Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся приложение което да изяснява замъглена и размазана снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bijutero написа:

Всеки графичен редактор има възможност да добави рязкост на изображението. Но ако снимката не е на фокус просто забравете за нея

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, bijutero написа:

Не унивайте и не се подвеждайте по прибързани и некомпетентни мнения !

Опитайте с Lightroom 5, тъй като програмата е професионална и притежава следните опции

за КОРЕКЦИЯ на снимки:

1.Основен режим - цвят, отенъци на сивото, външен вид.

2.Тонови криви - области и видове криви.

3.Разделно тониране.

4. Детайли - фиксиране и обработка.

5.КОРЕКЦИЯ НА ОБЕКТИВА.

6.КАЛИБРОВАНЕ НА КАМЕРАТА.

7.Ефекти.

Така че, ако имате достатъчно време да си "поиграете с нея",

смятам че ще постигнете положителни резултати.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Optium написа:

Не унивайте и не се подвеждайте по прибързани и некомпетентни мнения !

Опитайте с Lightroom 5, тъй като програмата е професионална и притежава следните опции

за КОРЕКЦИЯ на снимки:

...............................................

На това мога да кажа само:

daniel__s_facepalm_by_xaikanokurayami.jp

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам темата е в раздел "Мобилни приложения", та май ще е най-добре да се снима отново. Това в кръга на шегата, разбира се.

Можеби Lightroom не е най-подходящата програма за целта, но избора е голям и има такива, които се справят по-добре от другите при тази задача.

Иначе и аз не харасвам хората, които дават категоричен отговор на въпрос, по който е явно че информацията е недостатъчна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, supervas написа:

Като гледам темата е в раздел "Мобилни приложения", та май ще е най-добре да се снима отново. Това в кръга на шегата, разбира се.

Можеби Lightroom не е най-подходящата програма за целта, но избора е голям и има такива, които се справят по-добре от другите при тази задача.

Иначе и аз не харасвам хората, които дават категоричен отговор на въпрос, по който е явно че информацията е недостатъчна.

Ако трябва да бъдем честни lightroom е много добра програма (но имам големи съмнения че може да помогне в този случай). Освен това я има и за андроид и айфон (но иска по-голям екран). А и трябва да знаеш какво искаш и какво правиш, при нея нещата не става с един клик....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, capnemo написа:

Ако трябва да бъдем честни lightroom е много добра програма (но имам големи съмнения че може да помогне в този случай). Освен това я има и за андроид и айфон (но иска по-голям екран). А и трябва да знаеш какво искаш и какво правиш, при нея нещата не става с един клик....

На мен ли го казваш! Всяка (почти) програма изисква да знаеш как се ползва за да постигнеш по-добри резултати.

Що се отнася до съмненията ти без да видим размазаната снимка на автора не може да бъдем много сигурни, дали стандартните техники за подобряване на фокуса, контраста, остротата, размазването и т.н. ще са достатъчно полезни. Аз затова казах "Можеби Lightroom не е най-подходящата програма за целта".

преди 14 часа, bijutero написа:

Но като потърсих набързо в Интернет за "online motion blur removal", "focus fix" и други подобни ключови думи, попаднах на този сайт: http://www.photo-kako.com/en/motion-blur.cgi

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 15 часа, RudeBoy написа:

На това мога да кажа само:

daniel__s_facepalm_by_xaikanokurayami.jp

Господине, само с "тинейджърско позиране" няма да можем да отстраним проблема на човека !

Като сте толкова "вътре в нещата", посочете друга алтернатива на тази програма ,

която да съдържа опции в настройките, като Корекции на обектива и Калиброване на камерата

с които може да работите върху снимката и да отстранявате грешки допуснати по време на самото . . . снимане !?

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Невъзможно е размазана или пикселизирана снимка да бъде изчистена. Просто обектива така е записал информацията и не съществува, а и не вярвам някога да съществува софтуер, който да изчиства качеството на снимки или клипове.

Разбира се в момента ще се явят хора да споделят как има опции за sharpen и останалите там екстри за изостряне на изображението, но това е само изостряне. Не може от мъглява снимка да излезе чисто изображение. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ставаше с програма, програмата трябваше сама да може да си измисли останалите пиксели.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ме подсеща преди години, когато бяхме малки и тъкмо слагаха камери в училище на едно момче му изчезна колелото, което си беше заключил на двора. Поне 10 човека спореха с мен, че записа щял да бъде изчистен в полицията и щяло да се разбере кой е човека...

