Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ASUS DSBF D12 SAS

Имам това дъно от година и нещо, но сега му дойде времето да се направи от него машинка. За момента имам два проблема, и 2-3 въпроса.

1, Дъното е голямо и не влиза в досегашната кутия, а тя не е от малките. Можете ли да ми препоръчате от къде да взема кутия, която да го поеме нормално?

2, Натоварено с 12 памети, два процесора XEON E5450, едно SSD и един обикновен диск, плюс 2-3 допълнителни вентилатора (тихи, което значи и маломощни) ще има ли проблем със модулно захранване Thermaltake 550W 80+? Точния модел на захранването не мога да намеря в момента в нета. Мога да го допиша утре привечер.                

3, На дъното освен 4 пиновия конектор има и един 8 пинов. Точно в долният десен ъгъл на снимката, ако отворите линка. Имам свободен извод от захранването, но във всеки компютърен магазин ли мога да намеря съответният кабел към захранването, който от 6 пина на захранването да ми извади 8-те пина за дъното? Нещо преходник ли трябва да търся? И ако да - дайте идеи от къде?

Ръчкайки из нета и калкулаторите, не съм сигурен дали се оправям правилно. ТОЗИ КАЛКУЛАТОР   има една настройка - CPU Utilization, която си превеждам само като натоварване на процесорите. Варианта и вероятността да ги натоваря на 80-90% аз не си го представям, но при зададени такива проценти, това, което ми изкарва калкулатора ми идва малко гранично за захранването.                

При това положение да ровя ли за други калкулатори, или да се замислям евентуално дали това захранване ще поеме другата машина, на която работя, и да преместя нейното на тази? Онова е 800 или 850 вата, но ако не е наложително, бих предпочел да не правя такава гимнастика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.