Премини към съдържанието
vanko929

Проблеми с windows 8.1 на лаптоп

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте нужна ни е помощ става дума за моя приятелка която е в Германия има проблеми с нейния лаптоп с windows 8.1 зарежда бавно , работи бавно не се свързва с интернет безжичен ... лаптопа е Toshiba satellite  C70D-B-300 и е закупен с тази ОС ... Приятелката иска 7-ца обаче нещо неможем да се оправим в Bios менюто на този лаптоп търсехме в нета информация намерихме в този сайт  тук  и направихме настройките записахме и ресна с диск на 7-ца обаче не иска да буутва диска има някакви надписи и после пише че няма буутващо устройство и insert disk and pres key.... и това е  и да натисне и да не натисне все същото излиза и върнахме заводските настройки на биоса пак помагайте аз ще предавам нататък към нея благодаря ....

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се изключи UEFI биос и да се сложи на legacy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, McLane написа:

Трябва да се изключи UEFI биос и да се сложи на legacy

Малко по-подробно (преведено)

Цитат
  • Изключете (Shut down) Windows 8.
  • Стартирайте отново и натиснете F2 (докато се показва логото на Toshiba), за да влезете в менюто UEFI Setup.
  • Отидете в раздела за сигурност и задайте "Secure Boot" - "Disabled".
  • Отидете в раздела "Advanced", въведете "Конфигурация на системата" и задайте на Boot Mode за "CSM Boot"
  • -натисни F10 за съхраняване и излизане.

Сега сложете диска с Win 7 и следвайте инструкциите за инсталиране

Вероятно Sysprep очаква MBR диск. Така че ще трябва да се използва инструмент за дялове за да премахнете GPT.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш с упътване и рисунки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това с биоса казах, че зададохме както е описано записахме и не започва никаква инсталация казва, че няма буутващо устройство и insert boot disk и нищо не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, vanko929 написа:

това с биоса казах, че зададохме както е описано записахме и не започва никаква инсталация казва, че няма буутващо устройство и insert boot disk и нищо не става.

Сигурно ли е, че диска е ОК? На друга машина - тръгва ли?

А дисковото устройство?

Пробвайте с флашка  или 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са 3. Или не сте настроили биоса. Или не сте записали бутващо двд или двд устройството ви не работи.

За да ви се помогне опишете подробно как си конфигурирате биоса, как си записвате windows 7 на диск.

Или как си създавате бутваща флашка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак ... факта, че в един момент изписва "insert disk and pres key...." означава, че в един момент лаптопа се сеща, че става дума за буутване от диск. Щото - ако му сложите един диск с музика (примерно) - няма да започне да свири, а ще пробва да буутва от друго място.

Колкото до ... безкрайно изчерпателната информация "... не иска да буутва диска има някакви надписи ..." - не е зле, даже е много добре, да направите една снимка и да видим, аджеба - к'во пише ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ExaFlop написа:

на лаптопа не е такъв биоса като този от клипа ето сега снимка с грешката и проблема след задаване на настройките и запазване това излиза след рестарта и да натиска F12 не започва инсталация... сега ще пратя и клип от youtube за да видите какъв е биоса и настройките които се правят там се получава ама при нас не.

5470e3ac-fe8a-4f02-8c12-0f25babef1d9_20160306_133339.jpg

Ето го и клипчето такъв е биоса и правихме всичко както е показано там но неще да тръгва инсталация  ето КЛИПА .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, първо - виж как снимаш. Едно,че не е на фокус, второ - снимал си и клавиатурата.

преди 42 минути, vanko929 написа:

q.png.24d934c0d0cdef3d0fd03368f818f321.p

Ето го и клипчето такъв е биоса и правихме всичко както е показано там но неще да тръгва инсталация  ето КЛИПА .

После - ами прочети целия текст, не само последното "... insert disk and res key". 

"PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-MOF: Exiting PXE ROM
" - виж тук

Цитат

1. Лоша връзка с HDD - това означава, че трябва да проверите конектора.

2. HDD не е зададен като основно устройство за първоначално зареждане на BIOS. Можете да заредите настройките по подразбиране на вашия BIOS.

3. Ако двете стъпки са направени, HDD си е заминал и трябва да се смени.

Те говорят за свързването на харда, но ти си провери и конакцията на оптичното устройство. Също провери поредността на буут устройствата - да не би да се опитва да буутне от мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ExaFlop написа:

на лаптопа не е такъв биоса като този от клипа ето сега снимка с грешката и проблема след задаване на настройките и запазване това излиза след рестарта и да натиска F12 не започва инсталация... сега ще пратя и клип от youtube за да видите какъв е биоса и настройките които се правят там се получава ама при нас н

преди 13 минути, jhoro написа:

Приятелю, първо - виж как снимаш. Едно,че не е на фокус, второ - снимал си и клавиатурата.

После - ами прочети целия текст, не само последното "... insert disk and res key". 

"PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-MOF: Exiting PXE ROM
" - виж тук

Те говорят за свързването на харда, но ти си провери и конакцията на оптичното устройство. Също провери поредността на буут устройствата - да не би да се опитва да буутне от мрежата.

Казах Ви по рано лаптопа не е мой не е и до мен комуникираме през скайп с видео.... снимката не я правех аз но какво като се вижда и клавиатурата . Така както казах правихме всичко стриктно от клипа от до направихме да буутва от ODD не сме избирали LAN ?  няма проблеми с кабелите диска работи. и dvd-то на лаптопа също . Кажете последно за буут устройство хард диск или ODD да бъде зададено ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, vanko929 написа:

Казах Ви по рано лаптопа не е мой не е и до мен комуникираме през скайп с видео.... снимката не я правех аз но какво като се вижда и клавиатурата . Така както казах правихме всичко стриктно от клипа от до направихме да буутва от ODD не сме избирали LAN ?  няма проблеми с кабелите диска работи. и dvd-то на лаптопа също . Кажете последно за буут устройство хард диск или ODD да бъде зададено ? 

Не е проблем, че се вижда клавиатурата - проблема е, че важната част (дисплея) заема малка част от снимката и не е на фокус.

Това за кабелите - не ми го казвайте на мен, а на лаптопа - все пак съобщението означава това.

Това "ODD" - optical disk drive ли трябва да означава ? Не че е грешно, но рядко се използва.
Въпроса Ви (за буут устройство хард диск или ODD ...) е риторичен - естествено, че ще е ODD. Нали целта е да се инсталира ОС от диск.

Нормалната подредба на буут-дивайсите (в BIOS) е:

1. USB-тата
  2. CD / DVD - к'вото има
  3. HDD - един или няколко
  4. Network boot - винаги последно.

Така - ако не сте включили флаш-мемори и няма буутъбъл диск в устройството - си стига да харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, jhoro написа:

Не е проблем, че се вижда клавиатурата - проблема е, че важната част (дисплея) заема малка част от снимката и не е на фокус.

Това за кабелите - не ми го казвайте на мен, а на лаптопа - все пак съобщението означава това.

Това "ODD" - optical disk drive ли трябва да означава ? Не че е грешно, но рядко се използва.
Въпроса Ви (за буут устройство хард диск или ODD ...) е риторичен - естествено, че ще е ODD. Нали целта е да се инсталира ОС от диск.

Нормалната подредба на буут-дивайсите (в BIOS) е:

1. USB-тата
  2. CD / DVD - к'вото има
  3. HDD - един или няколко
  4. Network boot - винаги последно.

Така - ако не сте включили флаш-мемори и няма буутъбъл диск в устройството - си стига да харда.

да така са подредени но вместо да пише cd/dvd e   odd -optical disk driver но тъпото е че не можем да зададем подразбиране да зарежда от диск  незнам не ми се занимава този лаптоп вщ е в Германия ще кажа най-добре да го занесът в сервиз и там да им го преинсталират защото така  няма да стане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vanko929 написа:

да така са подредени но вместо да пише cd/dvd e   odd -optical disk driver но тъпото е че не можем да зададем подразбиране да зарежда от диск  незнам не ми се занимава този лаптоп вщ е в Германия ще кажа най-добре да го занесът в сервиз и там да им го преинсталират защото така  няма да стане. 

Мдаа - явно си играем на "развален телефон"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Мдаа - явно си играем на "развален телефон"

Хах не сме деца за да си играем на ( развален телефон ) все пак благодаря ,че се включихте и че опитахте да помогните . :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е безсмислена. Когато търсиш пимощ за себе си във форума определено ще я получиш и ще изпълниш какво то ти се каже и ще има резултати. Във вашият случай е замесено друго лице. Ние обясняваме на вас а вие на него или нея и нещата не се получават.  

Това което виждам на снимките със съобщенията е любимият ми начин на качване на операционни системи. Лаптопът ви слуша мрежовият си контролер и търси DHCP сървър и TFTP. 

Хард диска не вярвам да е фактор. Една инсталация на операционна система при бутване трябва да се зареди в RAM паметта без проблем дори при отсъствие на какъвто и да е хард диск. Ако има хардуерен проблем с хард диска сиптомите ще бъдат много по различни като внезапни сини екрани с грешки.

За мен проблемът е че не сте записали правилно операционната система на двд носител. Или просто не можете да бутнете от него дори да сте го записали правлно също така може дискът да е менте. Другата възможност е е че не можете да настроите биоса да бутва първо двд устройство.

Възможно е двд устройството ви да е повредено.

Аз почти съм сигурен че проблемът при вас е в неправилно записан диск с операционна система или нензнание да боравите с биос и бут менютата му. 

Намерете флашка празна поне с 8 гб капацитет. Форматирайте . Свалете си от микрософт Windows 7 dvd tool . И си направете usb флашка с инсталацията на windows 7 и задайте приоритет на първо място в бутващи устройства на usb носител.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.