Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте търся програма с която мога да си правя видеота с визуални ефекти (като по филмите),трейлъри. Искам с програмата да си направя нещо като тв реклама по мой вкус. Знам единствено програмата movie maker , но с нея едва ли може да се направи подобно нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти приятел. Доста си се пообъркал, но ще се опитам да те въведа в някой неща. Не знам обаче от къде да започна...

На Movie Maker няма какво толкова да направиш, освен да сглобиш поредица от снимки с музика, или няколко клипа в сбор. Но например на: Pinancle Video studio, Magix movie edit, Sony Vegas (която ползвам от 2007г.), Premiere Pro, Ulead Video Studio се работи на тях в студията за постпродукция по целият свят. Чрез тях се прави обработката и монтажът на финализираня видео материал.

За ефектите - много зависи какви точно искаш да правиш. Добавянето на визуални ефекти се нарича още и композитинг. При този процес в заснетите кадри се добавят реалистични визуални ефекти създадени на самата програма за композитинг, или например фотореалистични 3Д елементи, създадени в софт за 3Д анимация. Например снимал си някакво поле и на него чрез програмата за композитинг можеш да сложиш триизмерен замък, прелитащи в далечината птици, дървета наоколо, планини, къщи - и всичко каквото ти хрумне. Визуалните ефекти се правят с цел, когато нещо не може да се направи при заснемане в реална среда. Визуални ефекти като по филмите няма как да направиш, защото предполагам нямаш техниката, с която разполагат в холивудските студия. Но можеш да си поиграеш с програми като: After Effects, Fusion, Nuke, Shake, Combustion.

Разбира се, че така както ти разказвам не означава, че ще отвориш програмата и тя сама ще си свърши работата. Такъв тип софтуер се учи с години и нямам предвид това да отвориш Youtube и да изкопираш как се взривява къща с After Effects. Имам предвид да осмислиш и научиш инструментите на тези програми и да правиш нещата без да се замисляш.

Това се сещам засега. Ако има още нещо питай. Надявам се не съм те отегчил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

мен не сте ме отекчили :) Дано тук някой ми отговори професионално и без много приказки(харесахте ми как отговаряте).

1. Кои програми да използвам за обработка и монтаж на филми(като трябва да са най-добрите които се използват в Холивуд) не ми трябват като за начинаещи. До колкото проучих въпроса това са Sony Vegas и Premiere Pro. Ако се бъркам моля кажете ми по-трудни и професионални програми.

2. Кои програми да използвам за визуални ефекти? Спряла съм се After Effects.

За моделиране и анимация гледах Cinema 4D,но  анимации няма да правя(но и тук няма да е излишна допълнителна информация). Искам да науча 2-3 програми които дори и да са трудни ще могат да вършат работата на куп други по-лесни.

Благодаря предварително!

Редактирано от soficinema (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че и единия и другия питащ не са готови за работа с такъв род програми. Аз затова си мълча и не издавам подсказката. Няма как да им снеса наготово, без да са се помъчили малко от малко. Първия питащ оставям на произвола на съдбата, втория си пуска въпроса реторично и загадъчно, но да те предупредя, че трябва да преминеш няколко години професионално обучение и тогава няма да задаваш излишни въпроси. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За обработка и монтаж използвам Vegas. Тя също е професионален софтуер. Adobe Premiere Pro също е добър. Ако направиш нещо в Adobe After Effects няма нужда да го рендираш. Директно го качваш в Premiere Pro и си го разпознава като кадър. Защото и двете програми са на една компания.

Доста хора, включително и аз, използваме After Effects за визуални ефекти, защото е удобна и лесна.

При софтуера за 3D моделиране и анимация нещата стоят по доста различен начин. Ако искаш да направиш добри неща ще ти трябват няколко години в изучаването на такава програма.

Разтягам локуми, за да може нещата да ви се изяснят в детайли. А и тази информация няма да е полезна само на вас. За да се научите на тези неща ще ви трябва много четене :D!

