Премини към съдържанието
MisterDimchev

Въпрос за Преинсталиране на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте. Купих си лаптоп Acer и идва с Windows 8.1 with Bing. Има безплатен ъпгрейд до Windows 10. Проблема е, че идва с един тон инсталирани боклуци. Ако дръпна Media creation tool и сваля версията от MS с Windows 10 и го преинсталирам дали ще разпознае ключа после? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ако искаш още проблеми давай...............при толко читава ,подредена и добре работеща ОС(win8.1) що ти трябва да ставаш тестер:ohmy:.Иначе на въпроса за ключа-първо мисля,че трябва да надградиш от сегашната ОС до  win10 и тогава може с чиста инсталация да стане,като активирането става автомачично.Става и направо с чист инстал,но трябва да въведеш наличния за win8.1 ключ,а по първия начин всичко става автоматично.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръндьо от къде е този стил на писане, забелязвам че във всеки твой пост използваш този стил. Не е много готино да знаеш.

Бих препоръчал юзъра ако има достатъчно време да направи един бекъп на системният си партишън с 8.1.  Да си го качи някъде на друг дял или друг носител. Да надгради до 10 и да се активира и регистрира автоматично.

След това да бутне чисто копие да форматира системният партишън и да сложи 10 и да види дали ще се активира и при чиста инсталация след надграждане веднъж.

След това може да си поиграе с 10 и ако не му харесва с някоя жива операционна система бутната може да форматира системният партишън и пак през бутваща програма за бекъп да си възстанови изцяло 8.1 непокътнат както си е бил. Или евентуално да премине към отличният 7 новоти експи. ;)

Исо файлове на български на клиентски операционни системи може да се свалят от микрософт без досадни акаунти и ключове само с посещение на сайта им и отваряне на конзолата и изписване на един скрипт.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 поне на стария ми лаптоп вървеше по-добре. То с тоя Windows 8.1 "Бинг" едишън няма Продукт кей... А и да имаше четох, че не става да се активира с него друг едишън. 

Ако реша да задържа лаптопа след 14 дневния срок за връщане (сега го тествам), най-вероятно ще му сложа един Убунту или Линукс лайт и ще махна тоя Уимдоус.. 

Но ако се държи прилично с 10-ката може и да го оставя. Но без чиста инсталация няма да стане. Сефте вижда лаптоп с толкова крапуеър... 

Едит: Много сложно става с бекъпа. Ще го пробвам с надграждане, ако не, там нали има опция за 1 месец да се върнеш на 8.1... 

Btw на много места чета, че Win 8.1 при инсталиране искал винаги Кей, нямало Скип и въведи после... Аз преди много пъти съм го инсталирал Про версията и е ставало да дам Скип и после да активирам, без сктиптове и т.н.. Странно :)

Редактирано от MisterDimchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвайте бекъпи от мен толкова. Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два въпроса:

1) Откъде си купил лаптопа?

2) Търговецът ще ти го приеме ли обратно в 14-дневен срок, ако си му преинсталирал лицензираната операционна система с друга?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вторият и аз мога да отговоря, всеки търговец прави всичко възможно за да не приеме обратно устройство което не е хардуерно или софтуерно в същото състояние в което и било дадено на клиента при покупка. За това предложих бекъп на системният партишън без да се правят промени по партишъните.

Относно бекъпите е много просто никак не е сложно.
Относно линукса ако не сте линукс юзър ще ви липсва Windows-а след няколко часа.
Можете да си направите дуал бут система с линукс и windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя лаптоп с тоя таблетен процесор вземи го върни и си вземи хубава машина 2-ра ръка и си сложи една 7-ца ..........като искаш слагай и Линукс.Процесора ти е само с 1 мб кеш ,а пластмасите са от рециклирани запалки.А 10-ка изобщо не ти трябва ...........8.1 е за предпочитане.......макар ,че и тя е едно рядко говно :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да връща тоя калпав лаптоп и да си вземе една бизнес клас машина 2-ра ръка...........има със 2-3 -то поколение i3-i5 за смешни пари .......400-500 кинта.Колкото е дал за това подобие на таблет :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, McLane написа:

Да връща тоя калпав лаптоп и да си вземе една бизнес клас машина 2-ра ръка...........има със 2-3 -то поколение i3-i5 за смешни пари .......400-500 кинта.Колкото е дал за това подобие на таблет :)

Ти да не си на комисионна с тая 2-ра ръка? Като ти е кеф ти си взимай неща в които Ен брой хора са си търкали таша*ците. Аз не харесвам 2-ра ръка и предпочитам по-слабо, но ново. 

