Премини към съдържанието
veskotvpl

Проблем с видеото на лаптоп Packard Bell Easynote TК37

Препоръчан отговор

Здравейте

Моля ви, помогнете ми, имам проблем с видеото на един лаптоп :

Packard Bell easynote TK37

Intel Celeron 900

Intel GMA 4500M

4 GB DDR3 Memory

Windows 7

Картината трепереше  и се загубваше при отваряне и затваряне на лаптопа, също и при докосване. Включих го към външен монитор – работи перфектно. Предположих, че е лентовия кабел и  поръчах от Германия. Продавача твърди, че е оригинален, но след смяна със стария се появи картината от снимката, абсолютно никакво потрепване или опит да даде някаква картина. Няма как да съм допуснал някаква грешка, защото съм го правил и преди. Сложих си стария кабел – същото като на снимката! Почвам да си задавам въпроса - дали новият кабел не направи някакви поразии или трябва да сменям и матрицата?

WP_20160229_12_36_25_Pro.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как новия кабел ще ти прави проблеми след като с новия и със стария имаш един и същи резултат. Проблема не е във видеокартата, а вероятно самата матрица си е заминала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Е как новия кабел ще ти прави проблеми след като с новия и със стария имаш един и същи резултат. Проблема не е във видеокартата, а вероятно самата матрица си е заминала.

Няма как да е от видеокартата, тъй като с външен монитор работи без проблем. Със стария кабел картината трептеше много, а след смяната с новия картината е като на снимката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз къде казах, че проблема е във видеокартата? Вероятни причини за проблема.

1. Лентов кабел

2. Повреден порт

3. Повредена матрица.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Аз къде казах, че проблема е във видеокартата? Вероятни причини за проблема.

1. Лентов кабел

2. Повреден порт

3. Повредена матрица.

Извинявай, чета и други коментари... Започвам да се съмнявам в матрицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може! По-горе съм написал какви може да са причините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Може! По-горе съм написал какви може да са причините.

Би ли ми обяснил разликата между LVDS_cablae и LED_SMOS cable

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да искаш да кажеш LED CMOS cable?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Да, стария ми кабел е LED SMOS, а продавачът ми изпраща LVDS. Иначе са абсолютно еднакви. Може би там се крие проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CMOS  или SMOS. За LED_SMOS нищо не намирам като информация. Иначе LVDS e ясно какво е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

CMOS  или SMOS. За LED_SMOS нищо не намирам като информация. Иначе LVDS e ясно какво е .

Така е както съм го написал, време е да потърся продавача. Измежду другото дали новият кабел е направил някакви поразии, защото изглежда не е за моето дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да дадеш снимка на кабела да видим точно какво пише на него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Може ли да дадеш снимка на кабела да видим точно какво пише на него?

Ок, сега ще ги снимам и веднага ще ги кача

1.jpg

2.jpg

Редактирано от veskotvpl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едни и същи са кабелите. Не е проблема в тях, освен ако новия кабел не е нещо дефектен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Едни и същи са кабелите. Не е проблема в тях, освен ако новия кабел не е нещо дефектен.

Един мой приятел ми каза, че имат разлика и новият кабел не се подържа от това дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами гледам, че PIN, номерата, ревизията е една и съща. Нека да се изкажат и по запознати. За мен проблема е в матрицата или в някой от портовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Ами гледам, че PIN, номерата, ревизията е една и съща. Нека да се изкажат и по запознати. За мен проблема е в матрицата или в някой от портовете.

ОК, благодаря ти много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се консултирах с мой познат. Проблема е в матрицата. Тя е изгоряла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се консултирах с мой познат. Проблема е в матрицата. Тя е изгоряла.

Почти бях сигурен, че матрицата е изгоряла. Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл, не точно изгоряла, ами някой от чиповете си е заминал. Сменяш с нова или работеща втора употреба.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Емил Костов написа:

В смисъл, не точно изгоряла, ами някой от чиповете си е заминал. Сменяш с нова или работеща втора употреба.

