Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги,картата ми е GTX 570 TwinFrozr ll OC Edition 384bits,но гледам че става доста топла при товар и чудното е че пари точно при 2та конектора за допълнителен ток а не около чипа!От няколко дена си навивам на пръста да сменям термо пастата,но не знам дали може да сложа същата дето ползвам за процесора и за това реших да питам да кажете мнение за тази паста: Thermica X2-431.Ще свърши ли работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко градуса ти показва под товар? Почистен ли е радиатора и вентилаторите работят ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емилио Радостинов написа:

чудното е че пари точно при 2та конектора за допълнителен ток а не около чипа!

Ако някой от конекторите не дава добър контакт, ще стане точно така. Кабелите при основата на конекторите нагряти ли са?

П.П. Аз лично не бих тръгнал да сменям пастата ако не съм убеден, че проблемът е в нея. Ако около конекторите няма какво видимо да грее и там е най-топло, значи е контактен проблем.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емилио Радостинов написа:

Колеги,картата ми е GTX 570 TwinFrozr ll OC Edition 384bits,но гледам че става доста топла при товар и чудното е че пари точно при 2та конектора за допълнителен ток а не около чипа!От няколко дена си навивам на пръста да сменям термо пастата,но не знам дали може да сложа същата дето ползвам за процесора и за това реших да питам да кажете мнение за тази паста: Thermica X2-431.Ще свърши ли работа?

пастата става и за cpu и за gpu така че слагай смело

Редактирано от VladkoJ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами конекторите са стабилни като гледам....на 34 градуса работи когато не е натоварена и е само в нета.Вентовете си въртят нормално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като е натоварена на какви градуси работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емилио Радостинов написа:

Ами конекторите са стабилни като гледам....на 34 градуса работи когато не е натоварена и е само в нета.Вентовете си въртят нормално!

Конекторите се свързват чрез пластмасови жлебове, но контактът зависи от пластините вътре. Тоест конектора може и да е стабилен и пак да не си дава добър контакт.

Като я натоварите колко е температурата? Ако проблемът е заради паста, ще показва висока температура, но радиаторът няма да е много нагрят. Примерно над 70 градуса изобщо не може да се издържа на пипане. И вижте като е натоварена, дали кабелите на конектора са много нагряти, както ви предложих. Ако самата карта грее, топлината няма да стигне до кабела. Обаче ако е от контакт, ще пари много.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще наблюдавам и ще пиша! Може ли да ми кажете някоя ефикасна програма за увеличаване на оборотите на вентовете на целия комп? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата се казва AIDA. Има опцията Stres Test. Може да избереш какво да натовари и да следиш температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Емилио Радостинов написа:

пари точно при 2та конектора

При конекторите или малко встрани от тях? В близост до тях се намират DC-DC конверторите, които преобразуват 12V в по-ниски напрежения за захранване на чиповете на видеокартата и е нормално да греят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.