Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следната "машина":

CPU: AMD A6 3650 QuadCore 2.6Ghz

Mbd: Gigabyte GA A75M S2V

RAM: Exceleram 4GB DDR3 1333MHz

Захранване: Golden Field ATX 450 (450W)

HDD: Hitachi  HDS72105 500GB

VC: nVIdia GeForce 9800 GT

Та въпроса ми е следния, има ли смисъл и вариант да ъпгрейдна това или да го продам и да "събера" нов с ваша помощ. Компютъра се ползва предимно за игри като Minecraft и League of legends. Бюджета е около 350-400лв +/-. Надявам се да съм бил изчерпателен, хехе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продавай на това няма какво да се ъпгрейдва. Запази си старото Хитачи та да спестиш 90 лв.

Ако ти се рискува със старото захранване - http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55867p1r52202p1rf.html

При първа възможност го смени с читаво.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, още веднъж. Малко нахално може би, но какво мислите за компоненти 2ра ръка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че е рисково иначе зависи от компонентите и колко струват.  Не забравяй че ще е и по-слаб в зависимост колко е стар. 

Например ако говорим за Санди трябва да гледаш за I5 с по-слаб просто не си струва да се занимаваш а от още по-старите по-добре да се стой далеч.

За АМД пък е излишно да се говори понеже реално най-новите им са от преди 4 години та са пълна набутавка.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е една от най-важните части особено ако пиян майстор ти е правил тока на първия етаж. На мен на последния компютър биеше ток по кутията. Оказа се че е от захранването. Аз мога да ти препоръчам едно, ама вече не се произвежда и като цена колкото 1/3 от нормален компютър. Golden Pro с хибриден режим. Ама не знам кой го ползва сега. Трябва да си проверя сметката за ток. Ей сега ще отворя старата тема където почнах да си правя сам нов компютър.  Ne6to подобно беше

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, значи ще се ориентирам към нещо ново. А старото, което имам ще продам, евентуално... Благодаря за съветите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.