Накрая ще се опитам да си върна кабела, защото не съм сигурен в него и ще използвам лаптопа с външен монитор, защото не си заслужава да се хвърлят още пари за него. Благодаря ти за отделеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е една матрица втора употреба може да се намери. Става и варианта с външен монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Georgi202cm
      Здравейте и Честита Нова Година всички! Минавам на въпроса директно.Ползвам Packard Bell EasyNote от около 8(осем) години,доволен съм от лаптопа си но вече почна да ми създава проблеми,забравих да вметна,че съм сменял дъно и харддиск(е не аз де,в сервиз).Та молбата ми е към хора които знаят и могат да ми препоръчат модел на същата марка(нов) лаптоп до около 1500лв(+ -200лв).И съответно откъде да си го закупя.Благодаря предварително!
    • от Петър Василев
      Здравейте колеги,
      Случи ми се нещо, което никога не ми се бе случвало, а и не съм очаквал, да се случи. Пиша темата не само защото ме впечатли, а и защото предполагам, че може все някъде да се намери някой, който да реши казуса (ако изобщо има решение). Става дума за един настолен компютър Packard Bell iMedia S2883 (линк към официалния сайт), който поръчах за мой, така да се каже познат. Рабрали сме се да му го наглася и да му го занеса. Та взимам въпросната машина и решавам да си я закача на 17 инчовия монитор тип бъчва (VGA connector only) в нас, който е видял много неща през годините и никога не се е предавал. Закачам монитора, ама нищо - няма POST скрийн, няма зелена лампа на монитора (само едно бип при включване на машината, което идва да покаже, че уж всичко е наред и дотам). Разбира се веднага се досетих, че проблема е в резолюцията и затова реших да го закача на плазмата (HDMI) и да видя дали просто не очаква някакъва по друга резолюция. Закачам аз и всичко пали, направих там стандарните настройки за Windowsa (машината си има лицензиран Windows 8.1) и всичко тръгва. Викам си супер, ама защо не зареждаше и пост сктрийна?! Решавам, да рестартирам и да отворя за да видя какво става в биос-а. Ами какво да става - нищо. Всички опции, които са дадени са си съвсем стандарни, никъде няма накаква опция свързана с това, кой от двата порта (VGA или HDMI), да се ползва с приоритет. Викам си няма, няма - какво от това нали пали Windowsa, дай ще си намаля само резолюцията там и готово. Речено - сторено. Намалих резолюцията и викам хайде да слагам компа на старата бъчва (че да мога си слушам там какво става по телевизията) и нещата стават точно както си мислех - няма POST скрийн, но Windowsa си зарежда нормално и монитора си светва. Та почвам аз да ръчкам и да качвам някакви неща, до момента, в който ми се налага да рестартирам Windows-a. Рестартирам аз и изведнъж - нищо! Няма пост скрийн, няма дявол (Windows). Закачам пак на плазмата и тя си тръгва само, че на ниската резолюция. Изключвам плазмата и компа (по стандарния начин за Windows 8.1 - през бутона shut down - знам, че той дефакто не се изключва, а по-скоро заспива, но все пак бутона си е Shut Down) и закачам пак бъчвата - пак няма пост скрийн, но Windows-a пали. И така всичко е ОК, докато не рестартирам, след което пак не разпознава монитора и пак трябва да му пускам залъгалки (HDMI). Та съм гледал половин час в нета и никъде не намерих такъв казус!

Някой може ли да даде акъл, как може да го направя да си пали VGA-то след рестарт, защото на въпросния познат монитора му е LCD, но пак е с VGA конектор и ако се окаже, че и при него става така ще е епично (за мен). Другото е дали може пък просто да е заради самата бъчва (тоест дали не е от монитора) и на LCD монитор да няма проблеми? Утре ще му го нося и ще видя, но все пак е хубаво да се подготвя с евентуално решение или поне теза...

Така, че очаквам Вашите предположения и предложения... ;-)
    • от VolvoPower
      Здравейте! В шведски сайт за техника намерих един лаптоп, който ми се струва, че е доста добър за тези пари, така че бих искал да ме посъветвате дали става за игрички.. Аз попринцип играя CS , Need for speed world, lol и  не искам да лаги, затова искам да ме посъветвате дали става. Благодаря ви. http://www.elgiganten.se/product/datorer-tillbehor/barbar-dator/PBNXC3UED016/packard-bell-easynote-tg-15-6-barbar-dator-svart#tab-specs - това е лаптопа
    • от Greak
      Здравейте ! Реших да си взимам нов лаптоп (втора ръка), и се спрях на един нелош Packard Bell - http://prodavalnik.com/dvuyadren-packard-bell-15-6-webcam-i34586207 . Проблемът е, че съм чел доста отрицателни мнения, за самата марка, та се зачудих и за други марки като HP ( http://prodavalnik.com/laptop-hp-compaq-615-i34427855 и http://prodavalnik.com/laptop-hp-compaq-615---340-lv---perfektno-sstoyanie-i29330523 Този лаптоп (модела), го имах преди и беше страхотен, но много грееше), или пък някой asus - http://prodavalnik.com/asus-x55s-kamera-hdmi-i-moschen-protsesor-na-super-tsena-i34153407 (този ми харесва, че е по дебеличък и няма да е фурна отвътре, но този 80 Gb HDD... Вероятно е SATA (1), Което ми е прекалено бавно). Или пък Lenovo (http://prodavalnik.com/prodavam-laptop-lenovo-t400-p8600-2-4ghz-160gb-4gb-3470hd---2765-2km-i34441625 но тези панти малко ме притесняват)...

Помогнете ми с мнения, кой да избера, Packard Bell-а ми харесва много, но пък и не искам да се опаря, защото 300 лв+ не са малко пари. Бюджетът е много скромен - 350 лв (+/- 10 лв).

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS
      2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284
    • от zazgord
      Значи!Имам PACKARD BELL ARGOS C6 и проблема с него е 4е не иска да "пали".Обяснявам:пускам го-4ерен екран и дотук(веднъж успя да влезе до едно място преди биоса,но клавиатурата не беше активна и нямаше как да вляза в биоса.С външна клавиатура също не стана).Екрана черен.
      Въпроса ми е дали може да е от видео картата или нещо в дъното... ? И ако да може ли да се оправи без сервиз,че нямам пари
      Благодаря предварително!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.