Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли някой да даде мнение за този монитор, ще се ползва за игри, или да предложите друг 

http://nikem-bg.net/computer-components/Dell-P2414H-Professional-23.8-LED-AntiGlare-IPS/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казано накратко 6 битов панел + FRC без трептене на подсветката, но с типичния за този вид матрици IPS glow, който на тъмно е неприятен. Функцията за динамичен контраст не върши работа. Има ниски времена за реакция и почти нулев лаг, така че за игри става. Липсва HDMI вход.

На тая цена основен играч е Iiyama ProLite XB2483HSU-B1, който е с истинска 8 битова AMVA матрица с дълбок черен цвят, пак без трептене и не страда от споменатия glow ефект заради матрицата. Също както P2414H стойката е с пълни опции за настройване. Отново добри времена за реакция и липса на лаг. Цветово има леки предимства. Недостатък са само по-малките ъгли на видимост. 

По-евтини модели ,които не са лоши: LG 23MP67VQ-P и BenQ EW2440L .

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лиямата е към 450-480лв., заслужава ли си разликата от 100лв между нея и дел-а? И разликата между дел-а и лг-то е също около 100 лв, заслужава ли си? Избрах дел-а защото го намерих в списъците които сте дали за фрии нещо си, за шим става дума доколкото разбрах :D. Не виждам смисъл да дам 500лв за монитор като лиямата, като за 150 отгоре има на 144хз, ама пък там видях само тн матрици и съвсем се омотах :D. То вярно че монитора не се сменя често ама не е ли по-добре сега да дам около 350лв и след 3г да дам още 350 за 140хз, ако са паднали дотам :D, вместо сега да дам 650 за 140 хз, големи сметки ударих надявам се да разбереш идеята ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ili12 написа:

Лиямата е към 450-480лв., заслужава ли си разликата от 100лв между нея и дел-а? И разликата между дел-а и лг-то е също около 100 лв, заслужава ли си? Избрах дел-а защото го намерих в списъците които сте дали за фрии нещо си, за шим става дума доколкото разбрах :D. Не виждам смисъл да дам 500лв за монитор като лиямата, като за 150 отгоре има на 144хз, ама пък там видях само тн матрици и съвсем се омотах :D. То вярно че монитора не се сменя често ама не е ли по-добре сега да дам около 350лв и след 3г да дам още 350 за 140хз, ако са паднали дотам :D, вместо сега да дам 650 за 140 хз, големи сметки ударих надявам се да разбереш идеята ми.

iiyama-та е 400лв в никем, някъде я имаше и по-евтина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих я, благодаря, а тази от списъка фликър фрии-Iiyama X2483HSU и тази Iiyama 24 A-MVA 4ms ProLite XB2483HSU-B1 едни и същи ли са? Тази в никема как стои въпроса с шим -http://nikem-bg.net/computer-components/Iiyama-24-A-MVA-4ms-ProLite-XB2483HSU-B1/description.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, ili12 написа:

Намерих я, благодаря, а тази от списъка фликър фрии-Iiyama X2483HSU и тази Iiyama 24 A-MVA 4ms ProLite XB2483HSU-B1 едни и същи ли са? Тази в никема как стои въпроса с шим -http://nikem-bg.net/computer-components/Iiyama-24-A-MVA-4ms-ProLite-XB2483HSU-B1/description.html

Ако не бъркам XB има стойка с пълни настройки, а X е с орязана стойка. Този в никем е с хубавата стойка, нямат ШИМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей пак, можеш ли да ми препоръчаш 21,5 инча, оказа се че 24 няма да ми се събере на мястото, дел-а същия има 22, ама лиямата няма тоя модел лг-то също има 22, този който си посочил, предполагам че щом са същите модели но само по-малки нямат и те шим, глоу и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.