Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не са сървърни истории .... vmware workstation :) .... бекъпа в амазон е верзиониран ... не отива никаде :)

Това ми е работната среда в домашният офис, работи в подобна конфигурация от години .... проблеми няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Desdinova написа:

проблеми няма

Аз работя с Windows, ползвам Kaspersky и познай "проблеми няма".

Не са сървърни истории ....

Как да не са, при положение, че ползваш NAS? Справка в wikipedia сочи : "Network-attached storage (NAS) is a file-level computer data storage server connected to a computer network providing data access to a heterogeneous group of clients.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да това е сървър .... :) грешно съмнте разбрал. Исках да кажа че виртуалните малини са локално на работната станция, но данните не са :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак при една добре подготвена атака към амазон, какво правим с данните там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко, той е открил топлата вода. Другите тук ядем доматите с колците. И разбира се неговата комбинация трябва да е най-добрата.

Не виждате ли, че просто троли и гледа сеира отстрани. :) SecureBoot + SRP решавали всичко... facepalm. Тук ме изгуби.

Да не говорим, че аз наскоро открих бъг в SRP. Тя спира стартирането на файловете и ако се отвори папката и се опита човек да стартира дропнатото exe няма да може, НО ако се стартира като администратор и ще може. Не ми се мисли един auto-elevate exploit какво ще се получи.

Но всеки да вярва в каквото си иска. Щом това го кара да се чувства добре и досега не е имал проблеми ок. Затова се казва персонална система. Всеки да си я тормози както намери за добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е мой проблем, те се грижат за това, но аз имам осторията на данните ми дневно от години ( cow файлова система). Но аз делегирам отговорност на амазон. По донре от колкото на някой който ползва касперски ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е мой проблем, те се грижат за това, но аз имам осторията на данните ми дневно от години ( cow файлова система). Но аз делегирам отговорност на амазон. По донре от колкото на някой който ползва касперски ....

Щом така мислиш.... Аз пък имам външен хард и там държа информацията. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Споко, той е открил топлата вода. Другите тук ядем доматите с колците. И разбира се неговата комбинация трябва да е най-добрата.

Не виждате ли, че просто троли и гледа сеира отстрани. :) SecureBoot + SRP решавали всичко... facepalm. Тук ме изгуби.

Да не говорим, че аз наскоро открих бъг в SRP. Тя спира стартирането на файловете и ако се отвори папката и се опита човек да стартира дропнатото exe няма да може, НО ако се стартира като администратор и ще може. Не ми се мисли един auto-elevate exploit какво ще се получи.

Но всеки да вярва в каквото си иска. Щом това го кара да се чувства добре и досега не е имал проблеми ок. Затова се казва персонална система. Всеки да си я тормози както намери за добре.

Да определено мисля че ядете доматите с колците .... иначе щяха да ви плащат за работата, а нямаше да я правите безплатно във форума :П

преди 3 минути, Eclipse2G написа:

Щом така мислиш.... Аз пък имам външен хард и там държа информацията. ;)

Амазон има милиони дискове, ти само един :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Desdinova написа:

Да определено мисля че ядете доматите с колците .... иначе щяха да ви плащат за работата, а нямаше да я правите безплатно във форума :П

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нетфликс доставя услугите си от платформата на амазон ... а ти имаш един диск :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амазон има милиони дискове, ти само един :)

Поради простата причина, че не ми трябват повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PS. верно петък е ама все пак ... защо не спрете да се излагате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nikssi написа:

PS. верно петък е ама все пак ... защо не спрете да се излагате?

Нещо ме сърбят пръстите.... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ме сърбят пръстите.... :D

Нещо и този подраздел се напълни с отпускари...:D дето всичко знаят , могат и дават акъли и после търсят бЕЗплатно помощ тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз просто се забавлявам с глупавото мислене, че една програма, може да ви пази и давате толкова много доверие ... особено ако windowsa е нелегален, това е просто глупаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз просто се забавлявам с глупавото мислене, че една програма, може да ви пази и давате толкова много доверие ... особено ако windowsa е нелегален, това е просто глупаво.

Пък да разчиташ на един сайт, е по-умно нали? Пак те питам, ако им думнат сървъра на амазон, какво правиш с данните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Desdinova написа:

Защо, вие да не сте администратора на форума случайно, че да знаете за какво става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох Кихчо е велик! И Сепчо щот го ползвам безплатно! Три антивирусни мога ли да сложа? Защитата на инжевнера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Desdinova написа:

Откъде накъде пък една програма и откъде накъде пък нелегален ? За бекъп най сигурното си остава съхраняване на външен хард диск , може и в онлайн хранилище ако ползвате програма за криптиране на данните, които качвате. Иначе останалото е дрън дрън та пляс.

преди 5 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Ох Кихчо е велик! И Сепчо щот го ползвам безплатно! Три антивирусни мога ли да сложа? Защитата на инжевнера.

Ти пък кво налетя пак на спам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една програма с много екстри, които се оказа, че половината ползвате и вие. Това за нелегалния Windows е несериозно, защото MD5 на нелегалните такива са си съвсем MSDN реални суми, а активацията не е с пач (поне по-качествените такива) и не се заместват системни файлове.

Продължавайте да ни разсмивате... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, nikssi написа:

Нещо и този подраздел се напълни с отпускари...:D дето всичко знаят , могат и дават акъли и после търсят бЕЗплатно помощ тук.

В този форум помощ не съм търсил :)

преди 8 минути, Eclipse2G написа:

Пък да разчиташ на един сайт, е по-умно нали? Пак те питам, ако им думнат сървъра на амазон, какво правиш с данните?

Амазон .. един сайт??? Амазон имат няколко различни наистина големи изчислителни центрове, много големи компании ги използват .... 

преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Една програма с много екстри, които се оказа, че половината ползвате и вие. Това за нелегалния Windows е несериозно, защото MD5 на нелегалните такива са си съвсем MSDN реални суми, а активацията не е с пач (поне по-качествените такива) и не се заместват системни файлове.

Продължавайте да ни разсмивате... :D

Аз плащам за нещата които ползвам, зашото не съм крадец :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този форум помощ не съм търсил :)

То щото с това отношение всички се избиват да ви помагат. :)

А и манталитета на повечето потребители с големи претенции за знания, никога няма да си признаят, че имат нужда от помощ и биха преинсталирали.

Гордостта е голямо нещо, а и как после да кажеш Благодаря. Нали ще се изложиш нещо, а не бива...капацитетите никога не се излагат. :)

преди 6 минути, Desdinova написа:

Аз плащам за нещата които ползвам, зашото не съм крадец :P

И аз...просто имам обща култура. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Амазон .. един сайт??? Амазон имат няколко различни наистина големи изчислителни центрове, много големи компании ги използват .... 

Сигурен съм, че тия центрове са навързани заедно.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, B-boy/StyLe/ написа:

А и манталитета на повечето потребители с големи претенции за знания, никога няма да си признаят, че имат нужда от помощ и биха преинсталирали.

Гордостта е голямо нещо, а и как после да кажеш Благодаря. Нали ще се изложиш нещо, а не бива...капацитетите никога не се излагат. :)

Много точно Георги!;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто не съм имал проблем който да не мога да реша сам досега :), а ако имам надали някой тук би могъл да помогне :).

А ако системата е компроментирана освен преинсталация, друго няма смисъл да се прави :)

Сигурен, съм, че тия центрове са навързани централно.

Не бъди толкова сигурен :) ползвай гоогле и научи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...