Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци дойде време за ъпгрейд и имам нужда от работна станция. Та бюджета е 1150~ лв като съм съгласен и на конфигурации които са refurbished както тази на която съм се спрял в момента. Разполагам с 850Pro 256gb SSD видеокартата за момента не е от значение (имам няколко стари quadro-та които ще свършат работа докато дойде време и за видео). Ta идеята на начинанието е да се купи нещо което не е много морално остаряло ако не е ново да има поне 8гб ЕCC Рам за предпочитане 16 и някой приличен четириядрен хеон с хипер-трийдинг. За момента съм се спрял на това - http://www.kvantservice.com/WorkStations_detaili/Artikul_9686_Precision+T3600.html
Обмислях и няколко конфигурации с хеон Е3-1230v5 или нещо на 1150 но трябваше да се лиша от ЕCC и в крайна сметка за момента това горе ми се струва по-добър вариант. Очаквам вашите мнения и благодаря за отделеното време.

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами занимавам се с графичен дизайн предимно и ще има няколко виртуални машини на workstation-a и uptime-a e от значение за услугите които ще предлагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Dream Savior написа:

Обмислях и няколко конфигурации с хеон Е3-1230v5 но трябваше да се лиша от ЕCC 

Определено е по-добре от разни антики и не не трябва да се лишаваш от нищо.

http://nikem-bg.net/cart/52977p1r55260p1r56211p1r55393p1r55002p1r53578p1rf.html

Имаш си видео и SSD а ако имаш и кутия ще дойде идеално по-бюджета.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Определено е по-добре от разни антики и не не трябва да се лишаваш от нищо.

http://nikem-bg.net/cart/52977p1r55260p1r56211p1r55393p1r55002p1r53578p1rf.html

Имаш си видео и SSD а ако имаш и кутия ще дойде идеално по-бюджета.

Тоя твърд диск е не само предназначен, но и оптимизиран за видеонаблюдение, не е много добър избор за системен или сторидж, понеже липсва алгоритъм за проверка на грешките при запис. На всичкото отгоре е на 5900 оборота. По-големият проблем е, че си сложил registered ECC модул памет, какъвто не се поддържа от Xeon E3, трябва да е unbuffered.

Dream savior, за няколко виртуални машини е по-добре да се ориентираш към поне 16GB оперативна памет, от тая гледна точка системата, която си харесал от kvantservice е дори по-добра от предложената над мен, процесорите са на кантар. Ако държиш да е ново, ще се оръсиш доста за DDR4 ECC памети и то без много смисъл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между ддр3 и 4 е между 1 и 3-4 % в синтетичните тестове. А колкото до проца да Е3-то е една идея по-бърз ама предпочитам да не е забит в дъска с 5 фази и убит чипсет за това и се отказах от 1151. Идеята е да се вземе нещо оптимално за парите и в момента само Т3600(не е нужно да казвам защо ... 16гб ддр3 1866 ecc raid захранване gold стандарт не толкова античния s.2011 и тнт.) е добра идея точна за това и съм пуснал темата ако някъде излезе нещо по-добро за тези пари.

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.