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA200
6 GB RAM

Видео-GTX 460 1GB DDR5
500 w захранване
Не ми е казал още какво е дъното, мога да публикувам линка в OLX ако трябва или да го питам нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.