Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте и честит празник! :)

Тъй като лаптопът ще се използва главно за фотошоп и браузване реших да сваля бюджета от 2000 на 1500лв (това е при положение, че разликата в двата модела е само процесора и видео картата?).
В началото се бях спрял на ТОЗИ със skylake процесор и 17 инчов. Замислих се обаче , че реално подобен мощен лаптоп не ми е необходим, тъй като игри няма да се играят. Хареса ми това, че е 17инча и че има хубав екран (матов и покрива по - голямата часто oт sRGB гамата).
Попадна ми сега обаче пак ТОЗИ ROG , но с 4200H и по - слаба видео карта. Това попринцип не ме притеснява, тъй като няма да се играят игри. Идеята е да е по - производителен (или аналогичен на десктопа ми в момента (за работа с фотошоп), който е athlon 750k. Тъй като цената му в момента е доста примамлива (под 1400лв) бих се радвал, ако дадете мнение за него (за съжаление никъде не видях ревю точно за този модел и температурите , които поддържа).
В началото идеята беше да взема лаптоп без външна видео карта и високоволтажен процесор, но тъй като такъв приличен на добра цена (до 1500-1700лв) не мога да намеря от вече 3 месеца, просто реших че е време да се откажа.

Благодаря на отзовалите се.

Поздрави!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За фотошоп няма много смисъл от 4 ядрен разбирай че I3 е предостатъчен. I7 все пак е по-добре заради новата архитектура и повечето кеш.

пс. Тука има един момент че дори тоя I5 (реално I3) които не е лош освен старо поколение е и на ниски честоти (не чак като U) но като всеки мобилен.

АМД не се представят добре а в случая и "ядрата" не помагат та дори мобилния трябва да е по-добре от Атлона. 

Ако говорихме за I3-6300 щях да ти кажа да го взимаш без притеснения както и за GTX950 и да си гледаш паметта и SSD-то.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За фотошопа вторият лаптоп ще ти свърши работа,обаче ако решиш да ползваш някоя друга програма,примерно за видео обработка видеото ще е слабо.Лично на мен афтър ефкта на i5 2.6ghz-3.2ghz и 2гб видео са слаби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за мненията. Видях на живо въпросният G551, който е с 4200H. Алуминиев е (поне е покрит с алуминии) и на дизайн ми се стори доста приятен. Грабва ме екранът главно, а отделно и  цената, на която е в момента. Ще се ползва само за фотошоп и браузване (поне за сега) и може би тази цена 1389лв е доста добра. Бихте ли препоръчали друг модел за до 1500лв ?

Консултантът, с който разговарях си цъкаше World of tanks на него и не беше особено загрял (но пък гледам, че и игричката не е от най - претенциозните).

Честно казано има вариант да ми изкупят хард диска за 50лв и да си доплатя още 150 за SSD Samsung 850 Evo 240GB, дали си струва според вас? Чудя се дали да добавя още 8ГБ рам или сложа SSD (всъщност на този етап заслужава ли си която и да е от двете смени?).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8гб рам са ти предостатъчни,няма смисъл да добавяш още 8.По-добре си сложи ssd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, XxeoN написа:

8гб рам са ти предостатъчни,няма смисъл да добавяш още 8.По-добре си сложи ssd

Зависи, фотошоп обича да разполага с много памет, особено като имаш някой проект със стотина слоя и филтри. И ако не му стигне памет пише по скрач диска. И какво ще стане с това SSD фотошопа като почне постоянно да пише по него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, работя с доста layer-и. Тоест да разбирам, че SSD-то ще се скапе бързо, ако пише много по скрач диска? Попринцип ползвам около 100тина layer-a, 300dpi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, amadeusbg написа:

Да, работя с доста layer-и. Тоест да разбирам, че SSD-то ще се скапе бързо, ако пише много по скрач диска? Попринцип ползвам около 100тина layer-a, 300dpi.

Да, постоянното писане скапва диска, защото флаш архитектурата има ограничен брой записи на блок. За това аз лично предпочитам повече памет и по-бавен диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, много благодаря. Значи за сега остава този хард и може би на този етап няма да взимам рам - ще видя дали успява да я запълни и ако успява, ще взема още една плочка.

Споменаха ми, че максимум рамта, която мога да сложа е 16GB? Гледам, че процесорът поддържа до 32GB или изпускам нещо? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, amadeusbg написа:

Разбирам, много благодаря. Значи за сега остава този хард и може би на този етап няма да взимам рам - ще видя дали успява да я запълни и ако успява, ще взема още една плочка.

Споменаха ми, че максимум рамта, която мога да сложа е 16GB? Гледам, че процесорът поддържа до 32GB или изпускам нещо? :)

Не е въпрос само на процесора а и на чипсета, както и конкретната конструкция и толлинен и енергиен баланс на машината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, благодаря. Ще изчакам до утре, ако някой предложи нещо по - добро като вариант (модел лаптоп) и ако не ще отида да го взема :)

Благодаря на всички за мненията и полезните неща, които научих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата са хубави и ще ти вършат добра работа,но както каза Капитана се замисли за 16 гб рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря, ще се замисля за 16GB. Сега обаче от съседен форум ме вкараха в размисли, като предложиха един ACER NITRO. До колкото виждам екранът на ROG-a е по - добър? Това, което видях като негативи за нитрото е, че трудно се сервизира. Като модел обаче ме грабва с процесорът и с това, че е 17 инча.. Дали имате впечатления и можете да сравните двата и да ми дадете съвет кой е по - добър ?

Не ме влече толкова подсветката на Asus-a и мога да го прежаля като критерии, по - скоро се интересувам от качеството на изработка, стабилността и температурите на машините. (като цяло и заслужава ли си 200те лв разлика, за това, което ще се ползва?)

Редактирано от amadeusbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

РОГ-а е най-високия клас на Асус .............за тези пари няма да намериш по-добро със IPS  матрица :) .За мен Асуса е за предпочитане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Най - вероятно ще взема ROG - а, ще преспа и ще видим :) Тамън докато отворят магазина утре и към обяд ще отида да го взема. Благодаря много на всички за мненията, ще пиша какво е станало и ще  дам отзиви  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.