Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели !

Имам лаптоп, имахме гости и момченцето от гостито  се е базикало нещо и е сменило паролата ми на акаунта при влизане в уиндоус, но не я помни и сега не ми дава да вляза.

Утре пътувам извън България и много спешно трябва да го оправя, не мога да го закарам при специалист. От Пловдив съм !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не попиташ чичо ти Гошо (Google)? И форъумната търсачка ще изкара поне 10 теми.

Из родния интернет поне още 100. А пък дотогава ние ще врачуваме с каква ОС ти е лаптопа.

И като не работи с какво си написа "спешния" пост?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От на семеен приятел компютъра. Имам възможност да използвам друг компютър за момента, ако ще трябва да се използва програма някаква. С нещата показани в гугъл не се получава. Лаптопа е с уин 7 ултимейт 64 бита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как все така става. Малко момиченце ( без да разбира) влязло и сменило паролата на акаунта. Хайде измислете малко по правдоподобна история. С нещата от google работите стават за 5 минути, но аз лично помощ или насоки в тази област няма да Ви дам.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Е как все така става. Малко момиченце ( без да разбира) влязло и сменило паролата на акаунта. Хайде измислете малко по правдоподобна история. С нещата от google работите стават за 5 минути, но аз лично помощ или насоки в тази област няма да Ви дам.

Не си бил тук, не си видял ! Така че моля не коментирай по този начин :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този начин коментирам, защото няма как да се случи. С компютъра съм се запознал от 14 годишен. Сега съм на 40. През ръцете ми е минало всичко. Няма как някой да влезе само с цъкане, без да разбира и изведнъж слага пароли. Да хлапе може да седне, да изтрие нещо, да блокира Windows, да счупи компютъра, до го залее със сок, но да направи пароли и да изтрие акаунти няма как да се случи.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще коментираме си е наша работа. Ако си на зор - приятно търсене и четене. Иначе утре на специалист. след няма и 10 часа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да бъде сменена старата е необходимо да се въведе актуалния за момента пасуорд:shock11:Иначе има Хайрен буут двд:ph34r:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, питащия си мисли че тук хрупаме трева сочна, зелена . . . . :whist:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Току що, Gregory House написа:

За да бъде сменена старата е необходимо да се въведе актуалния за момента пасуорд:shock11:Иначе има Хайрен буут двд:ph34r:

И след този коментар, какво е мнението на питащият? "За да бъде сменена старата е необходимо да се въведе актуалния за момента пасуорд" Как е разбрало това дете истинската паролка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казахме му я по телефона, че ме нямаше вкъщи, но мисля че това няма никакво значение в момента. Добре че се намериха хора, които да подскажат за Хирена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да хирена. А я си представи, че лаптопа е твой, ти си сложил парола и едни такива ентусиасти ползват хирена и ти влязат в компютъра. Как ще се почувстваш тогава? Спрете с глупостите. Ако ще си защитавате информацията я защитете. Ако ще се занимавате с глупости то си е ваш проблем. Лично за мен такива теми в този форум трябва задължително да се изтриват и блокират.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Брей,как момченцето(неразбиращо) стана момиченце(разбиращо)при теб!:ohmy:Ако беше с 10ка можеше да се обади(питащия)на дежурния в Майкрософт,те в 10ката са наслагали достатъчно екстри за следене;),та можеше да му кажат кои клавиши е натискало детето..................то и в 7цата може да има-не се знае.:)

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gregory House написа:

...Иначе има Хайрен буут двд:ph34r:

... и други такива мръсни думички като Locksmith  от MS DaRT

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Емил Костов написа:

Да хирена. А я си представи, че лаптопа е твой, ти си сложил парола и едни такива ентусиасти ползват хирена и ти влязат в компютъра. Как ще се почувстваш тогава? Спрете с глупостите. Ако ще си защитавате информацията я защитете. Ако ще се занимавате с глупости то си е ваш проблем. Лично за мен такива теми в този форум трябва задължително да се изтриват и блокират.

Очаквайте следващата тема - "Един банкомат не ми вярва, пък съм си забравил ПИН-а и картата ..."

Spoiler

PS. който помогне - ще има процент и за него

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С банкомат няма да има подобни бисери но ти хващам концепцията.

Подсказки с хайрънса  предлагам да не се дават повече . Нека се мъчат и търсят, материали в мрежата много.

Ние до като сме се научавали сами с много четене и търсене за справяне с лични казуси и проблеми сме запомнили туловете, никой не ни ги е давал на готово..

A това с паролите е много дразнещо, някой да пита как се байпасват парола за каквото и да е.

Следващият път когато потребителя си дава паролата на малко момченце или момиченце да се е подготвил предварително с password рекавъри с диск, дискета или флашка, или просто да си е направил един бекъп на системният партишън с някоя от популярните програми. При подобен проблем рекавъри без въпроси съмнителни и подлагане на съмнения за извършване на неоторизирана дейност ;)
Или да си е оставил друг администраторски акаунт  активен на локалнта машина с  друга действаща парола. На момиченцето ще дадеш една парола не 2. Или просто оставяй един гуест акаунт за малки момиченца ;)

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е въпроса да не се помага - напротив, когато мога винаги ще помагам.

Но подобни случай имат и друга страна. То не че, ако се появя в сервиз с лаптоп и кажа "Забравих си паролата" - има гаранция, че не е краден. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сервиза може да покаже някакъв документ за индент. и за собственост

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

В сервиза ще ти вземат парите и ще свършат работата без да задават въпроси.
Много квартални сервизчета има и често служителите им четат форуми целогодишно.
И често тези хора нямат кодекс морал и политика за  прием и отхвърляне на задачи поставени от клиента освен в случаи в които не знаят какво да правят, дори и тогава се мъчат и приемат заявката . 

Но пак е нещо появяваш се в сервиз с хардуера. Не се чудиш онлайн дали лицето няма достъп до чуждо устройство в отсъствието на притежателя.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това го има. А е за 3 мин работа. на средно бавна машина

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте се правили на интересни...
Ето това е програмата и има упътване. Айде авторе, темата се изчерпа... http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представете си simtech че потребителят не знае английски ще седнете ли да му напишете ръководство ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не подкрепям хакерството, но е възможно историята да не е съвсем измислена.

Личен опит:

Ограничен потребител за детето без парола, на другия ден вече е с парола, а след седмица е с нова неясно коя по ред забравена такава.

Подобен случай с телефон плюс забравена парола на пощата с която е регистриран...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, MIRAMAX7 написа:

Не си бил тук, не си видял ! Така че моля не коментирай по този начин :)

Нали разбирате че по никакъв начин не можете да докажете добрите си намерения?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Слави Маринов написа:

Брей,как момченцето(неразбиращо) стана момиченце(разбиращо)при теб!:ohmy:Ако беше с 10ка можеше да се обади(питащия)на дежурния в Майкрософт,те в 10ката са наслагали достатъчно екстри за следене;),та можеше да му кажат кои клавиши е натискало детето..................то и в 7цата може да има-не се знае.:)

Казвам го в общия случай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.