Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте , имам едно компютърче старо , опитвам се да го преинсталирам но нещо не успявам понеже от момента в който пусна компютъра и тръгне инсталацията на windows-a 15 мин по-късно се самоизключва .

Подозирам да не би да се покачва рязко темперетурата в някоя част и затова да гасне но не знам , не съм на 100 % сигурен , идеи от какво може да е  ?

Редактирано от windows7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога на пцто не е правена профилактика , смяна на термопаста и други подобни . Като се самоизключва горещ ли е ? Отворете за да видите при работа върти ли се перката на видео картата която е най - важна в случая да не изключва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно прегрява направете му едно почистване

Редактирано от The-Walk!nG-Dead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От самата дума - СТАР компютър ми настръхва косата, но все пак:

Вероятни причини за проблема.

1. Прегряване - компютъра се отваря, почиства се и се проверяват вентилаторите дали работят.

2. Неконтактуващ хардуер поради мръсотия - същото като по-горе. Взема се и почистващ спрей и се пръскат слотовете.

3. Потекли или изсъхнали кондензатори на захранване, дъно или видеокарта - това тук няма спасение, освен да се подменят всичките с нови. Ако си ентусиаст и разбираш може и да се позабавляваш, но ако го дадеш за ремонт не си заслужава. Няма да получиш и гаранция.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчистил съм го от прахта , за термо-паста не знам от кога не му е слагано , видео картата не е с вентилаторче а ми с решетка линк . Другото което е пък да взема всяка една част да е извадя и отново да е сложа да не би нещо найстина да не прави добър контакт , относно кондензаторите всички са ок , няма подути , виждат ми се ок .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

перката на видео картата която е най - важна в случая да не изключва

Ми в случая май малко по-важни са перката на процесора и захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е захранването да не е достатъчно мощно и да не може да се справи .... и заради него да гасне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На стария ми компютър(от 1995, той е по-стар от мен де) който не беше пускан от доста време захранването му беше направо в кал и дори не се включваше, след като го почистих с прахосмукачката върви перфектно. 

Виж захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, windows7 написа:

Възможно ли е захранването да не е достатъчно мощно и да не може да се справи .... и заради него да гасне ?

Ако гасенето беше при високо натоварване на машината тогава може да се прави подобно предположение. До колкото разбрах при вас случая не е точно такъв а след известно време работа, което навежда на идеята за покачващи се температури. Ако не работи перката на процесора или на захранването или работи с доста по-ниски обороти може да се стигне до прегряване на едното от двете и включване на защита.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ,  работят си перките - освен да опитам да им вдигна оборотите и на двете .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата ти е с пасивно охлаждане и вероятно прегрява. Освен това с течение на времето толкоз е пекла вътре хардуера, че със сигурност някой кондензатор вече не работи както трябва. Освен това как си изчистил хардуера от прах? Не казвай , че е с прахосмукачка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало е хубаво да се направи профилактика на компютъра - разглобяване на хардуера, продухване от прах и пепел и пръскане с почистваш спрей слотовете на РАМ паметта, видеокартата, ЛАН картата, сокета на процесора. Със сигурност трябва да се проверят вентилаторите дали охлаждат добре. Ако не работят се сменят с нови. Проверява се и за подути и потекли кондензатори. Ако няма такива не означава, че някой от тях не може да прави проблем. Видеокартата е с пасивно охлаждане. Хубаво е да и се монтира един вентилатор върху радиатора. Така ще може да се охлажда добре и тя.

Тези стъпки са като за начало, после ще видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека още не си е проверил захранването, а вие го карате да добавя вентилатор на видеокартата и да усилва оборотите на останалите. Е чак пък толкоз да прегрява от едно преинсталиране? Ако процесора прегряваше, щеше да блокира инсталацията. Не знаем каква ОС система иска да инсталира и съответно какъв е модела на дънната плата.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе всички стъпки, които съм изброил са задължителни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не, не съм с прахосмукачка със машинка си специална за прах ... за захранването скоро ще го сменя с друго само да ми дойде , 

Относно ОС-то опитвах със WinXP & Win 7 обаче без успех да се стигне до някъде тези дни като ми дойде захранването ще го тествам с новото и ще видя как се държи и дали ще гасне и ще пиша ако гасне пак ще мисля друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.