То хората си мислят, че става като по филмите.. приближаваш, после изчистваш картината, след това въртиш на 180 градуса :D. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, bijutero написа:

Като я намериш, моля ти се изчисти ми ето тази, да стане на фокус, че ме мързи да я прерисувам.

b9567e7208a4.jpg

а прерисуването е възможно, трябва само да си сложи човек специален драйвър за мишката в Унидоуса и стават чудеса, например така:

f1b4877ddc71.jpg

ама драйвърът е строго секретен, не се разпространява на непросветени в святото тайнство на великите магии.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.03.2016 г. at 18:45, Белгиеца написа:

Като я намериш, моля ти се изчисти ми ето тази, да стане на фокус, че ме мързи да я прерисувам.

а прерисуването е възможно, трябва само да си сложи човек специален драйвър за мишката в Унидоуса и стават чудеса, например така:

ама драйвърът е строго секретен, не се разпространява на непросветени в святото тайнство на великите магии.

И мен ме мързи да инсталирам безплатни програми правещи точно това. Имам предвид чудеса (за някои). Няма нужда от никакви драйвери.

Още две статии за ЧЕТЕНЕ:

http://www.extremetech.com/computing/138363-the-cia-de-blurs-license-plates-from-outer-space-now-you-can-too-for-free

http://www.extremetech.com/extreme/132950-csi-style-super-resolution-image-enlargment-yeeaaaah

Прочети ги бавно и внимателно. Това не са измислици нито фантазии.

Забелязал съм че има хора, които живеят и мислят все едно са от миналото хилядолетие.

Иначе намерих такива програми. Ето един списък: https://www.raymond.cc/blog/how-to-correct-or-fix-blur-and-out-of-focus-photos/

на 4.03.2016 г. at 19:27, bijutero написа:

Ето примерен списък: https://www.raymond.cc/blog/how-to-correct-or-fix-blur-and-out-of-focus-photos/

Редактирано от supervas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, supervas написа:

И мен ме мързи да инсталирам безплатни програми правещи точно това. Имам предвид чудеса (за някои). Няма нужда от никакви драйвери.

Още две статии за ЧЕТЕНЕ:

http://www.extremetech.com/computing/138363-the-cia-de-blurs-license-plates-from-outer-space-now-you-can-too-for-free

http://www.extremetech.com/extreme/132950-csi-style-super-resolution-image-enlargment-yeeaaaah

Прочети ги бавно и внимателно. Това не са измислици нито фантазии.

Забелязал съм че има хора, които живеят и мислят все едно са от миналото хилядолетие.

Иначе намерих такива програми. Ето един списък: https://www.raymond.cc/blog/how-to-correct-or-fix-blur-and-out-of-focus-photos/

Ето примерен списък: https://www.raymond.cc/blog/how-to-correct-or-fix-blur-and-out-of-focus-photos/

А така, това дето си го търсил, си го чети ти.
А на мен ми оправи снимката дето са ме бутнали от навалицата точно когато съм натиснал спусака и е станала на мазало.
Като я оправиш снимката дето съм я показал, пак заповядай да си лафиме.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Белгиеца написа:

А на мен ми оправи снимката дето са ме бутнали от навалицата точно когато съм натиснал спусака и е станала на мазало.

Няма нужда да ги чета. Аз съм изучавал засегнатите въпроси и знам техните отговори.

Както казах, ме мързи да върша работата на другите, а и както знаеш, това не се толерира в този форум.

Така че сам се оправяй. Имаш всичко необходимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, supervas написа:

Няма нужда да ги чета. Аз съм изучавал засегнатите въпроси и знам техните отговори.

....

Чукча не читатель... Нагледали сме се и във форума и в живота на "професори", дето много знаят и могат, ама пустия му мързел...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, supervas написа:

Както казах, ме мързи да върша работата на другите, а и както знаеш, това не се толерира в този форум.

Така че сам се оправяй. Имаш всичко необходимо.

Абе аз съм лесен, щото съм се научил да рисувам едно време.
Това за драйвърите е бъзик, да му вярват хора които са убедени че фотографията е голямо изкуство. 
Няма такъв софтуер, който да може да постигне резултата който съм показал на обработените снимки. Прави се на ръка, ако в мозъка е инсталиран подходящ рисувателен драйвър. Сещаш ли се сега ?

Ако имаше софтуер който да може да оправи първата ми снимка, производителите на скъпи фотоапарати ще фалират набързо, щото телефончетата ще са достатъчни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.03.2016 г. at 21:43, Белгиеца написа:

Абе аз съм лесен, щото съм се научил да рисувам едно време.
Това за драйвърите е бъзик, да му вярват хора които са убедени че фотографията е голямо изкуство. 
Няма такъв софтуер, който да може да постигне резултата който съм показал на обработените снимки. Прави се на ръка, ако в мозъка е инсталиран подходящ рисувателен драйвър. Сещаш ли се сега ?

