Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Реших да си купя конфигурация но искам вашето мнение, дали ще вървят добре (с нормален фпс) игрите които искам да играя на тази конфигурация.

Главно игрите които искам да играя са Grand Theft Auto V,Cities Skylines, Rocket League, Minecraft. За други не се сещам в момента.Важното тук е да ми кажете също така дали ще мога да играя с нормален фпс ако записвам и стриймвам на игрите,или пък ако само записвам.Моля да ми кажете приблизително с какви настройки и какъв фпс ще изкарвам от играта.Конфигурацията е следната:

Процесор - AMD Athlon 860 Quad Core Black Edition (3.7 GHz up to 4.0 GHz, 2 x 2 MB L2 Cache, 28 nm, 95W)

Рам памета е 4 но не е броблем да я вдигна.

Видео карта - nVidia GeForce GT730, DDR3 - 4GB

Охладждане

AMD FM2+ CPU Cooler

Ако ви трябват някакви други характеристики моля да ми кажете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, AlkatrazBG написа:

Със тая дърта бангия  тези екстри няма да ги можеш.

Нещо друго да предложите тогава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, firestarter написа:

На-важното си пропуснал - бюджет!

Бюджета не ми е особено голям.Максимално 1200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55147p1r48235p1r55867p1r55275p1r53135p1r55428p1rf.html

Това е примерна конфигурация. Някой по-запознат с конкретните игри може да ме коригира, но мисля, че за целта стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията има следните слабости:

1Има нужда от още 4ГВ Рам

2 Замени видеокартата с Нвидия 750 GTX  :min01:или  Nvidia 950GTX

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този линк не е с цел реклама просто съм харесал конфигурацията.Тези отгоре също са добре но ми кажете дали това си струва за парите ?

http://desktop.bg/grigs-siegfried-siegfried_rookie_G_Rig

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, nqkaFF написа:

Този линк не е с цел реклама просто съм харесал конфигурацията.Тези отгоре също са добре но ми кажете дали това си струва за парите ?

Не! Процесора не става, видеото е по-скапано от тези които предложихме, има само една плочка рам(освен ако не възнамеряваш да добавиш след това )Двуканална рам работи много по-добре. Това захранване...накратко- нямам доверие на Raidmax

Ако държиш на система с AMD процесор ще се понапънем да измислим, ама няма смисъл. Ако можеш да си позволиш конфигурацията предложена от  AlkatrazBG,  не го мисли повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, firestarter написа:

Не! Процесора не става, видеото е по-скапано от тези които предложихме, има само една плочка рам(освен ако не възнамеряваш да добавиш след това )Двуканална рам работи много по-добре. Това захранване...накратко- нямам доверие на Raidmax

Ако държиш на система с AMD процесор ще се понапънем да измислим, ама няма смисъл. Ако можеш да си позволиш конфигурацията предложена от  AlkatrazBG,  не го мисли повече.

Ами наблягам на AMD защото като гледам са по-евтини.А тази сума 1200 лева която казах е максимална, малко вдигнах цената.Процесора който е предложил Alkatraz е 2,7 като гледам.Не мисля че ще ми свърши работа за Grand Theft Auto 5. Не е нужно играта да върви на максимални графики но поне на medium за да изглежда по-добре.Единственото което искам е  да е най-хубавото и възможно най-евтино.Да ми дадете най-евтиното с най-хубавите части за съответните пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, nqkaFF написа:

Здравейте.

Реших да си купя конфигурация но искам вашето мнение, дали ще вървят добре (с нормален фпс) игрите които искам да играя на тази конфигурация.

Главно игрите които искам да играя са Grand Theft Auto V,Cities Skylines, Rocket League, Minecraft. За други не се сещам в момента.Важното тук е да ми кажете също така дали ще мога да играя с нормален фпс ако записвам и стриймвам на игрите,или пък ако само записвам.Моля да ми кажете приблизително с какви настройки и какъв фпс ще изкарвам от играта.Конфигурацията е следната:

Процесор - AMD Athlon 860 Quad Core Black Edition (3.7 GHz up to 4.0 GHz, 2 x 2 MB L2 Cache, 28 nm, 95W)

Рам памета е 4 но не е броблем да я вдигна.

Видео карта - nVidia GeForce GT730, DDR3 - 4GB

Охладждане

AMD FM2+ CPU Cooler

Ако ви трябват някакви други характеристики моля да ми кажете.

Преместих темата в правилния раздел, поради насоката, която пое. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Wednesday, March 02, 2016 at 18:02, firestarter написа:

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55147p1r48235p1r55867p1r55275p1r53135p1r55428p1rf.html

Това е примерна конфигурация. Някой по-запознат с конкретните игри може да ме коригира, но мисля, че за целта стига.

