Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Наскоро си купих възможно най-смотания телевизор на света (разбирайте, че няма НИЩО смарт в него). За сметка на това цената беше доста добра за 55 инча, заема доста прилична площ от стената, поддържа 4К и upscale-ва доста прилично от full hd. 

Сега се чудя какво устройство да си взема, за да стриймвам от компютъра към него. (основната причина да го искам колкото се може по-тъп - при положение, че си имам смарт компютър, смарт телефон, смарт таблет, etc, за какво ми е и смарт телевизор?)

Това, което ми трябва е да си пусна филм от компа на телевизора, евентуално някой клип от вбокс/ютуб, може би да стриймна някоя снимка от телефона/таблета. Ако мога да стриймна и директно екрана, а не само мултимедията - още по-добре.

Като цяло съм доста вътре в apple екосистемата. Като се замисля, всичката ми техника е на тая марка - компютър, телефон, таблет, часовник... От тази гледна точка, най-логично е да си взема apple tv и да се приключва. Струва ми се обаче, че в случая много функции не бих ползвал, особено на новата версия - игри едва ли ще играя на телевизора, тея апове не знам какво им е приложението, най-много нетфликса да ползвам. струва ми се нерентабилно, ама достъп до такова устройство не съм имал някога.

Другото е chromecast, ама то вече ми се струва твърде просто - обаче може би баш това ми трябва? И може ли да се върже с друго, освен с компютър?

Има и някакво на амазон, което пък хич не го знам какво е. 

Ако някой е ползвал такива джаджи, нека да сподели опит. Цената не е най-важния фактор, но не искам да плащам за нещо, което няма да ползвам никога. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.aliexpress.com/store/product/2016-KIII-Android-5-1-1-TV-Box-2G-16G-Amlogic-S905-2-4-5G-Dual/518045_32597380577.html?spm=2114.10010108.100007.5.TuxEim от скоро мой приятел експлоатиира това и е във възторг.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо си вземи Chromecast, обаче по-новия модел. Към него може да стриймваш от всичко - лаптоп, компютър, таблет, телефон... За телефон е много лесно, просто влизаш в приложението на Youtube и там се вижда. (същото е и за Netflix, както и доста приложения) От таблет, същата работа. От компютър можеш да стриймваш само от Chrome. Трябва да инсталираш само една приставка и можеш да стриймваш или само видеото от Youtube, или пък направо целия таб. Имах възможност да си поиграя с емулатор-а...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Chromcast и имам малка поправка към колегата - можеш да стриймваш, каквото си искаш.

Отваряш един Windows Explorer отиваш на някой филм например, десен бутон и избираш Cast to.

Поне при мен работи безотказно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.