Ако имаше софтуер който да може да оправи първата ми снимка, производителите на скъпи фотоапарати ще фалират набързо, щото телефончетата ще са достатъчни.

Ако си мислиш че аз мисля като теб, значи допускаш грешка.

Разбира, се че силно размазана снимка не може да се подобри до степента да не се различава от правилно заснетата и без никакво размазване. Но по-малко размазаните снимки могат да се подобрят до степен да се различават повече неща на тях. Аз знам какво може да се очаква от тези техники за обработка и нямам нереални представи за нещата, каквито ти явни имаш по някаква причина...

Като чета, явно и ти не правиш никакви компромиси, или всичко или нищо. Не знаеш колко изпускаш...

на 8.03.2016 г. at 18:28, djagi написа:

Чукча не читатель... Нагледали сме се и във форума и в живота на "професори", дето много знаят и могат, ама пустия му мързел...

Добре казано, но винаги има изключения. Ти забелязваш ли ги?

на 4.03.2016 г. at 23:59, capnemo написа:

Ако трябва да бъдем още по-точни едно мобилно приложение е най-добрия вариант. Само, че за снимане, а не за последващо обработване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, supervas написа:

Ако си мислиш че аз мисля като теб, значи допускаш грешка.

Разбира, се че силно размазана снимка не може да се подобри до степента да не се различава от правилно заснетата и без никакво размазване. Но по-малко размазаните снимки могат да се подобрят до степен да се различават повече неща на тях. Аз знам какво може да се очаква от тези техники за обработка и нямам нереални представи за нещата, каквито ти явни имаш по някаква причина...

Като чета, явно и ти не правиш никакви компромиси, или всичко или нищо. Не знаеш колко изпускаш...

Добре казано, но винаги има изключения. Ти забелязваш ли ги?

Ако трябва да бъдем още по-точни едно мобилно приложение е най-добрия вариант. Само, че за снимане, а не за последващо обработване.

По този въпрос наистина щеше да бъдеш много убедителен, ако беше показал поне една твоя работа нагледно. Така хората щяха по лесно поне да се съгласят на обясненията ти, а не за ползване и мобилно приложение.По отговора на колегата , от твоя страна"Добре казано, но винаги има изключения. Ти забелязваш ли ги?" Не само той ги забелязва, но и всички. Единствен за сега който не ги забелязва е  

supervas

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, supervas написа:

Казваш че нямаш нереални очаквания относно оправянията, но начина по който ги представяш оправящите алгоритми, може да заблуди многоооо хора че ще им вършат работа. Пък те вършат само частично работа, само в определени условия на размазване. И е по-лесно ( според мен) да се научи човек да снима неразмазани снимки, отколкото да си троши главата после да оправя боклуци.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, supervas написа:

....

За съжаление не всичко може да се оправи с приложение. При доста телефони камерите просто нямат хардуера за да свършат добра работа. И програма не помага, защото при липса на хадруер тя няма как да го добави

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работил съм дълги години като дизайнер. Заради такива коментари като на supervas и криминалните филми моята шефка казваше - какво толкова правиш... виж на филма как става ... натиска се едно копче и всичко се вижда, завърташ снимката и се вижда от другата стана... толкова е лесно. Е сега се радвам,че вече не ми е шеф :) . Няколко човека вече споменаха по горе - не може на една снимка да липсват пиксели и някаква програма после да си ги измисля. И не мога да си представя с някакво мобилно приложение да коригираш снимки на 5 инчов телефон - пък ако щеш и най-скъпия. Тогава гиганти като Адоб и Корел щяха отдавна да са фалирали, производителите на големи професионални монитори - да спрат да ги произвеждат,  а дизайнерите щяха да останат безработни.

Интересно ще ми е да се "поправи" снимката на Белгиеца. Дори и така изглежда.... вълнуващо :) ... Но... 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неразбирам, защо ме чакате аз да ви показвам нещо, като в мрежата има достатъчно статии и клипове, които правят точно това, което искате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.03.2016 г. at 0:21, Белгиеца написа:

Имам резултат вече.

26524058382_9eacd1a49a_o.jpg

by Vasil Lakov

За коментарите трябва да се има предвид следното:

Дадената снимка не е оригиналния кадър, а само част от него.

Снимката има много високо ниво на шума.

Липсва всякаква информация за фотоапарата, обектива и режима на снимане.

Т.е. Това е възможно най-лошия случай.

При оригинален кадър и малко по-добро качество е възможно да се получат и по-добри резултати.

Напомням, не съм казвал, че размазани снимки могат да станат по-добри от перфектно заснетите. Става въпрос за това, че може да се подобрят поне малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти на това ако му викаш подобрена снимка ... :lol6: 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.