Премини към съдържанието
Optium

Как да компенсираме липсата на българския език в западните системи за машинен превод !

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Както ви е известно от личната употребата на софтуерните програми, игнорирането на българския език в тях е тотално и повсеместно !

Много често може ще забележите че в преводите им съществуват македонски, тамилски или цейлонски език,

но българския език липсва макар че страната ни вече е пълноправен член на Европейския Съюз и НАТО .

Със същият проблем се сблъсках след като започнах да ползувам  програмата за превод Lingoes от която съм доволен,

защото е една от малкото програми за добър машинен превод , която е безплатна !

Лошото е в това че самите програми за превод, които ползува не работят с родния ни език,

от което страдаме ние, българите !

Интересно ми е, че когато се опитам да използувам Google Translate от списъка с преводачески програми ми излиза

предупреждението че . . . програмата не отговаря !?  Как мога да проверя защо не отговаря,

след като съм абсолютно сигурен че тази програма има възможност за превод на български език !

И как мога да вкарам допълнително програма работеща с български текст в Lingoes :

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15391&fullsize=1

Редактирано от Optium
редакция в текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Optium написа:

Както ви е известно от личната употребата на софтуерните програми, игнорирането на българския език в тях е тотално и повсеместно !

Много често може ще забележите че в преводите им съществуват македонски, тамилски или цейлонски език, но българския език липсва макар че страната ни вече е пълноправен член на Европейския Съюз и НАТО .

Със същият проблем се сблъсках след като започнах да ползувам  програмата за превод Lingoes от която съм доволен, защото е една от малкото програми за добър машинен превод , която е безплатна !

Лошото е в това че самите програми за превод, които ползува не работят с родния ни език, от което страдаме

ние, българите !

Интересно ми е, че когато се опитам да използувам Google Translate от списъка с преводачески програми ми излиза

предупреждението че . . . програмата не отговаря !?  Как мога да проверя защо не отговаря, след като съм абсолютно сигурен че тази програма има възможност за превод на български език !

И как мога да вкарам допълнително програма работеща с български текст в Lingoes :

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15391&fullsize=1

Като начало се научете да пишете на български и да ползвате форуми. И най-лесно можете да избегнете горните недостатъци като започнете да учите чужди езици

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем правилно декларират от Google. Защото при превода на български е възможно да се създадат двусмислия. Просто си връзват гащите, за да не са обект на съдебни и други главоболия.

А на въпроса "Как да компенсираме липсата..."отговорът е - с използване на научен от ползвателя език.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

Съвсем правилно декларират от Google. Защото при превода на български е възможно да се създадат двусмислия. Просто си връзват гащите, за да не са обект на съдебни и други главоболия.

Ами аз как им търпях "безумията" близо 2 години,

докато ползувах  програмата им Google Translate Tool . . .!?

преди 1 минута, Optium написа:

Ами аз как им търпях "безумията" близо 2 години,

докато ползувах  програмата им Google Translate Tool . . .!?

И защо се опитват да участвуват хора в дискусията,

които на практика не могат да кажат нищо съществено по поставения въпрос ?

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да те е принуждавал да я ползваш? И си я ползвал БЕЗПЛАТНО, нали?

Мисля, че започваш да се вдетеняваш.

Ползвай услугите на преводачи и тогава се дръж като капризен клиент и си търси истината.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.