Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблем със скайп камерата тя ми е вградена и до преди известно време спря и почна да ми изписва тази глупостче "скайп не може да се свърже с видеокамерата и да изключа програмите, които използват камерата.".А такива програми нямам ако има някой където знае какво се прави моля за помощ.Има подобна тема но нищо съществено няма в нея всичко съм пробвал и не става.

С Уважение

Б.Петров

Редактирано от wasp999 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е посочена операционната система!

Това е програма с която може да се тества камерата, без да се инсталира допълнителен софт, на Windows компютри. Ако с нея не работи, проверете драйвърите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това най-вероятно се дължи на повреден драйвър за видео камерата. Работила ли е на тази операционна система. Стартирайте диспечер на устройства (debmgmt.msc) и вижте има ли устройство с жълта удивителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

диспечер на устройства? Десен бутон по старт бутона и избери Device manager

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

firestarter  

С тази програма ми тръгна камерата но не иска със скайп къде може да е проблема .моля за помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е точния модел на камерата?

Или по точно модела на лаптопа..

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желателно е премахване и повторна инсталация на драйвъра на камерата :wink12:Ако не помогне желателно е драйвърът да бъде актуализиран:min04:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази програма исках да се уверим, че проблема не е в самата камера. Сега, както ExaFlop  каза, най-вероятното е повреден драйвър.

преди 1 час, ExaFlop написа:

диспечер на устройства? Десен бутон по старт бутона и избери Device manager

Изпълни горното и дай снимка. Интересува ни:  3.png

Редактирано от firestarter (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога проблемът е от грешен запис в регистъра:min01:Ето защо реинсталирането на драйвъра помага подменяйки  невалидния запис:whist:

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съм го направил и използвах Revo unistalar  за да изчистя старият драйвер и всичко което е останало от старата инсталациятаи пак не ще.

Акак мога да махна инсталацията на камерата на wundows10.windows не ми дава да  го деинстлирам. Може ли това приложение да ми пречи при скайп макар че скайпа ми работеше и с него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто деинсталирай драйвъра от диспечера и рестартирай компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих всичо както казахте ефекта е същият за съжаление.Кажете какво трябва да се направи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в skype в Инструменти->Настройки->Видео какво пише/се вижда в прозореца за видеопоток?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи едно чисто стартиране на Windows и виж дали ще тръгне камерата.

https://support.microsoft.com/en-us/kb/929135

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаа,аз нали гледам, ама не виждам...та сега видях, че това е Леново. Този лаптоп, като отидеш на settings, имаш ли Lenovo Settings...ili изобщо някъде из менютата (не съм запознат с 10-ката:02:) Принципно Lenovo си имат отделни настройки за батерия, камера и т.н. В настройките за камерата има две опции: Private и Normal избираш Normal i требе са опраи раутата.....зад гърба ми се разлива водка и ракия вече, и почвам да давам заето:beer11: Провери това и пиши пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.