Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам много странен проблем когато си пусна лаптопа към телевизора и всичко работи идеално,но след като го изкл. кабела и ми изчезва на лаптопа звука трябва да го рестартирам 1-2 пъти до когато се оправи от само себе си?Обнових драйверите на звука с най-новите и пак същото прави? Проблема го прави на windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Янкулов написа:

Имам много странен проблем когато си пусна лаптопа към телевизора и всичко работи идеално,но след като го изкл. кабела и ми изчезва на лаптопа звука трябва да го рестартирам 1-2 пъти до когато се оправи от само себе си?Обнових драйверите на звука с най-новите и пак същото прави? Проблема го прави на windows 10.

Да не би да става дума за HDMI кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.03.2016 г. at 18:50, capnemo написа:

Да не би да става дума за HDMI кабел?

Да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.03.2016 г. at 18:48, Янкулов написа:

Пробвайте с ъпдейт на драйверите на дъното. Вероятно има проблем с управлението там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, Янкулов написа:

Да

Аз да ви дам един добър съвет по този въпрос. Не е желателно да разкачате и закачате  този кабел, за да нямате и други проблеми с лаптопа или телевизора. Само веднаж ще ви се случи. После ще си спомняте написаното от мен. А защо не е добре, няма да се впускам в обяснения за да не излиза отново като "дисертация".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, * СТЕФАН * написа:

Аз да ви дам един добър съвет по този въпрос. Не е желателно да разкачате и закачате  този кабел, за да нямате и други проблеми с лаптопа или телевизора. Само веднаж ще ви се случи. После ще си спомняте написаното от мен. А защо не е добре, няма да се впускам в обяснения за да не излиза отново като "дисертация".

е добре де.. да него вкарвам и изкарвам ... с лаптопа и ТВ-то ли ще обикалям из градовете? Но като цяло изкажи мнение защо не е хубаво да се прави това?

преди 8 часа, capnemo написа:

Пробвайте с ъпдейт на драйверите на дъното. Вероятно има проблем с управлението там

показва,че уш всичко е ъпдейтнато на макс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е изцяло на драйверна основа. Ако нямате подходящи драйвери, Ако стари и нови драйвери не решават проблема ще са необходими нови драйвери които да се пуснат в бъдеще с корекция на въпросните проблеми от производителите и микрософт на базата на фийдбек и статистически данни от милиони потребители с милиони различни устройства.

Един хардуер работи отлично само с операционна система която е оказал производителя. Защото производителят е писал драйверите и е тествал хардуера който ви е продал.

Днес вие с новата операционна система на микромеките или аз им викам мегабогатите микрософт се явявате и като тестери.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 часа, Янкулов написа:

е добре де.. да него вкарвам и изкарвам ... с лаптопа и ТВ-то ли ще обикалям из градовете? Но като цяло изкажи мнение защо не е хубаво да се прави това?

показва,че уш всичко е ъпдейтнато на макс

Че кой те кара да обикаляш и с телевизора? Едно време баба ти като тръгнеше за града, винаги си вземаше настолния компютър.  Аз съм ви го написал като съвет. Като сте отворен вземете си каквото искате като ходите по градовете.Не е задължително да ми изпълнявате съветите. Защо не съм обяснил, съм ВИ написал: "    А защо не е добре, няма да се впускам в обяснения за да не излиза отново като "дисертация". "

Забравих да ви помоля да си редактирате заглавието на темата. Модератора също Ви намекна.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, * СТЕФАН * написа:

Че кой те кара да обикаляш и с телевизора? Едно време баба ти като тръгнеше за града, винаги си вземаше настолния компютър.  Аз съм ви го написал като съвет. Като сте отворен вземете си каквото искате като ходите по градовете.Не е задължително да ми изпълнявате съветите. Защо не съм обяснил, съм ВИ написал: "    А защо не е добре, няма да се впускам в обяснения за да не излиза отново като "дисертация". "

Aз ще се радвам да прочета дисертацията ви :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Tanner Foost Foust написа:

Aз ще се радвам да прочета дисертацията ви :D

Не търся хора да се караме, а да си помагаме, уважаеми.Ако разбирате от електроника, за което нищо не мога да кажа поради това, че за мен сте нов абонат ще се досетите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, * СТЕФАН * написа:

Не търся хора да се караме, а да си помагаме, уважаеми.Ако разбирате от електроника, за което нищо не мога да кажа поради това, че за мен сте нов абонат ще се досетите.

Не, аз съм сериозен,  ако наистина имате готово написана дисертация ще се радвам да я прочета.
Студент съм. Заявих го сериозно просто обичам да чета. Не подлагам на съмнение вашата теза дори съм съгласен.  Не се заяждам.  Интерпретирахте ме погрешно.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, Tanner Foost Foust написа:

Не, аз съм сериозен,  ако наистина имате готово написана дисертация ще се радвам да я прочета.
Студент съм. Заявих го сериозно просто обичам да чета. Не подлагам на съмнение вашата теза дори съм съгласен.  Не се заяждам.  Интерпретирахте ме погрешно.

