Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, купих лаптоп asus z53s без хард диск. Взех един нов хард Hitachi Travelstar Z5K1000, 750GB, 5400 об/мин, 32MB, SATA 3. Проблема е че лаптопа не разпознава хард диска, не мога да разбера каква е причината. Ако някой знае от какво идва проблема, Нека да пише , благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Ако харда е монтиран правилно то ще трябва бая талант за обратното и не е забранен по някаква причина в биоса остава проблем в дъното. 

Какво точно разбирате под не разпознава? Не го вижда в биоса или .......?

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А сата и пауър  конекторите свърза ли ги:min04:Ресет на биос конфигурацията на-дефолт стойности:min01:

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз занесох моя лаптоп миналата година за профилактика и оня ми вика неразпознаваем хард диск заминал е :D .И до ден днешен съм си  със стария хард .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл не го разпознава.Ако имаш предвит че не зарежда операциона система е нормално трябва да се инсталира уиндоус и да се разцепи на дялове.Виш в биоса трябва да се вижда,или почни направо инсталация и виш дали ще се покаже. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Gregory House написа:

А сата и пауър  конекторите свърза ли ги................

Интересно как това може да се направи с лаптоп, амо кво пък разбирам аз. Кога пък съм виждал лаптоп па камоли разглобен .......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачете диска на друг компютър,за предпочитане настолен.Ако и там не изгрява....вече е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верятно се касае за повреден конектор сата или пауър:min01:Пробвай с друг твърд диск:curious-minion:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.