Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам телефон от горепосочения модел работи на Android 4.1.2 Искам да му сложа по пъргава опрерационна от това което прочетох Cyanogenmod е решението обаче срещам трудности. Намерих някакви обяснения от където си смъкнах 2 файла единия е cm11.0_codina.maclaw.20131228 който трябва да е cyanogenmod 11 другия е gapps-full-4.4-20131126 смъкнах и някакъв файл root.zip за да го руутна руут файла го пускам от system recovery зарежда успешно казва сичко точно. Другите 2 файла като ги пускам ми излиза един червен надпис на gappsa е Status 7 на другия файл пак някав сиктир и това е не щат и нещат. Какво да слагам как да ги оправя тия файлове че да тръгнат . Да не би да трябва да слагам по ниски версии преди тях за да станат или това да са някви ъпдейти само и да има основен cyanogenmod над които тия да надграждат. Ако може дайте някви съвети или линкове какво точно да сложа за тоя модел телефон, че само неработещи линкове намирам из нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно ли си, че всяко андроид устройство на Samsung се прави с програмата Odin. Първо трябва да то руутнеш, но тук няма да получиш информация защото сме нарушавали правата на Samsung.

П.П. - Виж в http: www.sammobile.com/firmwares/ дали не е излязъл Official ROM за друга държава, може да се качи не ти трябва руут, ако е гаранционен, губиш гаранцията.

Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен най-коректно е да се насочи питащия към xda-developers. Там нещата са написани много подрообно кое как е, какви проблеми може да има кое да се избягва и т.н. За почти всеки модел смартфон има отделна секция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Gangosa написа:

Здравейте погледнете и прочетете внимателно тук http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2555021

Отварям цъкам да сваля gapps отваря ми се някав форум и нищо не мога да сваля. После отварям да сваля другата магиика и имам широк избор и не знам кое да избера :angry-minion:

Редактирано от DESAN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DESAN написа:

Отварям цъкам да сваля gapps отваря ми се някав форум и нищо не мога да сваля. После отварям да сваля другата магиика и имам широк избор и не знам кое да избера :angry-minion:

Извинявам се до снощи работеха линковете снощи са я затворили ето линк https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=28957

Ето това е последната версия която са предложили http://d-h.st/wAx

цъкате на големия зелен бутон с облака и сваляте.

Редактирано от Gangosa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Gangosa написа:

:despicable-me-2-minion-3: Ся ако кажеш и как да го руутна цена няма да имаш. С тоз root.rar нещо май не става то слага няква програма SuperSU ама май не е това дето трябва да е или бъркам. С тая програма достатъчно руутнат ли е за да отворя и инсталирам тия 2та файла или още трябва да се рути?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, DESAN написа:

Ся ако кажеш и как да го руутна цена няма да имаш. С тоз root.rar нещо май не става то слага няква програма SuperSU ама май не е това дето трябва да е или бъркам. С тая програма достатъчно руутнат ли е за да отворя и инсталирам тия 2та файла или още трябва да се рути?

Значи ето на английски обяснение и видео :

Първо истеглете киес не киес 3 от тук http://www.samsung.com/bg/support/usefulsoftware/KIES/

и инсталирайте.

Samsung Galaxy Ace 2 I8160 recovery

What exactly is Android recovery ?

Android recovery is a bootable partition, which lets you apply official system updates from SD Card, factory reset your phone or wipe its cache partition.

How to enter Samsung Galaxy Ace 2 I8160 recovery mode ?

• Power off your device.
  • Boot in recovery mode by pressing and holding Volume Up, Power Button and Home Button at the same time.
  • Release all buttons when the Samsung Galaxy Ace 2 I8160 screen flickers and in a few seconds the Recovery screen will appear.

И това ще ви трябва http://odindownload.com/

Редактирано от Gangosa
пропуск в мнението (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Один каза

<ID:0/006> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> recovery.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/006> Odin v.3 engine (ID:6)..
<ID:0/006> File analysis..
<ID:0/006> SetupConnection..
<ID:0/006> Initialzation..
<ID:0/006> Get PIT for mapping..
<ID:0/006> Firmware update start..
<ID:0/006> recovery.img
<ID:0/006> NAND Write Start!!

Один не дава да го пипам , телефона пише да не го спирам ?

Седях чаках никакво развитие спрях го включих го firmware upgrade encountered an issue. Please select ...... Ся от тук на сетне какво да правя да пробвам друга версия на один ако друга коя, да пробвам друг тарт файл ако да какъв, да пробвам рековери през киес или какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това пробвахте ли cm-11-20140807-UNOFFICIAL-codina.zip Ако да и не  става пробвайте да го качите на сд карта и от там

Transfer the zip files to your SD card
Reboot to recovery mode
Select "Wipe data / Factory Reset"
Select "Install the zip from External Storage"
Choose the CM zip file
Choose the GApps zip file

cm-11-20140807-UNOFFICIAL-codina.zip
Reboot to system
Enjoy! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега пробвах със всякакви такива но телефона ми явно не е руутнат, или няма тоя специален фактори мод заради който се слага один 3.07 и с файла recovery.tar.md5 трябва да се зареди . За момента телефона като го включа е нито жив нито умрял щото фирмуеара зацикли през один с надписа NAND Write Start. Сега кажи първо тоз проблем как да оправя пък после ще пробвам да слагам софтуер. Щот в момента не работи нищо освен volume DOWN+start+power бутона та да вляза и да пробвам това последното. Следвах инструкциите от клипа който постна, но там тоя дерт с один го нямаше. Най лошото е че не иска и да се свърже с киес за да пробвам да го възтановя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DESAN написа:

Виж сега пробвах със всякакви такива но телефона ми явно не е руутнат, или няма тоя специален фактори мод заради който се слага один 3.07 и с файла recovery.tar.md5 трябва да се зареди . За момента телефона като го включа е нито жив нито умрял щото фирмуеара зацикли през один с надписа NAND Write Start. Сега кажи първо тоз проблем как да оправя пък после ще пробвам да слагам софтуер. Щот в момента не работи нищо освен volume DOWN+start+power бутона та да вляза и да пробвам това последното. Следвах инструкциите от клипа който постна, но там тоя дерт с один го нямаше. Най лошото е че не иска и да се свърже с киес за да пробвам да го възтановя.

