Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от седмица някъде ми излиза текста упоменат в заглавието както си разцъквам. Един ден може въобще да не рестартира, а друг път 4-5 пъти.

Отброява до 100% и се рестартира. Доколкото прочетох в интернет става дума за несъвместимост с някой от драйвърите или пречене един с друг.

tQMGU3D.jpg

След рестарта ми дава проблемните файлове:

C:\Windows\Minidump\022816-42500.dmp, C:\Users\MyUser\AppData\Local\Temp\WER113281-0.sysdata.xml & C:\Windows\Memory.dmp.

Вторият файл мисля, че няма да е проблем да го изтрия, но това едва ли ще оправи проблема. Пуснах Anti-Malware Malwarebytes да се уверя, че не е някоя гадинка, но е чист. Пусках и CCleaner - същото.

Какъв е изхода от тук нататък е въпроса. Да дейнсталирам всички драйвъри и да ги запиша на ново, ако изобщо проблема произтича от тях?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така мислех, но не винаги е проблема с драйверите. Кажи марка и модел на компютъра,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Sc0user написа:

Здравейте, от седмица някъде ми излиза текста упоменат в заглавието както си разцъквам. Един ден може въобще да не рестартира, а друг път 4-5 пъти.

Отброява до 100% и се рестартира. Доколкото прочетох в интернет става дума за несъвместимост с някой от драйвърите или пречене един с друг.

tQMGU3D.jpg

След рестарта ми дава проблемните файлове:

C:\Windows\Minidump\022816-42500.dmp, C:\Users\MyUser\AppData\Local\Temp\WER113281-0.sysdata.xml & C:\Windows\Memory.dmp.

Вторият файл мисля, че няма да е проблем да го изтрия, но това едва ли ще оправи проблема. Пуснах Anti-Malware Malwarebytes да се уверя, че не е някоя гадинка, но е чист. Пусках и CCleaner - същото.

Какъв е изхода от тук нататък е въпроса. Да дейнсталирам всички драйвъри и да ги запиша на ново, ако изобщо проблема произтича от тях?

В папка Minidump има файлове, архивирайте ги и качете някъде архива, дайте линк за да могат потребители, които разчитат Dump файлове да ви помогнат чрез информацията в тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери за нов драйвър за безжичния адаптер от Intel.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExaFlop написа:

Провери за нов драйвър за безжичния адаптер от Intel.

Не е от него. Имам същия проблем с лаптоп HP 250G3. Показва същата грешка и макар всичко да сочи, че това е безжичния адаптер, проблема не е от него. Оказва се, че външната видео карта GForce 820m прегрява много бързо. При Стрес тест от AIDA за 30 секунди и лаптопа зависва. Затова исках от постващия да каже модел. Иначе при нормална работа грешката излиза след 20 или 30 минути. Без значение дали лаптопа е натоварен или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как пропуснах да спомена лаптопа и уиндоуса - HP Compaq 8510p + Windows 8.1 Pro. 

П.п.: Грешката излиза без да е натоварен лаптопа, според мен в случая натоварването не играе роля или поне по пътят на логиката.

Редактирано от Sc0user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Sc0user написа:

Не знам как пропуснах да спомена лаптопа и уиндоуса - HP Compaq 8510p + Windows 8.1 Pro. 

П.п.: Грешката излиза без да е натоварен лаптопа, според мен в случая натоварването не играе роля или поне по пътят на логиката.

Възможно е да прегрява и без да е натоварен, ако скоро не е почистван.

Няма да е излишно да се видят температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео карта - предният път. Сега си е баш проблемен wifi драйвър:

http://how-i-fixed-it.blogspot.bg/2013/11/blue-screen-of-death-bsod-on-windows-81.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, oavramov написа:

Възможно е да прегрява и без да е натоварен, ако скоро не е почистван.

Няма да е излишно да се видят температурите.

Какво тогава ще го кара да прегрява? Нито върти перки нито нищо. Градусите изобщо не са се повдигнали от най-ниските. С Core Temp - 46 градуса.

@ExaFlop, линка на "there's a suggestion to use the driver NETw4v64.sys version 11.0.5.32:" изобщо не го отваря, явно блога е стар и не се поддържа.

Ако ще ви улесня - преди време бях пуснал тема, че когато пусна лаптопа трябва всеки път да ходя до контрол панел и да рестартирам wireless-a и тогава се свързва. След известно време и пускане на Privazer проблема изчезна. Все още ми прави така, но когато затворя капака (заспи). От там си мисля, че проблема наистина е в драйвърите на wireless-a.

