Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Пускам тема за 3ти път тук и мисля, че най-накрая се реших да направя ъпгрейд на компа но за това ще пиша по-късно. Искам да попитам като за начало нереалистично ли е да очаквам високи резултати от настоящия ми монитор при евентуален ъпгрейд на машината ми. Моделът е Samsung 172X. Благодаря за отделеното време :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже опитът ми е ограничен и не съм тествал по-качествен монитор и не знаех моя ок ли е + че 1280х1024 е малко "квадратен" монитор :D и нанася известни спънки в игрите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно колкото бюджета е по висок получаваш по добър монитор:min01:За гейминг е необходим 24 инча със 1мс респонс тайм:rolleyes:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ъх добър? Монитора е ужасен! Но ако и останалия хардуер е на неговото ниво са си като дупе и гащи.

За хубав се приема IPS без трептене (и матов въпреки че някой хора предпочитат лъскав).

TN се приема за лош монитор но съвременните се ядват ако не ти пука за очите ти и го ползваш само за CS; GO.

Колкото до резолюцията и диагонала това е друга тема.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, наистина съм ограничен в бюджета и затова ви питах дали става или не, че ако не става направо да посъбера още пари и да взимам нов монитор. Предполагам няма да ми е проблем да играя на него докато събера пари за нов. Та сега за самото PC. Имам 2 стари теми (не вярвам някой да ги прочете но все пак да има): тази и тази. От тях помня, че ми казахте само кутията, харда, записвачката и евентуално рамта да си запазя. Все пак ето я и "великата" конфигурация: 

CPU INTEL PENTIUM G680
VGA GB N610D3-1GI /GT610 1G DDR3
RAM 4GB DDR3 1333 A-DATA
MB ASUS P8H61-M LX3 PLUS /1155
LAN TP-LINK MINI WL ADAPTER
HDD 1TB HITACHI 6GB/S/32MB 7200
DVD-RW LG GH22NS70 DVD RW SATA BLACK
CASE QUANTIUM ATX 400W

Ще ме питате захранването какво е точно .. с 2 думи боза :P 
Имам намерения да ползвам PC-то за игри. Бюджет: 700-900 лв. Съжалявам, че ви карам за 3ти път да се занимавате с моя проблем и благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че търсиш нещо за игри а бюджета е минимален и да искаш няма как да вземеш монитор.

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55867p1r2248p1r52363p1rf.html

Това ти е като минимум и ще ползваш стария хард и кутия. За останалите пари минимум 750TI но по-добре GTX950.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави си харддиска, записвачката и безжичния адаптер, останалото опитай да продадеш и да увеличиш малко бюджета. За 970лв взимаш: 

AsRock H110M-HDV

intel Core i3-6100, Box

8GB A-Data DDR4 2133

Gigabyte GTX 960 N960OC-4GD

XFX TS 430W

Zalman Z1 USB 3.0 Case

Това ако търсиш конфигурация и по-натам смяташ да добавиш нов по-голям монитор, понеже за твоя е излишна видеокартата.

Лично аз бих те посъветвал да купиш тази конфигурация (евентуално с 2x4GB памет) само че вместо видеокартата да вземеш още сега един приличен монитор, примерно LG 23MP67VQ-P или BenQ EW2440L така излизаш на около 850лв, като отделно може да продадеш и твоите чаркове. Ще караш с вграденото видео, а след някой друг месец ще добавиш отделно, и без това скоро излизат нови карти, та цените може да се размърдат.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Roujin благодаря за отзива. Antigravity, приятел много ми допада твоето предложение, благодаря! Ако не се появи още нещо, което да предизвика интереса ми направо се заемам да търся частите. От къде ми предлагате да пазарувам самото PC и монитора. Живея в Софийска област :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, NoPainNoGain написа:

Roujin благодаря за отзива. Antigravity, приятел много ми допада твоето предложение, благодаря! Ако не се появи още нещо, което да предизвика интереса ми направо се заемам да търся частите. От къде ми предлагате да пазарувам самото PC и монитора. Живея в Софийска област :P

Roujin даде линк към магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам нужда от бърз отговор тъй като ще поръчвам pc-то. Дъното HDV или DGS да е??

Едит: отговориха ми няма нужда да пишете

Редактирано от NoPainNoGain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.