Премини към съдържанието
algor

Почина Петко Бочаров

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Почина Петко Бочаров
02.03.2016 09:21;  24 часа онлайн

2Q==petko-bo4arov-bgnes.jpg

Журналистът Петко Бочаров е починал на 97-годишна възраст, съобщиха от семейството му пред БТА.

В края на юли миналата година Бочаров бе хоспитализиран за кратко в болница след прилошаване. 

Преди няколко лета той получи исхемичен инфаркт и бе приет в "Александровска" болница. Поставили му и три стента.

Петко Бочаров е роден на 19 февруари 1919 година в София. Завършва Американския колеж, а след това право в Софийския университет. 

От 1952 година работи в Българската телеграфна агенция, първоначално като преводач от английски език, а впоследствие достига до длъжността заместник-главен редактор. През 1983 г. се пенсионира. Между 1981 и 1993 година участва с новини и коментари във „Всяка неделя“. Има редовни рубрики по БНТ в програмата „ТВ око“, в радио „Свободна Европа“ и в „Дойче веле“. На 23 февруари 1992 в предаването „ТВ око“ произнася фразата „Да, ама не“, с която става още по-известен. В по-късните си години пише предимно за вестник „Новинар“.       

Между 1946 и 1982 година Петко Бочаров е агент на Второ управление на Държавна сигурност. Той е сред малкото публични фигури, сътрудничили на Държавна сигурност, които признават предварително и се извиняват за този факт.       

https://www.24chasa.bg/Article/5337752

Починал?
Да, ама не!

Да почива в мир!

Редактирано от algor (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поклон и светъл път до Бог

_zpsfczxizej.gif

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лека му пръст! Възхищавах му се на енергията и на това, че е един от малкото еродирани люде, които живяха в и осмислиха три режима на управление в България. Някак си ме успокояваше факта, че и над 90 продължаваше да работи, което доказа едно - човек е възможно да намери смисъл в живота си дори и на тая възраст.  И някак си като слушах думите му знаех, че те са думи на човек, видял много и участвал в много събития. Опитът му бе безценен за България!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.