Сега влизате в това меню в което можете тоест DOWN+start+power и давате Wipe data после рестарт и чакате трябва да ви тръгне телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Gangosa написа:

Сега влизате в това меню в което можете тоест DOWN+start+power и давате Wipe data после рестарт и чакате трябва да ви тръгне телефона.

Ами тя работата е че , в менюто което можех се казваше один мод и там никви такива опции нямаше , през один му вкарах някав фирмен фирмуеар който свалих от SamMobile нарече Ла феур (ебаси циганския кич) Но поне телефона работи. Значи процедирам според клипа който постна. Там още на ниво один ми се обърква схемата, или тоя файл който те са дали дето да ми ъпдейтне фирмуеара не е като хората или нещо друго не знам. Ако можеш дай линк към файл дето като го сложа във один да ми зареди за да може после да вляза във wipe data и да инсталирам апса и цианогенмод. Щото тоз дето е от линка под клипа нещо не работи като го сложа в один.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко се объркахме аз ви дадох клипа за да разберете как се влиза в тоя режим за випе дата.Оставете файловете които са на клипа и работете с файловете с ,които ви дадох з директни линкове .Опитайте директно през телефона да инсталирате зип файла преди това випе дата избирате .Ако не става вижте в зипа като го разархивирате тогава може 

с один да ги добавяте. Аз сега ще истегля файловете и ще видя.Какво има вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи по принцип всички тия клипове показват как се слага цианген на вече сложен цианген. На мен менюто дето се избира wipe data не ми е с кръгче с шапка  а с един легнал андроид с отворен капак. Като дам wipe data имам да избирам yes/no нямам за избиране инсталирай нещо +, пробвал съм още преди да вляза в wipe data има меню дето е update ... from sd card обаче там стигам до грешка "един червен надпис на gappsa е Status 7", за да ми се открият тия възможности и да не ми дава такава грешка може би трябва да си руутна телефона през тоз один обаче там стигам до под крушата със зацикляне на NAND Write Start!! . Сега ще пробвам и тези файлове които ми даде но, имам усещането че пак ще ми каже грешка с "един червен надпис на gappsa е Status 7".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали имате есди карта качвате на нея тоя файл pa_gapps-stock-4.4.4-20150308-signed.zip

и след като влезете там в менюто на тела рековери меню избирате инсталл фром зип и избирате тоя файл .След това трябва да исчакате и да се инсталира андроида.След като се инсталира това нещо честито няма какво да бутате повече готов е кайноген мода.Сега чакам да се истегли и тоя файл cm-11-20140807-UNOFFICIAL-codina.zip

за да видя какво има вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що опитах изчистих си всичко с wipe после си избрах gapps и цитирам" Е:Еrror in /tmp/sideload/package.zip (Status 255). При опит да инсталирам Codina..... резултата е че зареди до края опитвам пак да инсталирам gapps след като е заредило Codina файла и отново същата грешка рестартирам Зарежда ми Cyanogenmod Въпроса е без Gapps може ли и това от каде да го инсталирам ся по принцип не държа на много такива аппс искам минимума за да не товарят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябра да инсталирате само едно нещо.Щом ви е заредил  Codina дайте випе дата рестартирайте и може и да е станало всичко .Има още малко да се истегли  Codina да видя какви файлове има вътре.

Да сега се истегли кодина би трябвало да е станало вече давате випе дата и след рестарта трябва да почакате доста докато зареди след ,като зареди андроида всичко трябва да е наред .Направихте ли това и какво е положението сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DESAN написа:

Еми не иска да инсталира тия гаппс и това е

Пробвате да инсталирате от есди картата това 11-20140807-UNOFFICIAL-codina.zip

и нищо друго не от компютъра ами ви трябва есди карта избирате update from sd card

и посочвате тоя файл 

11-20140807-UNOFFICIAL-codina.zip

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се инсталира него съм инсталирал, cyanogenmoda си върви всичко е точно просто gapps файла дава грешка и не иска да се инсталне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DESAN написа:

Това се инсталира него съм инсталирал, cyanogenmoda си върви всичко е точно просто gapps файла дава грешка и не иска да се инсталне.

Не мога да ви разбера значи след инсталацията на cyanogenmod телефона ви функционира и можете да набирате да ви звънят и изобщо да си използвате телефона или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gangosa написа:

Не мога да ви разбера значи след инсталацията на cyanogenmod телефона ви функционира и можете да набирате да ви звънят и изобщо да си използвате телефона или не?

Телефона работи има софтуер ползвам нет ок. Но нали има 2 файла единия е с някви гугъл апс наречен gapps предполагам това са някакви приложения и аз не знам е те тия екстри не мога да инсталирам.Примерно нямам иконка на google play и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Gangosa написа:

Истеглете ги ръчно

Специално google play магазин ми казва тела че не можело да го тегля ръчно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.