Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Трябва ми рутер, нямам много пари - 40 лв и искам максимума за тях, харесах си http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-RT-N12PLUS-3-IN-1-ROUTER/description.html надявам се ако някой е ползвал или ползва модела да сподели впечатления, приемам и други предложения. Рутера ще работи по 12 и повече часа.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от доста неща. Първо какви и колко устройства ще имаш свързани, през повечето време? За каква площ искате да покрива рутера с добър сигнал? Държите ли на някаква конкретна марка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади още малко кинти и вземи тоя  Безжичен рутер Edimax BR-6208AC, Dual-Band, AC750  поне е двубандов и за 3 месеца не ми е направил ни един проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този само изглежда добре и е с подвеждащо описание. За цената си е добър, но някой може да се заблуди и да го вземе с високи очаквания, като чете описанието му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое му е подвеждащото ? Аз го имам от 3 месеца и всичко което пише  е налично и работи без забележки . Намален е от 85  на 59 лева и за тия пари двубандов рутер чудо няма. Покрива 70 кв/м етаж и  не забива. Ти за 60 лева  какво искаш да  си купиш ? На база на какво са ти впечатленията или си пишеш колкото да не заспиш ?

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покритието на 2.4GhZ си е слабо, има още какво да се очаква, а на 5GhZ още по-слабо. Описаните скорости за трансфер на данни между устройствата в мрежата чрез Wi-Fi, далеч не са достижими. Устройствата са тествани на малко разстояние от рутера. Има и други бъгове със софтуера. Да, написал съм, че за парите си е добър, но не и твърде... А "намалението", няма да го коментирам. Тествани са няколко екземпляра от този модел, така че не е единичен бъг.

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 минути, Blue Ray написа:

Покритието на 2.4GhZ си е слабо, има още какво да се очаква, а на 5GhZ още по-слабо. Описаните скорости за трансфер на данни между устройствата в мрежата чрез Wi-Fi, далеч не са достижими. Устройствата са тествани на малко разстояние от рутера. Има и други бъгове със софтуера. Да, написал съм, че за парите си е добър, но не и твърде... А "намалението", няма да го коментирам. Тествани са няколко екземпляра от този модел, така че не е единичен бъг.

Добра информация! От мен благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко е най високата предлагана скорост за домашен интернет ,която тоя рутер няма да може да обслужи ? Кои конкретно са бъговете във софтуера за модела ? Ако ми  покажеш рутер до 85 лева който да бие тоя ше ме учудиш много. Искам да ми ги кажеш та да ги тествам и ако ги няма тия бъгове  ще си коригираш ли мнението ? Предложи му ти рътер до 60 лева да видим какво ще  извадиш  от ръкава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти четеш ли изобщо какво пиша? Разбираш ли го? В случая обявените в сайта на производителя скорости са за трансфер на данни между устройствата свързани в мрежата, именно за нея говоря аз. Не за тази към разни уеб ресурси. Не съм притежател на този рутер и не мога с конкретност да опиша всеки проблем. Спомням си, че след известно време използване, без спиране, сигналът след определено време отслабваше, както и понякога Wi-Fi мрежата дори не беше достъпна. Освен това ясно и просто съм описал, че модела е добър за цената си (60-70лв.), но не и повече. Четеш между редовете ми се струва. Или просто не разбираш написаното, или схващаш само половината от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като не си притежател на конкретния модел как пишеш за него ? На принципа една баба каза на пазара ? Пиши за модел който имаш или си имал та мнението ти да има някаква реална стойност. Колко е максималния трансфер който може да  приеме един телефон ,таблет  и телевизор ? Колко е максималния капацитет на един лан кабел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделеното мнение е на базата на личен опит. Не съм притежавал рутера, но съм имал доста възможности да го тествам. Именно за това смея да го напиша. Това, че ти имаш даден рутер, не го прави съвършен, нали?! Освен това всеки има право на мнение, а пък и ти не успя с аргументи да обориш нито едно от твърденията ми. Просто пишеш "това не е така". Защо не е така? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре бе разбирачи ями кажете колко ви е рекорда за най-висока скорост  на WI FI. Не ме интересува колко ви е по кабел а на WI FI . На мене рекорда ми е бил 47 mbps на лаптоп но на дълго разстоние аз съм с 740N . На телефон леново до рутера съм дигал 50mbps ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не твърдя ,че рутера е върха на сладоледа. Нормален двубандов домашен рутер който покрива 98% от нуждите на едно домакинство .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, adersa написа:

Добре бе разбирачи ями кажете колко ви е рекорда за най-висока скорост  на WI FI. Не ме интересува колко ви е по кабел а на WI FI . На мене рекорда ми е бил 47 mbps на лаптоп но на дълго разстоние аз съм с 740N . На телефон леново до рутера съм дигал 50mbps ..