Смени захранването с това и всичко ще е пушка! Поне според мен.

Редактирано от Ivan Iv. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vladimir96
      Здравейте решил съм да си сменям старата щайга с нова и за момента съм се спрял на тази. Ще го използвам главно за интернет,филми,музика,и игри през андроид емулатор,може и не само през него,та какво ви е мнението  Благодаря
      Кутия със захранване Segotep ATX SG-PS-111D-500 +2 отделни вентилатора 92 и 120мм
       https://desktop.bg/desktop_cases-segotep-segotep_atx_sgps111d500
      Дънна платка Gigabyte Z170-D3H LGA1151
       https://www.ioncomputers.bg/product/3275/gigabyte-z170-d3h.html
      Процесор Intel Core I3-8350K Coffee Lake
      https://www.ioncomputers.bg/protsesor-intel-core-i3-8350k-coffee-lake-soket-lga1151.html
      RAM памет 2х4GB DDR4 2400 MHz Corsair Vengeance LPX Black Heat spreader
      https://www.ioncomputers.bg/product/5103/ram-pamet-4gb-ddr4-2400-mhz-corsair-vengeance-lpx-black-heat-spreader.html
      Хард диск 1TB 3.5" Seagate Barracuda ST1000DM010
       https://www.ioncomputers.bg/product/7344/hard-disk-1tb-3-5-seagate-barracuda-st1000dm010-s-3-godini-garantsia.html
      Видеокарта Palit GeForce GT 710 (2048MB DDR3) (Закупих я наскоро,заради старата ми щайга )
      https://desktop.bg/archive/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_710-palit_geforce_gt_710_2048mb_ddr3#characteristics
    • от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
    • от Nikola Hristov
      Здравейте,
      Идните дни ще получа от приятел сума в размера от 2000 лв. с цел да си изградя настолен компютър. Предварително искам да информирам, че моите знания относно хардуер, пък и софтуер, са доста минимални, което може да звучи доста иронично, имайки се предвид, че нон стоп съм на компютъра си (в момента лаптоп), играейки игри.
      Единственото, което знам откъм лични претенции е, че бих искал видео карта с 8GB видео рам, и 16GB рам. Смятам, че и двата компонента могат да се вместят в бюджета заедно с всичко друго, но моля да ме поправите ако греша. Нямам нужда от периферии, тъй като разполагам с мишка и клавиатура Bloody, и слушалки Razer Kraken Pro. В бъдеще смятам да купувам нови слушалки и микрофон поотделно за стриймване, но това ще стане на доста по късен етап.
      Също така нямам претенции и за магазини, тъй като не разбирам кой какви цени и какво качество предлагат, затова разчитам на вас и относно това.
      Машината ще се ползва най-вече за игри като се надявам да ме издържи за най-новите заглавия идните 5 години поне, но се надявам вие да кажете колко възможно е това спрямо бюджета. Тъй като в момента съм с лаптоп, използвам телевизора си като монитор. Ще продължа да го ползвам, тъй като предпочитам да си вложа целия бюджет във възможно най-добрата машина, вместо да трябва да отделям и за монитор. Телевизорът е Samsung Full HD 32'' 1920x1080.
      Идеалният вариант ми е да е с течно охлаждане, тъй като съм чувал, че е най-добрия вариант, но също така и най-скъпия затова се надявам да ме посъветвате дали си заслужава за сметка на други компоненти. Това колко е тих не ме бърка особено, защото съм на слушалки постоянно и го изключвам вечер. Откъм марка също нямам предпочитания, защото не разбирам, чувал съм, че ATI и NVIDIA са общо взето еднакви само дето NVIDIA са по-скъпи. Не държа на огромен хард диск. Даже възможно най-тънко да мина там, защото по повече от 1-2 игри нямам инсталирани наведнъж, просто не ми е навик и не виждам смисъла. Снимки/музика не пазя на компютъра, а филми трия веднага щом ги изгледам. Не ми трябва CD/DVD или записвачка (нима не ползват всички вече флашки и "the cloud").
      Относно овърклока, това вероятно звучи доста глупаво и се надявам да сте умерени с бъзиците, но не знам какво точно означава това, но знам, че го искам, защото прави компютъра по-бърз(???).
      Благодаря предварително за каквато и да е информация!
      Надявам се, че бях достатъчно изчерпателен.
    • от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• от DangerousWolf
      Здравейте, бихте ли ми помогнали, искам да си сглобя компютър за игри, като бюджета ми е 800 лева, максимум 1000
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.