9ODA0xi.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя версия на драйвъра си в момента?

Изтегли драйвъра 12.1.0.14 зa Vista и го инсталирай във Vista SP2 съвместим режим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Gigabit Network Connection е с 9.13.43.3, а на Wifi Link 4965AGN е с 13.3.0.137.

Ще опитам с този който казваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, ExaFlop написа:

Изтегли драйвъра 12.1.0.14 зa Vista и го инсталирай във Vista SP2 съвместим режим

за безжичната карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах чрез една от опциите там. Ще видим как ще се държи тая седмица и ще пиша, ако има нещо.

Към момента благодаря на всички включили се!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намного места казват, че с тая версия на драйвъра няяма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ExaFlop написа:

Видео карта - предният път. Сега си е баш проблемен wifi драйвър:

http://how-i-fixed-it.blogspot.bg/2013/11/blue-screen-of-death-bsod-on-windows-81.html

Е аз ти казвам с моя лаптоп какво е. Показва същото. Грешките от лога показват, че е проблем с драйвера на мрежовата карта, но тя си работи. Всичко работи коректно, докато не инсталирам драйвера за Nvidia картата и тя не започне да работи като хардуер. Мога да ти прикача и снимки и логове. Но да не спамя тук темата просто я сложих за следване да видим резултата. Другата седмица така или иначе ще им го пращам на сервиз. В гаранция не. Да си трошат главите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как разбра, че мрежовата карта работи при BSOD? И системата за отчитане на грешки указва безжична мрежова карта?

Значи у цял свят са го установили какво, само ти не го приемаш. ОК, ти си знаеш.

Аз не го приемам.

Лек и спорен ден.

преди 8 часа, Sc0user написа:

Ъпдейтнах чрез една от опциите там. Ще видим как ще се държи тая седмица и ще пиша, ако има нещо.

Ще чакаме отзив от Sc0user.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

Как разбра, че мрежовата карта работи при BSOD? И системата за отчитане на грешки указва безжична мрежова карта?

Значи у цял свят са го установили какво, само ти не го приемаш. ОК, ти си знаеш.

Аз не го приемам.

Лек и спорен ден.

Работи, защото тествам лаптопа преди да инсталирам драйверите на Nvidia картата. Мрежовия адаптер си работи повече от перфектно. Слагам и стрес тест с AIDA и отново лаптопа си работи. В момента, в който сложа драйвера на Nvidia картата работи около 20 или 30 минути и излиза тази грешка. А пусна ли стрес тест с AIDA размазва екрана или дава, че Nvidia driver stop working на 30 секунда и след това BSOD - Irql is less or equal. Така като гледам чипа на Wi-Fi картата не е близо до чипа на Nvidia картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е ОК към момента вече.

От седмица не ми е изкарвало грешката, от драйвъра е било.

Благодаря на включилите се!

Може да заключвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От драйвъра за wifi адаптера, да?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да.

Не използвах този, който беше дал по-горе, а просто цъкнах с дясно копче в/у драйвъра и му дадох Update, надгради до 13.3.0.137 и от тогава насам не е рестартирал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен не е от това, но ще споделя след сервиза.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 3 дни проблема пак се появява. Преди 3 дни ми излезе същото съобщение и се ресна, преди малко пак така. Вече се чудя дали да не преинсталирам всичко на чисто и така. Но пак не е гаранция, че ще си работи ОК...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пак ли е wifi драивърът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах този BSOD Преди няколко седмици , и от тогава като се почна имах сигурно от всеки вид син екран , направо ми бъркаше в здравето като го видя , 3-4 чисти преинсталации на Windows-а правих , от залични места го теглих и различни версии но уви нищо  не помагаше.После разбрах къде е проблема  от един скапан ъпдейт на Windows-а който сам се тегли докато се приготвя да стартира за първи път  какво има в този ъпдейт не знам но когато се изтегли и системата ми започва да се е** на криво...  Решението ми беше да го преинсталирам без връзка към интернет и да спра ъпдейтите по всеки възможен начин , от сървисите и от самите настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейтите ги спирам вече наизуст след всяка преинсталация. Те освен да прецакват нещата друга работа не ми вършат. Инсталирам си ръчно всичко каквото ми трябва, веднъж бях пуснал да инсталира ъпдейти, едно че отиде няколко часа, друго че ми сбози всичко и повече няма да повторя тази грешка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.