Ето Ви една с неодобрение от страна на потребители. А в техническите раздели има доста още от този характер. Решил съм да отговарям от този момент нататък, само с няколко думи. Който разбрал, добре, който не,  да се справя сам. А на вас Ви се извинявам за този ми пост. Просто посочих като неодобрение от страна на потребителите във форума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, * СТЕФАН * написа:

Ето Ви една с неодобрение от страна на потребители. А в техническите раздели има доста още от този характер. Решил съм да отговарям от този момент нататък, само с няколко думи. Който разбрал, добре, който не,  да се справя сам. А на вас Ви се извинявам за този ми пост. Просто посочих като неодобрение от страна на потребителите във форума

Благодаря.

Подозирам че не е хубаво да се разкача и закача с няколко думи заради присъстващите напрежения в тези изходи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 часа, Tanner Foost Foust написа:

Благодаря.

Подозирам че не е хубаво да се разкача и закача с няколко думи заради присъстващите напрежения в тези изходи.

Именно. И то най вече - статични. Хората не се съобразяват и включват или изключват на поразия всевъзможни "жици" без дори да се замислят: "Абе, като ще го правя това, изключих ли устройствата от мрежовите контакти" ( мои думи). Забележи - от мрежовите, а не мрежовия. Защото тук във същият този форум имаше и такива, на които електрониката им беше включена на контакта с бойлера и готварската му печка! Сещаш се какво става, нали?Де да го знаеш човека в коя област е силен! Просто продава ракия по пазарите на България.(не визирам поста на питащият)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, * СТЕФАН * написа:

Именно. И то най вече - статични. хората не се съобразяват и включват или изключват на поразия всевъзможни "жици" без дори да се замислят: "Абе, като ще го правя това, изключих ли устройствата от мрежовите контакти" ( мои думи). Забележи - от мрежовите, а не мрежовия. Защото тук във същият този форум имаше и такива, на които електрониката им беше включена на контакта с бойлера и готварската му печка! Сещаш се какво става, нали?Де да го знаеш човека в коя област е силен! Просто продава ракия по пазарите на България.(не визирам поста на питащият)

Добра темичка си дал и съм напълно съгласен с нея.. но при мойта работа това няма как да го права с откачането и закаченето щото постоянно работя пред аудитория и представям всякакви работи..но въпроса ми е как да си отстраня  проблема на аудиото...сега пробвах с деинсталиране на драйверите и инсталиране на ново.. дано стане..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Масово питащите задават въпроси от типа "имам едно нещо и едно друго, но не е както аз го искам".

А ние хвърляме боб какво ли е това HDTI и става ли за ядене.

Ако някой се постарае да си зададе въпроса по-адекватно и с някакви "незначителни" подробности, като например марка, модел, драйвери и др. според темата, ще получи и адекватни отговори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.03.2016 г. at 17:48, Янкулов написа:

...след като изключа кабела  ми изчезва на лаптопа звука...

В този момент трябва да дадеш десен бутон върху иконата за звука(говорителчето  долу),маркираш устройство за възпроизвеждане,избираш Speakers and Dual Headphones и го маркираш по подразбиране.Уиндоус 10,ще запомни това положение за в бъдеще.А когато включваш HDMI кабел, към телевизора,автоматично звука ще отива в ТВ-то.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Tanner Foost Foust написа:

Aко горният пост не помпгне даунгрейднете към по стара предходна ос.

За такъв дребен проблем,такова капитално решение не си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Димитър 59 написа:

В този момент трябва да дадеш десен бутон върху иконата за звука(говорителчето  долу),маркираш устройство за възпроизвеждане,избираш Speakers and Dual Headphones и го маркираш по подразбиране.Уиндоус 10,ще запомни това положение за в бъдеще.А когато включваш HDMI кабел, към телевизора,автоматично звука ще отива в ТВ-то.

не стана дори с деинсталирането на драйверите... и този метод го опитах първо и той не става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Янкулов написа:

не стана дори с деинсталирането на драйверите... и този метод го опитах първо и той не става...

Причината ти е казана вече.Неточен или липсващ драйвър.Как си обновил тези драйвъри?Ако си ги деинсталирал и чакаш уиндоус 10 да намери точния,не винаги се получава,защото системата ти набутва само техните си заместители.Първо трябваше да кажеш модела на лаптопа,за да видим поне каква е звуковата карта!Има специфични драйвъри,които У10,не може да открие и инсталира! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Димитър 59 написа:

Причината ти е казана вече.Неточен или липсващ драйвър.Как си обновил тези драйвъри?Ако си ги деинсталирал и чакаш уиндоус 10 да намери точния,не винаги се получава,защото системата ти набутва само техните си заместители.Първо трябваше да кажеш модела на лаптопа,за да видим поне каква е звуковата карта!Има специфични драйвъри,които У10,не може да открие и инсталира! 

Лаптоп- Аsus X55V.Драйверите ги изтеглих от сайта на Asus само,че от windows 8.1 защото за windows 10 нямаше такива драйвери..и пробвах и така както казваш да остава да ги намери windows-a и пак същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори си диспечър на устройствата и виж дали има някъде удивителен знак.Това ще означава,че съответния драйвър,не е в ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.03.2016 г. at 9:34, Димитър 59 написа:

Отвори си диспечър на устройствата и виж дали има някъде удивителен знак.Това ще означава,че съответния драйвър,не е в ред.

и там няма никакви удивителни... много странен проблем... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.