Нямам проблем с лаптопа и работата му, а със инсталираните боклуци. 

Благодаря на всички които дадоха полезна информация, а не като други да коментират колкото да си запълнят деня..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aхам........към сите сайтове съм на процент :)  на тоя калпав лаптоп му сложи и една 10-ка и ще я втасаш тотално.Опитвам се да ти спестя главоболия в бъдеще ............абе чупи си главата като не ти увира !

преди 20 минути, Tanner Foost Foust написа:

Каквото и да кажем не ни взимат на сериозно :D

После правят тема..........."Помощ лаптопа грее и забива " ...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нали трябва да се продават и купуват устройства от ниският клас също.И да става икономиката..
Лошо няма.
Всеки според бюджета.
Втора ръка също не препоръчвам, не е добра практика и добър избор защото има изненади или няма, въпрос на късмет.

Но ако потребителя ползва системата само за задоволяване на потребителските си нужди без нужда от мощен хардуер или минимално мощен такъв за да покрие съответните цели и потребности на ИТ потребител, наистина няма нужда от това да инвестира в скъпа система. Евтините боклуци стават и ще си изкарат гаранцията колкото и да ги тормозиш и след две години пак ще се купува нов, вече при персоналните компютри тенденциозно се наблюдава да бъдат сменяни често на една или две години според нуждите и бюджета на потребителя и неговите потребности както мобилните телефони. Относно въпросите и проблемите. Тези въпроси възникват и при средният и висок клас след съответното време така че е и малко до съпорт поддръжка. Лично аз предпочитам средният клас бюджетни устройства с INTEL и NVIDIA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го ползвам да си сваля/гледам филм. Ютюб и браузване. Защо да давам много пари за толкова елементарни неща. 

Лаптопа е Acer ES 15 512. За моите нужди изглежда предостатъчен. Само тоя крапуеър е проблем. Ако реша да го задържа (не даде проблем следващите 10 дни) ще направя чист инстал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпгрейднах до Уин 10. Сега е с Windows 10 Home. Обаче искам да направя чист инстал и да махна крапуера. Коя версия да инсталирам за да се запази активацията?От медиа-тул-а ми дава избор за Windows 10, Windows 10 Home Single language и Windows 10 N. Коя да избера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какъвто уйндоус 8.1 (pro,home,enterprise и т.н)надграждаш такъв лицензиран уйн 10 получаваш,та нямаш право на избор..........

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

От какъвто уйндоус 8.1 (pro,home,enterprise и т.н)надграждаш такъв лицензиран уйн 10 получаваш,та нямаш право на избор..........

Беше 8.1 Home with Bing, но сега е само Windows 10 Home. Предполагам както казва колегата, трябва да изтегля Windows 10 и от него после Home версията. 

Лиценза би трябвало да важи нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си ъпгрейднал вече имаш записани данните на машината на сървърите на Майкрософт. Спокойно правиш чиста инсталация, като както е казал Дръндю - не въвеждай сериен номер когато ти го поиска, а натисни - Skip. Уиндоус ще се активира сам след завършване на инсталацията.

И да - Home версията трябва да инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/10/2016 at 9:07, toc написа:

След като си ъпгрейднал вече имаш записани данните на машината на сървърите на Майкрософт. Спокойно правиш чиста инсталация, като както е казал Дръндю - не въвеждай сериен номер когато ти го поиска, а натисни - Skip. Уиндоус ще се активира сам след завършване на инсталацията.

И да - Home версията трябва да инсталираш.

Направих USB-то, но сега друг проблем има.. Пускам да преинсталирам лаптопа, но не ми намира Тъчпада още с началото на сетъпа.. Минавам с Таб, до следващия скрийн, но все още не отчита тъчпада... 

Така, няма как да го праинстарам, супер сложно става..

Някой с решение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш два варианта, да намериш мишка или да се научиш да ползваш клавиатурата.
Със някои операционни системи  ми се е случвало да отказват да работят мишки на USB.
Мишките са тръгвали едва след инстала или дори след слагането на драйвери и актуализации.
Тъчпада в случая само със инсталация на 10 ли отказва?
А със 8  и 7 дали отказва? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих една стара мишка и стана :)

Мерси много!

После като се инсталира Уина и упдейтна всичко работи като мед и масло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, MisterDimchev написа:

Намерих една стара мишка и стана :)

Мерси много!

После като се инсталира Уина и упдейтна всичко работи като мед и масло.

Айде сега направи си един имидж на дяла с операционната система за бекъп и следващия път си готов за броени минути, вместо да преинсталираш :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.