Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бихте ли ми казали на hp compaq nx9105 къде е плюса и минуса, щото ми се счупи буксата. Искам да запоя плюса и минуса от кабела към плюса и минуса на буксите на лаптопа към батерията. Има седем извода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 53 минути, mmiinneevv написа:

Бихте ли ми казали на hp compaq nx9105 къде е плюса и минуса, щото ми се счупи буксата. Искам да запоя плюса и минуса от кабела към плюса и минуса на буксите на лаптопа към батерията. Има седем извода.

Това нещо ще отидеш да ти го направят във сервиза. Разбира се, ако искаш да имаш здрав и работещ лаптоп. Иначе отново ще ни питаш как да си оправя изгорелият лаптоп. Най малкото щом ще питате, трябваше да направите снимка. Вие явно сте отворил лаптопа, за да виждате 7 извода. Това да намерите модела и да публикувате снимка си е ваше задължение! А буксата сама по себе си е така - вътрешният край на буксата е  "+" а външният е корпусът и "–"

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е толкова строшен че в сервиза ще ми се изсмеят. Пък и пари не ми се дават... Иначе бачка но буксата се счупи... Аз питам за пиновете на батерията кои от 7те са плюс и минус, за да резна буксата и да запоя кабелите за пластините за лаптопа така все едно да е на батерия но ще е включен в тока. Ето примерна снимка на батерията.

8975_thumb_G_1314902197727.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, mmiinneevv написа:

Той е толкова строшен че в сервиза ще ми се изсмеят. Пък и пари не ми се дават... Иначе бачка но буксата се счупи... Аз питам за пиновете на батерията кои от 7те са плюс и минус, за да резна буксата и да запоя кабелите за пластините за лаптопа така все едно да е на батерия но ще е включен в тока. Ето примерна снимка на батерията.

8975_thumb_G_1314902197727.jpg

Не мисля че ще стане, вътре има електроника за управление. Ако машината е толкова лошо състояние не си заслужава играчката

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но компа замина и ми остана само лаптопа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре и работещо ще е да запоите една нова букса на кабела. Струва стотинки и макс 10 минути играчка.

В НИКАКЪВ случай не запоявайте към изводите на + и - от батерията на лаптопа. Освен, че няма да тръгне 100% ще изгори и самия лаптоп. Това е много сложна електроника и не става така. Това не е детска играчка вместо батерии да запоим адаптерче и да тръгне.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, ice_lion__01 написа:

По-добре и работещо ще е да запоите една нова букса на кабела. Струва стотинки и макс 10 минути играчка.

В НИКАКЪВ случай не запоявайте към изводите на + и - от батерията на лаптопа. Освен, че няма да тръгне 100% ще изгори и самия лаптоп. Това е много сложна електроника и не става със така. Това не детска играчка вместо батерии да запоим адаптерче и да тръгне.

Защо не го оставиш да прави каквото ще? Питал, отговори ли му - не слуша! Ами какво те е еня за неговия лаптоп?

Това какво ти говори за Иванчо?

" Той е толкова строшен че в сервиза ще ми се изсмеят. "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, * СТЕФАН * написа:

Ами какво те е еня за неговия лаптоп?

Да не пусне после тема "Лаптопа изгоря, какво да правя". А и ме съмнява в сервиза да му изсмеят. Ако искат да му вземат парите няма да му се изсмеят. Ама ако запои както си мислеше, после като каже в сервиза какво е направил определено ще му се изсмеят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май трябва да започнат да продават поялниците след издържан тест за познания по електротехника...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигналите кой ще ги обслужва?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

positive =(+) ток

thermistor = температурата на батерията(не ти трябва)

clock = часа/дата от батерията(не ти трябва)

data = дани колко е заредна батерията(постояно ще на зарядно)

switch = опция(фабрично изключена)(не ти трябва)

negative =(-) ток

Редактирано от semjase erre (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, semjase erre написа:

clock = часа/дата от батерията(не ти трябва)

data = дани колко е заредна батерията(постояно ще на зарядно)

Извинете, но имате ли изобщо представа какво превеждате? Специално значенията на clock/data wire в електрониката?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти остави превода. Авторът ЯВНО не е наясно какво го питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, flare написа:

Извинете, но имате ли изобщо представа какво превеждате? Специално значенията на clock/data wire в електрониката?

От такъв като него не трябваше даже да има отговор, най малкото със снимки. Това никога не се прави, както го е посочил. Да не говорим за това, което си му написал! Смисълът на неговия превод поставен в скоби  не се отнася за технически въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ExaFlop написа:

Ти остави превода. Авторът ЯВНО не е наясно какво го питам.

Мда, но именно този превод го доказва напълно. Хихи, clock - час и дата - т'ва си е точно за бисерите. Колегите ще се сбъркат от смях...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, може би чичо Гого това казва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ExaFlop написа:

Ами, може би чичо Гого това казва.

Офтопик: Не съм чувал, някъде извън Техническия, да се използва превод на тази дума, в този ѝ смисъл. Ползва се английската като чуждица и толкоз.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.