Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Кажете една добра безплатна антивирусна програма. Ако може и линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.free-av.com/ От безплатните като че ли най-добре се справя.Ще ти трябва и нещо срещу спайуеър обаче-там си избирай спайбот или спайуеър терминатор,аз съм за втората.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVG Anti-Virus Free Edition

free.grisoft.com

Добра безплатна, но без защита в реално време е и Bitdefender 8 Free Edition...

Разгледай и важните теми в раздела ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравей dzmeia!

Сред безплатния антивирусен софтуер няма големи "титани", но все пак съм съгласен с B-boy [styLe]. AVG за мен е най-добрият безплатен антивирусен софтуер.

Редактирано от Fixer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си избереш от Best 46 free utilities, но подредбата е горе-долу същата :-) Опитвам се да си спомня името на една безплатна антивирусна, чието сканиране сравняваха с лидерите в тая област. Минуса й обаче е, че няма realtime защита. Т.е. само ръчно сканиране. Но с подходящ безплатен firewall и тази антивирусна, няма да имаш проблеми, стига да си сканираш всеки свален файл. Повече от година нямам realtime защита и нямам абсолютно никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.avast.com българска локализация, автоматично обновяване на базата на всеки 4 часа, защита в реално време в интернет и локална мрежа, проверка на пощата, проверкан на p2p клиентите(забавяне на свалянето може да се изключи), възможност за проверка преди зареждане на операционната система, дублиране на основните библиотеки и ядро в защитена клетка, създава собствена база данни за инсталирания софтуер с цел евентуално възстановяване при заразяване. Ползвам я от 2004 и досега не съм имал проблеми с вируси. Работи добре със защитните стени. ПП Изисква регистрация която е безплатна по имейл на които получавате регистрационен ключ с които активирате пълната функционалност на програмата за 12 + 2 месеца в които трябва да пререгистрирате.

Редактирано от GetOff (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропускате половинчати или леко бъгави антивирусни програми: ClamWin, AOL Anti Virus Shield и подобни. За пестеливи фирми най-добре е пробна версия на супер-топ-антивирус, също безплатна. Ако може, вечен вариант за проба.:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей dzmeia!

Сред безплатния антивирусен софтуер няма големи "титани", но все пак съм съгласен с B-boy [styLe]. AVG за мен е най-добрият безплатен антивирусен софтуер.

AVG е супер програма. Около една година бях с нея и нямах провлем, после ми предложиха Avast и след няколко дни си преинсталирах компа, сами си правете изводите. :)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропускате половинчати или леко бъгави антивирусни програми: ClamWin, AOL Anti Virus Shield и подобни. За пестеливи фирми най-добре е пробна версия на супер-топ-антивирус, също безплатна. Ако може, вечен вариант за проба.:offtopic_s:

В този тон Eset Smart Sequrity beta 1a е добро решение... справка тук или тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Avira Antivir Personal Edition Classic? Аз от около година и половина съм с нея и лови гадини. п.п. Я кажете дали е ок или по-добре да мина на някоя от горе изброените? Безплатнна разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Avira Antivir Personal Edition Classic? Аз от около година и половина съм с нея и лови гадини.

п.п. Я кажете дали е ок или по-добре да мина на някоя от горе изброените? Безплатнна разбира се.

Като си доволен от нея защо ти е да минаваш на друга ? Сканираш от време на време с някой онлайн скенер и виждаш дали те е издънила или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрата може да си я изтеглиш от www.activevirusshield.com . Разработка е на касперски и има неговия енджийн и ползва неговите ъпдейти. :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрата може да си я изтеглиш от www.activevirusshield.com . Разработка е на касперски и има неговия енджийн и ползва неговите ъпдейти. :angry22:

Правилно решение - най-добрата безплатна програма! Ползвах я година и накрая си купих Касперски защото има малко повече настроики и опции от безплатния си вариант. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е разработка на Касперски. Разработка е на AOL, а използва енжина на Касперски с някои орязвания. Програмата не е лоша и който иска 1-годишен безплатен лиценз, може да си я ползва.

За тези, които могат да четат :

Pros: Its Kaspersky AV with an AOL frontend GUI.

It comes with a free 1 year license to the program. And my guess is that if you register enough times you can get infinite time. Should get a few converts from NAD...*cough*...NOD32.

There arent many other pros...its just Kaspersky AV, for free, only from geico.com...*cough*...which is the best idea ive seen AOL have in a LONG time.

Some notes:

-it is based off v6.0.0.299 of Kaspersky AV.

-it has all the same scanning abilities, services, processes and icon locations (logon and logoff screens in windows) as the normal Kaspersky.

-it downloads the same antivirus databases as the real KAV6.

Cons: It is just a 1 year license. Good enough for most, not enough for some. The license is also exclusive to this product. The activation key you receive when signing up through the AOL website works ONLY in AOL Active Security Shield. I tried it in KAV6 and it failed saying its not a license for KAV6.

Oddly, the Scan menu is grayed out even though it works 100%. It is very weird.

It is a slimmed down version of KAV6. Differences are the following:

-Web Antivirus has been removed. This is a necessary feature of KAV6, which immediately scans web cache and such. A big hole is left without it.

