Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не знаят или не искат правилно да настроят интегрирания пакет... Бях го инсталирал Roboscan Internet Security Free в края на миналата година - и бързо го отстраних... Не го сравнявайте дори и с RIS.Азиатецът RIS 23 работи като зареден автомат и всичко защитава с пароли. Пък и програмата хем ги помни, хем си ги сменя. Въвеждане на парола заради промяна е задължително дори и за ползвател с админски акаунт. Сега ползвам SEP 12, CIS 5 и RIS 23 и съм спрял да ги хваля - издъни ли се някой, няма проблем да го споделя тук. Не съм се оженил за тези програми.

Да знаеш че има голяма разлика от миналата година тази дефинициите не закъсняват по мои наблюдения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да е така - препоръчвам на съфорумците  избор измежду  CIS 5 и RIS 23. За мен е удоволствие ползването и на двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвайте Avira със някоя сносна стена, пък и тази на 7 или 8 да е...

Тя поне е доказана (на последните тестове отново е пред BitDefender по детекция), въпреки че и при немците има проблеми (то кои ли нямат...) и не се занимавайте с китайски измислици...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://chart.av-comparatives.org/chart1.php

тук е истината и както се вижда единствената безплатна програма която предлага 100% напълно автоматизирана защита без да се изисква никаква намеса от потребителя е китаеца Qihoo 360

Редактирано от marian860914 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Измислиците на китайци едва ли са по-лоши от тези на американци, европейци и не зная какви още... В Евроспектъра с изключение на Аваст - няма други дори прилични безплатни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Измислиците на китайци едва ли са по-лоши от тези на американци, европейци и не зная какви още... В Евроспектъра с изключение на Аваст - няма други дори прилични безплатни програми.

Вижте сега Мариян Ви го каза. Ако човек е маниак ще се ориентира в настройките, няма проблем да си инсталира qihoo и да го ползва и да види що е това облак, пак повтарям аз друг подобен облак не съм видял такава динамика и бързина просто няма. Облаците на европейските програми, които съм ползвал в сравнение с този са меко казано бутафорни. Изключително висок детект.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обпакът не е предопределящ в глобален аспект - имат си такива и Comodo, и Rising...Подсигурени са си и при нулев детект и затова ги харесвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обпакът не е предопределящ в глобален аспект - имат си такива и Comodo, и Rising...Подсигурени са си и при нулев детект и затова ги харесвам.

Искаш да кажеш, че разчиташ на блокиране не на детект ако съм т е разбрал правилно. И това е вариант. Навремето се бях зарибил по rising и системата ми я прецака отдавна познатия на сумати антивирусни програми червей printer.exe. Какво да кажа това беше преди много време де сега сигурно е различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да имат дефиниция за да се справят отлично - с блокирания. Чрез дефиниции е невъзможно да бъде догонен вредоносният код.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да имат дефиниция за да се справят отлично - с блокирания. Чрез дефиниции е невъзможно да бъде догонен вредоносният код.

Да ама Комодо се оляха с последната версия с черния екран при Windows XP извинявай с тия проблеми такъв антивирус не ми трябва!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стоя си с CIS 5.И все още препоръчвам предпоследната версия!  Аналогично - RIS 23 е финализирана версия от 2011-та година - би следвало да са минимум проблемите и за най-начинаещите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UnThreat Free Antivirus 2013 Програмата е българска и е безплатна.. Не товари компютъра :) На мен ми харесва. Сега съм с нея . Download

