Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Реших да си купя конфигурация но искам вашето мнение, дали ще вървят добре (с нормален фпс) игрите които искам да играя на тази конфигурация.

Главно игрите които искам да играя са Grand Theft Auto V,Cities Skylines, Rocket League, Minecraft. За други не се сещам в момента.Важното тук е да ми кажете също така дали ще мога да играя с нормален фпс ако записвам и стриймвам на игрите,или пък ако само записвам.Моля да ми кажете приблизително с какви настройки и какъв фпс ще изкарвам от играта.Конфигурацията е следната:

Процесор - AMD Athlon 860 Quad Core Black Edition (3.7 GHz up to 4.0 GHz, 2 x 2 MB L2 Cache, 28 nm, 95W)

Рам памета е 4 но не е броблем да я вдигна.

Видео карта - nVidia GeForce GT730, DDR3 - 4GB

Охладждане

AMD FM2+ CPU Cooler

Ако ви трябват някакви други характеристики моля да ми кажете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, AlkatrazBG написа:

Със тая дърта бангия  тези екстри няма да ги можеш.

Нещо друго да предложите тогава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, firestarter написа:

На-важното си пропуснал - бюджет!

Бюджета не ми е особено голям.Максимално 1200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55147p1r48235p1r55867p1r55275p1r53135p1r55428p1rf.html

Това е примерна конфигурация. Някой по-запознат с конкретните игри може да ме коригира, но мисля, че за целта стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията има следните слабости:

1Има нужда от още 4ГВ Рам

2 Замени видеокартата с Нвидия 750 GTX  :min01:или  Nvidia 950GTX

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този линк не е с цел реклама просто съм харесал конфигурацията.Тези отгоре също са добре но ми кажете дали това си струва за парите ?

http://desktop.bg/grigs-siegfried-siegfried_rookie_G_Rig

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, nqkaFF написа:

Този линк не е с цел реклама просто съм харесал конфигурацията.Тези отгоре също са добре но ми кажете дали това си струва за парите ?

Не! Процесора не става, видеото е по-скапано от тези които предложихме, има само една плочка рам(освен ако не възнамеряваш да добавиш след това )Двуканална рам работи много по-добре. Това захранване...накратко- нямам доверие на Raidmax

Ако държиш на система с AMD процесор ще се понапънем да измислим, ама няма смисъл. Ако можеш да си позволиш конфигурацията предложена от  AlkatrazBG,  не го мисли повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, firestarter написа:

Не! Процесора не става, видеото е по-скапано от тези които предложихме, има само една плочка рам(освен ако не възнамеряваш да добавиш след това )Двуканална рам работи много по-добре. Това захранване...накратко- нямам доверие на Raidmax

Ако държиш на система с AMD процесор ще се понапънем да измислим, ама няма смисъл. Ако можеш да си позволиш конфигурацията предложена от  AlkatrazBG,  не го мисли повече.

Ами наблягам на AMD защото като гледам са по-евтини.А тази сума 1200 лева която казах е максимална, малко вдигнах цената.Процесора който е предложил Alkatraz е 2,7 като гледам.Не мисля че ще ми свърши работа за Grand Theft Auto 5. Не е нужно играта да върви на максимални графики но поне на medium за да изглежда по-добре.Единственото което искам е  да е най-хубавото и възможно най-евтино.Да ми дадете най-евтиното с най-хубавите части за съответните пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, nqkaFF написа:

Здравейте.

Реших да си купя конфигурация но искам вашето мнение, дали ще вървят добре (с нормален фпс) игрите които искам да играя на тази конфигурация.

Главно игрите които искам да играя са Grand Theft Auto V,Cities Skylines, Rocket League, Minecraft. За други не се сещам в момента.Важното тук е да ми кажете също така дали ще мога да играя с нормален фпс ако записвам и стриймвам на игрите,или пък ако само записвам.Моля да ми кажете приблизително с какви настройки и какъв фпс ще изкарвам от играта.Конфигурацията е следната:

Процесор - AMD Athlon 860 Quad Core Black Edition (3.7 GHz up to 4.0 GHz, 2 x 2 MB L2 Cache, 28 nm, 95W)

Рам памета е 4 но не е броблем да я вдигна.

Видео карта - nVidia GeForce GT730, DDR3 - 4GB

Охладждане

AMD FM2+ CPU Cooler

Ако ви трябват някакви други характеристики моля да ми кажете.

Преместих темата в правилния раздел, поради насоката, която пое. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Wednesday, March 02, 2016 at 18:02, firestarter написа:

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55147p1r48235p1r55867p1r55275p1r53135p1r55428p1rf.html

Това е примерна конфигурация. Някой по-запознат с конкретните игри може да ме коригира, но мисля, че за целта стига.

Смени захранването с това и всичко ще е пушка! Поне според мен.

Редактирано от Ivan Iv. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Здравейте,
      Предстои ми смяна на дограма на кухнята - с остъклен балкон, западно изложение. В тази връзка възникват едни въпроси във връзка с цена/ефективност:
      1. Има ли смисъл дограмата да е повече от 4 камерна
      2. Има ли смисъл стъклопакетът да е  от нискоемисионно или високоенергийно стъкло.
      Моля за ограничен спам в темата. 
      Всички гаубици и други средства за отстрел да оставите на входа.

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от TheDarkAngelOfHope
      За кратко време може да си вземете безплатен key и да свалите играта чрез steam.
      Линк -> https://www.humblebundle.com/store/f1-2015?hmb_campaign=f12015_freegame&hmb_medium=banner
      Трябва ви регистрация в сайта. Безплатна е
      Офертата е валидна приблизително до 19ч на 24.03. 2018г
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.