Къде тестваш?

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WiFi(лаптоп)-54Mbps->рутър->LAN(100Mbps)->PC - 8,5Mbps

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, adersa написа:

Добре бе разбирачи я ми кажете колко ви е рекорда за най-висока скорост  на WI FI. Не ме интересува колко ви е по кабел а на WI FI . 

Малко над 80 Mbps на лаптоп НР ,но с едно малко мрежово адаптерче TL-WN823N .Без него,с вградения адаптер, вдигаше най много до 50 Mbps.По лан кабел си беше,както по договор 100 Mbps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата има изискване цената на устройството да не надвишава 40 лева, а вие му предлагате такова на цена 60 лева, което е точно 50% горница.

При такъв ограничен бюджет смятате ли, че автора на темата притежава устройства поддържащи ''AC'' стандарта? Да речем умни телефони, таблети, лаптопи и т.н.

Знаете ли подробности за местоположението на бъдещия маршрутизатор?

Имате ли си понятие за компонентната база, на която се изграждат съвременните маршрутизатори, тяхната реална себестойност?

Да сте чували за един предмет, който се изучава във висшите учебни заведения ''РВРЛ''?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, XECUTIONER написа:

Автора на темата има изискване цената на устройството да не надвишава 40 лева, а вие му предлагате такова на цена 60 лева, което е точно 50% горница.

$19  ои е точно в бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ExaFlop написа:

$19  ои е точно в бюджета.

Ако визирах теб щях да напиша ''Павката е надхвърлил бюджета с 50%''! Но и ти пишеш залудо.;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нали трее грем кабелите :)

ПалА от четвърт.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/tp-link/tl-wr841n-p38252065/ 

За автора този е идеален ако прави много трансфер на WI FI преди да тегли нещо да си тества скоростта .

преди 2 часа, Blue Ray написа:

Къде тестваш?

Как къде Speedtest

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А правиш ли разлика между вътрешна скорост (в локалната мрежа), за която говоря аз и тази в глобалната мрежа? Въобще знаеш ли за тези две неща? А знаеш ли също така, че няма точен метод за измерване на скоростта на интернет връзката, още по-малко Speedtest? 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви вътрешни скорости говориш ? Аз не правя трансфер на файлове от комп на комп а използвам Web услуги където скороста е доста добра над 4 mb/s значи викаш ако си купя гигабитна лан карта може да дигна вътрешна скорост 1gb/s ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, adersa написа:

ако си купя гигабитна лан карта може да дигна вътрешна скорост 1gb/s ли ?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от eysan
      Добър вечер.
      Мога ли да помоля за съвет относно нов рутер?
      Старият ми 1043N вече не може да поема трафика и често се налага рестартиране, пък и доста от устройствата у дома са с 5 ghz-ва свързаност, така че реших да се възползвам от новите технологии.
      Нужно ми е нещо стабилно до 200 лева.
      - AC свързаност.
      - Гигабитови портове.
      - Да покрива поне 150 кв.м. апартамент (сегашният ми ТП-Линк се справя добре поне с покритието).
      - ЮСБ, колкото повече, толкова повече.
      - Да поема спокойно трафика на поне 20 устройства (Десктопи свързани по лан, принтер, лаптопи, телефони, ТВ-та, ТВ боксове, екстендери, конзоли), като поне три от тях се използват за онлайн филми (естествено рядко всички са он-лайн по едно и също време).
      Въобще има ли  такъв чуден хардуер за тези пари, или трябва да се бръкна по-дълбоко?
      Благодаря предварително за всички препоръки.
      Приятна вечер.
    • от terrawar
      Здравейте,  рутерът ми се брикна наскоро, моделът е TP-Link Archer C7 v2, една сутрин просто се изключи и започна да се ресетва сам постоянно.
      Пробвах да го дебрикна с TFTP сървър - не става, пробвах и със serial връзка - успях да го флашна с DD-WRT, но ресетването не спира.

Да знаете случайно кой разбира от тези настройки/ремонти за София?
    • от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
    • от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте приятели искам да попитам нещо. Тъй като скоро се преместих в чехия да поработя и имам малък проблем. Тук в обетовната имаме рутер който си го ползвах без никакъв проблем но ето че днес като станах и се опитах да заредя страница в мозила... не зареждаше... но иторента в който бях пуснал филми да ми се теглят вървеше перфектно даже филмите се изтеглиха... Какво е това пробвах с телефона към рутера всичко ди зарежда единствено само на лаптопа не става да се зареждат страници... Даже свързах чрез мобилни телефончето и лаптопа всичко беше перфектно помагайте много ви моля
    • от ivandersar
      Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.
      ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ
      Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.
      Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?
      Ще съм ви благодарен за всеки съвет за това какво бих  могъл да направя.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.