Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, става дума за монитор Philips 243V5LHAB ,който е в гаранция. В дясната страна на монитора се появиха две по- тъмни петна с диаметър 1-1.5 см. Не е нещо очвбийно изглеждат просто като леко зацапване. Но не е това разбира се. Говорих с румънците и ми казаха да го пратя. Обаче съм леко скептичен че ще му извършат гаранционен ремонт, тъй като в гаранционната карта се споменават само пиксели(бройка) при които се прави замяна или ремонт, а за подобен проблем нищо не се споменава. Петната само на син фон почти не се виждат, на други фонове си се виждат, на пак казвам, че трябва да се взреш за да ви видиш. Не са фрапиращи. Питането ми е относно това, че бих се съгласил и на платен ремонт, но се чудя дали при подобен проблем означава че трябва да се смени дисплея на монитора(матрица, ако така се казва)тъй като при това положение цената, ще е колкото нов монитор? Ще съм благодарен на насоки. За съжаление не мога да снимам петната тъй като на Print Screen не се забелязват, а нямам фотоапарат, само стари телефони, чийто камери снимат трагично.
Поздрави.

П.С. Опитах се да обясня на румънците по телефона за какво става дума, но бързаха да ме прекъснат и казаха да пращам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... или да кажат, че е дефект от натискане с пръсти, по твоя вина е, и ще трябва да си платиш ремонта :( .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе така или иначе е тръгнало към нов, ако цената е прекалена, този ще се продава и ще се взима нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам монитора не е удрян, заливан или чистен с препарат на спиртна основа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Предполагам монитора не е удрян, заливан или чистен с препарат на спиртна основа?

Нито едно от изброените:) чистя го само с леко навалжнена кърпа с вода и подсушавам с микрофибърна кърпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери дали в близост до монитора нямаш,някакъв източник на магнитно поле - тонколони например - макар че монитора не би трябвало  да се влияе от магнитно поле, бях попаднал на тема в форум за един  телевизор  с подобни симтоми  предизвикани от тонколонки. Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постове ли трупаш? Това да не ти е кинескоп че да се влияе от магнитни полета?

Към питащия - не се втелявай. Освен че ще стоиш месец без монитор ще платиш и мимимум куриер натам - насам. Толкова ли няма български магазини че пазарувате от румънци. А и с международните ти обяснвения по телефона вече си навътре с икономията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно отворих старата си тема и да се похваля, след 3 седмици ми го върнаха със сменена матрица и оттогава е като нов. Не съм платил нишо.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.