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък препоръчвам Forticlient! Има много добра детекция, пълен пакет е! Напълно автоматична без нужда от някаква намеса при засичане на вирус много лека и с опростен интерфейс. Още при инсталиране идва с оптимални настройки! Много добър уеб филтър, родителски контрол и никак не лоша защитна стена. От както излезе новата 5-ца инсталирам само нея на приятели и за сега нямам оплаквания от никой! И всичко това абсолютно безплатно, като дори не изисква и регистрация, нищо просто инсталираш и забравяш! И може да и се довериш поне аз така смятам от неголемия ми личен опит с нея. Единствено родителския контрол може да се донастройва тъй като е доста стриктен и не пуска в много сайтове, но това е работа за няколко минути!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък препоръчвам Forticlient! Има много добра детекция, пълен пакет е! Напълно автоматична без нужда от някаква намеса при засичане на вирус много лека и с опростен интерфейс. Още при инсталиране идва с оптимални настройки! Много добър уеб филтър, родителски контрол и никак не лоша защитна стена. От както излезе новата 5-ца инсталирам само нея на приятели и за сега нямам оплаквания от никой! И всичко това абсолютно безплатно, като дори не изисква и регистрация, нищо просто инсталираш и забравяш! И може да и се довериш поне аз така смятам от неголемия ми личен опит с нея. Единствено родителския контрол може да се донастройва тъй като е доста стриктен и не пуска в много сайтове, но това е работа за няколко минути!

И аз съм доволен от форти много съм я тествал. 5 -цата ми се стори тежка аз ползвах ендпоинт секюрити стандарт. Я кажи новата петица олекотиха ли я?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм доволен от форти много съм я тествал. 5 -цата ми се стори тежка аз ползвах ендпоинт секюрити стандарт. Я кажи новата петица олекотиха ли я?

Според моите наблюдения е доста олекотена, като се има в предвид че съм я слагал на доста стари машини. Нямам оплаквания от никой за сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам дали не се използва и някакво сътрудничество между Fortinet и Eset. Името на заразата доста си прилича, ако е така това ще е само плюс за Fortinet: :)

https://www.virustotal.com/en/file/413d334f8facadd98fb1f1c8000b7ff43825c26198d66fd73848fb6e4b8a8d56/analysis/1372640566/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся възможно най-леката и безплатна антивирусна за Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има прекрасна тема по въпроса. Добавям вашата там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е възможно най-леката и в същото време едно от най-добрите, да не кажа и най-добрата безплатна програма! Има български интерфейс и силно препоръчителна за домашно ползване от обикновен потребител

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Желая да попитам за добра и безплатна антивирусна защита за моя компютър и дали двете определения не се изключват взаимно.

Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Avast Free или Avira Free + някой скенер за периодична проверка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също препоръчвам Avast. Преди да заделя средства за платена версия на антивирусна програма, бях с Avast много дълго време и останах изключително доволен от представянето й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft Security Essentials

Тази, само ако Windows е оригинален, а не е кракван. Иначе е въздух под налягане. За безплатна антивирусна най-добрите избори вече са споменати, а именно Avast или Avira. И все пак отново да отбележим, че която и да се избере 100% сигурност няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Bryca03
      Добър вечер. Нуждая се от антивирусна, за която няма да плащам.. С license key или просто някакъв crack.. Знам, че е пиратско, обаче нямам излишни пари за компютърни програми за жалост.. Ако някой може да каже.. Благодаря предварително и весели празници!
    • от AVsP
      Здравейте,
      искам да попитам по-компетентните от мен да кажат какъв Антивирус и Firewall използват, Антивирус пакет или каквото там използват с борбата с ДОСАДНИТЕ ВИРУСИ, ЧЕРВЕЙ и т.н.
      Аз лично ползвах NOD32 + Sygate Firewall , но още на 2-рия ден NOD32 "изпищя" че открил някакъв троянец, но не можа да го истрие
      Пробвал съм F-Prot + Sygate Firewall но отново не вършат работата си
      Дори минах на Panda Platinum 7.07 ... кажете какво мислите
      Дали F-Secure Internet Security 2004 или 2005 ще помогнат и дали това е добро решение за PC-то ми от гледна точка на сигурност, ако - НЕ кажете какво може да ми помогне.
      Искам само да каже че дори с настоен SP2 Windwows-а "изплезва език" пред вирусите
      Благодаря Ви за помоща
  • Дарение

• Добави ново...