-Proactive Defense has been removed. This is a feature which scans all process requests and alerts you of them, asking for your permission to allow them or not. This is becoming the norm with security software. KAV6 has it, Spyware Terminator has it. I think it is the future of security software. It is too bad they removed it.

-Trusted zone settings have been removed. All trusted zone entries can only be added as you get alerted by questionable material.

-Rescue Disk creation abilities have been removed. I never used this tool, but there are some who probably do use it.

-Mail connection monitoring settings have been removed (i.e. monitor POP3/SMTP/etc.)

-Appearance settings (for changing the look and feel of the program) have been removed. This isnt a big deal to most, but maybe to some. It only controls transparency and the system tray icon in KAV6, so its not a big deal.

Basically, without the things that have been removed this pretty much becomes Kaspersky AV 5.0. KAV5 didnt have proactive defense, appearance options, etc. But that is perfectly fine. Kaspersky is pretty expensive, so getting it for free, a slimmed version of it, isnt terrible at all. Just spare the world one more DOPE USING NOD32 or SYMANTEC AV and get this free version of Kaspersky AV while you can...Kaspersky is the best AV in the world as proven by many sites.

А тези, които не могат, да се научат :)

Редактирано от lordjohn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

От скоро ( от чисто любопитство ) използвам продуктите на Comodo , вкл. и антивирусната програма. Мога да кажа само добри неща за нея. Преди това бях с Avast - от нея също съм доволен.

www.comodo.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви кажете някоя добра антивирусна, която да не товари компютъра. Въпросния компютър е със следните параметри:

Intel P3 600 Mhz

128 PC133 Ram

и с много малък и бавен хард диск.

С Windows XP

Антивирусната трябва да е сигурна, защото компютъра е с релно IP.

В момента е с NIS 2007, но едвам се влачи.

Благодаря ви предварително.

Редактирано от Любомир Викев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми пробвай това:

AVG Anti-Virus Free 7.5 Build 503a1171

Дано ти е от полза..

Благодаря, но веднъш бях с нея и бях много разочарован. Имаше 20 вируса на компютъра, а AVG-то въобще не ги засичаше. В момента в който инсталирах Нортъна ги хвана.

Редактирано от Любомир Викев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен имаш малък избор - avast или nod32.

Редактирано от gaffer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето системните изисквания за всяка антивирусна:

NOD32

• Operating System
    • Microsoft Windows NT 4.0, 2000 and 2003 Server
    • Microsoft Windows XP Home and Professional, including Windows XP Professional x64 Edition
    • Windows Vista 32-bit and 64-bit

[*]CPU 386 or higher processor (Pentium recommended)

[*]30 MB free hard disk space

[*]32 MB RAM (64 MB RAM recommended)

[*]VGA or better graphic card

Avast

• For a computer running Windows® 95/98/Me:
    486 Processor, 32MB RAM and 50MB of free hard disk space.
  • For a computer running Windows® NT® 4.0:
    486 Processor, 24MB RAM and 50MB of free hard disk space and Service Pack 3 (or higher) installed
  • For a computer running Windows® 2000/XP® Workstation (Not Server):
    Pentium class Processor, 64MB RAM (128MB recommended) and 50 MB of free hard disk space
  • For a computer running Windows® XP® 64-bit Edition:
    An AMD Athlon64, Opteron or Intel EM64T-enabled Pentium 4 / Xeon processor, 128MB RAM (256MB recommended) and 50 MB of free hard disk space
  • For a computer running Windows® Vista:
    Pentium 4 processor, 512MB RAM and 50 MB of free hard disk space
  • The program itself requires about 20MB of hard disk space; the remainder of the recommended space is reserved for the virus recovery database file and its index (VRDB, also known as the "integrity database" from the previous version).
  • A functional MS Internet Explorer 4 or higher is required for the program to work.
  • This product cannot be installed on a server operating system (Windows NT/2000/2003 Server families).

AVG Internet Security : Anti-Virus, Anti-Spyware, Anti-Spam & Firewall

• Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows NT, Windows Me, Windows 98. Note: AVG home and small office products do not have support for server operating systems (Windows NT Server, Windows 2000/2003 Server, etc.).
  • 1,2 GHz Processor
  • 70 MB free hard drive space
  • 256 MB RAM

---------------------------

Макар, че Avast пак ще ти свърши работа, аз лично предпочитам NOD32.

Редактирано от Rincewind2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Avira Antivir. - стабилна антивирусна, която не товари много компютъра. Богати дефиниции, лесно за управление меню и най - важното - ефективност :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвай с Avira Antivir. - стабилна антивирусна, която не товари много компютъра. Богати дефиниции, лесно за управление меню и най - важното - ефективност :P

Avira Premium Security Suite

• Computer: Pentium or higher, at least 133 MHz
  • Operating system: Windows 2000 / Windows XP / Windows XP x64 edition / Windows Vista 32 Bit and 64 Bit
  • RAM: 196 MB / 512 MB RAM for Windows Vista
  • 50 MB free memory on the hard disk (more if quarantine is used)
  • 100 MB temporary memory on the hard disk
  • Administrator rights are required for the installation

NOD32 изисква по-малко RAM памет и HDD space.

Редактирано от Rincewind2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Качих си Avast. За сега изглежда добре ;)

Любо, избрал си най-тежката от предложените в темата. Това, което не може да отрече никой на НОД-а е, че е най-леката антивирусна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.