Ето малко неща, правени от мен. Това е на Cinema 4D:

22.jpg

Mountains_colored.jpg

City_3_12.jpg

Building_2.jpg

Building_6.jpg

Sci fi in Ocean_00000.jpg

Earth_00000.jpg

Редактирано от _Uzunov_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси че анализира програмите:), аз знам че са добри, но исках да знам дали са най-добрите, ако не са те, кой са? На Sony Vegas Pro  и на Adobe Premiere Pro мога ли да правя спец. ефекти или само на Adobe After Effects. И трите ли трябва да ги знам за да си направя филм или Premiere може да отпадне, ако Vegas прави същите неща?

Нещата са ти много хубави, благодаря че ги сподели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети отново това, което написах. 

Premiere Pro и Sony Vegas са програми за видеомонтаж (тоест поредицата от кадри, които ще сглобиш на филм или клип ще са с тези програми), After Effects-a е за създаването ("композирането" на ефектите в кадрите) на визуални ефекти, които най-често биват създавани в някой софтуер за 3Д анимация и в последствие вграждани в кадрите чрез After-a или друг композитинг софтуер. Разграничавай нещата :). Иначе коя ще си избереш - PP Или SV си зависи от теб. На мен Вегас ми е по-лесна, по-приятна за ползване и ми е като втора природа. Не, че на Premiere не мога да работя, но не ми допада. И да, може да отпадне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз исках да знам дали има други програми които са по-хубави от тези които изброих, ама нищо. Благодаря все пак за отговорите.:11:

Nuke и Avid Media Composer ще ги разгледам и така.

Чао.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Узунов, може ли да ми кажеш с коя програма работят терористите от Ислямска Държава? Там е бъкано от ефекти, по-големи от т.н. холивудски ефекти. Кино индустрията им завижда на монтажа, звуков и визуален. Бавен, бърз каданс, звукови ефекти, уникална дизайнерска анимация като в бъдещето, все едно си в совалка. Ако не си им гледал цензурираните клипове, има ги в специализиран уебсайт за кръв. Може да ти пратя ЛС. Само искам потвърждение...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Mlechko написа:

Узунов, може ли да ми кажеш с коя програма работят терористите от Ислямска Държава? Там е бъкано от ефекти, по-големи от т.н. холивудски ефекти. Кино индустрията им завижда на монтажа, звуков и визуален. Бавен, бърз каданс, звукови ефекти, уникална дизайнерска анимация като в бъдещето, все едно си в совалка. Ако не си им гледал цензурираните клипове, има ги в специализиран уебсайт за кръв. Може да ти пратя ЛС. Само искам потвърждение...?

Да, разбира се, че ще ти ги кажа. За видеомонтаж използват Akbar Pro - версия 2.0.1.1. За ефектите Islamic State FX. Надявам се отговоря да ви удовлетворява. И двата софтуера са на компанията iSiS Corp. 

Изключително удобни са откъм интерфейс, а също така предлагат и огромен набор от инструменти - качваш твоя снимка и директно започваш да танцуваш в програмата.

Сайтовете им не съм ги гледал, но от време на време в световните информационни агенции за новини постват нецензурирани кадри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не ти хареса въпроса ми. Или вероятно не си виждал колко ефектни клипове изработват. Като тенденция - предполагам не знаеш отговора - или защото не си ги виждал, или защото клиповете са уникални и не може да се разбере кой от всичките продукти се употребява.

Режисьорите на филми си скубят косите, когато гледат техни произведения. :D

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам приятел. Гледал съм ги. В горния си пост се шегувах.

Те и по телевизиите го говорят, че убиват по холивудски. Видиш ли, тези невежи брадатковци откъде аджеба правят такива брутални монтажи с ефекти, забавен каданс и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, за да станем добри експерти по визуални ефекти трябва да гледаме ОТ ТЯХ! Трябва да изгледаш всяко HD клипче без изключение, защото клиповете им се отличават с уникални ефекти всеки. При едни може да са по-малко, но при други направо те гърмят. :) Ако не си го направил, търси в сайта, чийто адрес започва с "B", не искам да го зовя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, същия е. То там няма само техни клипове, а всякакви подобни, но стига сме говорили глупости. Хората искаха програми, дадохме им, обяснихме им, стига празни приказки :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.